Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Bb101 Yayınları
Siyaset - Andrew Heywood

Siyaset - Andrew Heywood

Bb101 Yayınları
124,90 TL
( / adet)
%
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (2)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

165,00 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501689/9946/1501681
Siyaset - Andrew Heywood
Canlı, ilgi çekici tarzı, güvenilir ve kapsamlı içeriğiyle bu son derece başarılı kitap hem öğrenciler hem de öğretim görevlileri için siyasete giriş derslerinde bir numaralı kaynak haline gelmiştir.
 
4. edisyondan yapılan bu çeviride kitap, küresel ekonomik kriz ve Arap Baharı gibi kilit gelişmeleri de içine alacak şekilde gözden geçirilmiş ve güncellenmiştir. Bu edisyon, ayrıca, öğrencilerin farklı konuların birbirlerine nasıl bağlandığını daha kolay görmesini ve ülkelerindeki ve dünyadaki olaylar arasındaki artan bağımlılığın daha kolay farkına varmalarını sağlayacak şekilde yeni ve daha derlitoplu bir bölüm yapısı içerir.
 
Yeni göz alıcı tasarımıyla her bölüm öğrenmeye yardımcı olacak ve eleştirel bakışı geliştirecek yenilikçi özelliklere sahiptir:
 
 Tam sayfa Eylemde Siyaset kutuları dünyadaki başlıca siyasî olayları inceler ve siyaset bilimi açısından önemlerini vurgular.
 Tartışma kutuları siyasetteki başlıca çekişmeleri tanımlar ve belli bir meseleyi hem destekleyen hem de karşısında olan argümanlara dikkat çeker.
 Resimli Başlıca Düşünürler profilleri önemli şahsiyetler ve fikirleri hakkında detaylı bilgi verir.
 Kavram kutuları özellikle karmaşık veya ihtilaflı anlamları olan önemli siyasî kavramların kapsamlı bir tartışmasını sunar.


Olağanüstü bir ders kitabı! Hatta bu güncellenmiş ve yeniden tasarlanmış yeni edisyonu daha da! Bölüm içlerindeki öğretici ve bilgilendirici kutularla desteklenmiş tarafsız ve güvenilir bir kaynak. Siyaset, alana, kolay anlaşılır ve oldukça detaylı bir giriş sunuyor.
– Jonathon W. Moses, Norveç Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Norveç.

Eğer siyaset ne yapabilir ne yapamaz veya nasıl işler anlamak istiyorsanız bu kitaptan daha iyi bir başlangıç noktası düşünemiyorum. Bu yeni edisyon, alana yeni başlayacaklar için bütün bu konuları başarılı bir biçimde işlerken, bunu, herkes için yepyeni bir anlayış ve bakış açısı getirerek gerçekleştiriyor' 
– Gerry Stoker, Southampton Üniversitesi, İngiltere.

Bu kitabın çok büyük hayranıyım! İşte siyaset bilimi tam da böyle öğretilmeli; siyaset ve yönetimi tam anlamıyla kapsayan, aynı zamanda da teorik konulara duyarlı biçimde; tarihin yanında, daha kapsamlı ekonomik ve sosyal trendleri ve günümüz kilit tartışmalarını cesurca işleyecek biçimde… Son derece yetkin bir siyaset bilimcisi olmak için ihtiyacınız olan her şeyi bir arada bulabileceğiniz harika bir kitap bu. 
– David Coates, Wake Forest Üniversitesi, ABD.

Siyaset, siyaset bilimi alanında mevcut en iyi giriş rehberidir. Andrew Heywood siyaset teorisini ve pratiğini titiz, açık bir dille ve çok rahat anlaşılabilir bir yoldan anlatıyor. Bu kitap her siyaset bilimi öğrencisi için elzemdir ve siyaset bilimi öğretim görevlileri için de giriş dersi kaynak listesinde “olmak” zorundadır.
– Profesör Jon Tonge, Liverpool Üniversitesi, İngiltere.

Heywood’un rahat anlaşılır yazım tarzına ek olarak, kitap, metne eklenmiş birçok pedagojik özellikten de sonuna kadar faydalanıyor. Sorular, temel kavramların anahatları, belli filozofların ve önemli kişilerin ufak biyografik profilleri, odaklanma kutuları, şematik sunumlar ve ileri okuma için öneriler kısımları… Hepsi, değerli, bilgilendirici özellikler ve notlar.
– Dr. Jacqui Briggs, Lincoln Üniversitesi, İngiltere.
Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 720
Yayın Tarihi 2018
Yazar Andrew Heywood
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000ER4L4
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön