Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sherlock Holmes Bütün Hikayeler Tek Cilt Özel Basım - Sir Arthur Conan Doyle

Ren Kitap
199,00 TL
( / adet)
Satıcı: Hepsiburada
Resmi Satıcı
Kampanyaları Gör 1
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (7)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

690,00 TL
689,50 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/1501702/1501719
Sherlock Holmes Bütün Hikayeler Tek Cilt Özel Basım - Sir Arthur Conan Doyle

Sherlock Holmes Bütün Hikayeler isimli eserde, polisiye roman türünün yaratıcısı olan usta yazar Sir Arthur Conan Doyle'un yarattığı özel dedektif Sherlock Holmes'ün tüm hikayeleri bir araya getiriliyor. 992 sayfadan oluşan kitapta, müşterilerine özel danışman dedektiflik hizmeti sunan Sherlock Holmes’ün tüm maceraları başından sonuna kadar sıralanarak okuyucuya sunuluyor.

Suçlular, Sıra Dışı Holmes Methodu'ndan Kaçamıyor

İngiltere’nin başkenti Londra’daki Baker Sokak 221 B numaralı evde yaşayan Sherlock Holmes, kendine has oluşturduğu sıra dışı, ancak mantık çerçevesi içinde ilerleyen ‘Holmes methodu’ sayesinde suçluları yakalamayı başarıyor. Kendisi de bir doktor olan yazar Sir Arthur Conan Doyle’un üniversitedeki öğretmeni olan Prof. Dr. Joseph Bell’den ilham alarak yarattığı Holmes’un, akıl dolu çıkarımları sayesinde tüm bilmeceleri tek tek çözdüğü görülüyor.

Neden – sonuç ilişkisini bilimsel kanıtlar eşliğinde başarılı bir şekilde harmanlayan Holmes’e bu süreçte ortağı Doktor John Watson da yardım ediyor. Hikayelerde olayların giriş bölümü Holmes’un aynı zamanda en yakın dostu olan Dr. John Watson’un gözünden anlatılıyor.

Çözülmesi İmkansız Vakalar, Holmes İçin Çocuk Oyuncağı

Hayali bir karakter olmasına rağmen, gerçeğe son derece uygun olarak tasvir edilen Sherlock Holmes, bir harfin yazım şeklinden yazan kişinin milliyetini bulabilmekten bir şapkanın duruşundan oraya ne zaman konmuş olabileceğine kadar uzanan pek çok ince detayı bilimsel verileri analiz ederek ve rasyonel bir bakış açısı sağlayarak çözmeyi başarıyor. Özel Dedektif Sherlock Holmes hemen hemen hiçbir zaman yanından ayırmadığı büyüteci ile iz sürmekte ve en ince detayları bulmakta büyük bir hüner sergiliyor.

Zihnini sürekli olarak çözülmesi neredeyse imkansız olan vakalar üzerine yoğunlaşarak meşgul tutmayı seven Sherlock Holmes, hayata karşı olan motivasyonunu da çözdüğü bu vakalardan alıyor. Karşılaştığı her bir olayda sıkı bir inceleme süreci geçirerek elde ettiği tüm ipuçlarından anlamlı ve gerçeğe en yakın sonucu çıkarmak amacı ile bir bütüne ulaşmayı hedefleyen sosyopat karakter Holmes, bu süreçte tümdengelim yöntemini sıklıkla kullanıyor.

Böylelikle bakmak ile görmek arasında aslında çok büyük bir fark olduğunu gösteriyor. Keskin gözlem gücü yeteneğini her an açık olan duyuları ile birleştirerek parlak zekalı, donanımlı ve bir o kadar da sıra dışı bir dedektif olarak ortaya çıkıyor. Başını soktuğu her beladan yine aynı başarı ve ustalık ile çıkmayı bilen Holmes, her bir macerasını çözmeyi ve ortağı Dr. Watson ile şakalaşarak evine dönmeyi beceriyor.

En Çok Sinemaya Uyarlanan Karakter

Sadece edebiyat eseri olarak değil, film ve dizi olarak da görsel medyada da kendine yer edinen Sherlock Holmes, iki yüzden fazla filme uyarlanarak adeta bir rekora imza atmasının yanı sıra Dr. House ve Monk gibi karakterlere de esin kaynağı olma özelliği taşıyor. Dünyaca ünlü bu özel dedektif, bu özelliği ile tüm dünyada geniş bir hayran kitlesi edinmeyi sürdürüyor.

2017 yılında basılan ve Ren Kitap etiketiyle raflara sunulan Sherlock Holmes Tüm Hikayeler, tek ciltlik özel basım olarak yayınlanıyor. Kitabın çevirmenleri arasında ise Deniz Güldürmez, Sevgihan Oruçoğlu, Sinan Köymen ve Leyla Deniz Yordam’ın isimleri yer alıyor.

Bilinen yaklaşık 56 hikayesi bulunan Britanyalı yazar Sir Arthur Conan Doyle’un en çok bilinen Sherlock Holmes hikayeleri arasında Kızıl Soruşturma, Bohemya’da Skandal, Mühendisin Baş Parmağı, Bükük Dudaklı Adam, Bir Kimlik Vakası, Kızıl Saçlılar Kulübü, Sürünen Adam Macerası, İkinci Lekenin Esrarı ve Kayıp Futbol Oyuncusu gibi eserler göze çarpıyor.

Polisiye – gerilim türünde eserler okumaktan hoşlanan okuyucuların tercih edebileceği diğer kitaplar arasında ise, Agahta Christie’nin Doğu Ekspresinde Cinayet, Edgar Allan Poe’nun Morgue Sokağı Cinayeti, Mario Mazzanti’nin Şah Mat ve Dashiell Hammet’in Malta Şahini yer alıyor.

 


Sherlock Holmes Bütün Hikayeler Tek Cilt Özel Basım - Sir Arthur Conan Doyle“Oku, okumalısın. Güneşin altında yeni bir şey yoktur. Her şey daha önceden yapılmıştır.”
Sherlock Holmes
Sherlock Holmes’un hikâyeleri sırasıyla bir bütün halinde okuduğunda o girift örümcek ağı 
görülecektir ve aslında müstakil olarak okunabilen metinlerin bile ayrıntılar sayesinde 
koca bir bütünün sadece parçaları olduğu gerçeği sıra dışı bir okuma deneyimini de 
beraberinde getiriyor. Neredeyse çoğu hikâye kendi bünyesinde, kendinden önceki ve sonraki 
hikâyelere dair muazzam parçalar barındırdığı için bu kitap, bir solukta okunabilecek 
kitaplardan çok daha fazlası…  

Yazar Sir Arthur Conan Doyle
Boyut Normal Boy
Basım Dili Türkçe
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV0000095XXQ
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön