Türk ve Dünya Siyaseti

Türk siyasi tarihine ve dünya siyasi tarihine derin bir bakış elde edebileceğiniz eserlerin bulunduğu kategoride, her döneme ait kitapları bulabilirsiniz. Geçmişte yaşanan ve günümüze etkileri olan siyasi hareketlere, günümüzde yaşanan ve geleceğimizi şekillendirecek siyasi olaylara dair bilgi ve birikiminizi artırmanızın en doğru yolu okumak ve araştırmak olacaktır. Dünyada ve Türkiye'de neler olup bitiyor bilmek istiyorsanız geniş kitap arşivimizden ilgi duyduğunuz alana yönelik yüzlerce yazarın eserlerine erişebilirsiniz. Erol Mütercimler, Ümit Özdağ gibi Türk siyasi hayatına yön veren isimlerin eserlerinin yanı sıra Noam Chomsky, John Perkins gibi dünyada çok satılanlar listesine girmiş yazarların kitaplarına buradan sahip olabilirsiniz.

Türk Siyasi Tarihi Nasıl Bir Öneme Sahip?

Her Türk vatandaşı geçmişten günümüze ülkesinde yaşanan olayları takip etmeli ve farkındalık düzeyini artırmalıdır. Türk siyaseti günümüzü şekillendirdiği gibi, geleceğimizi de belirler. Türk siyasetinde olup bitenlerin farkında olmadan, günlük hayatımızda atacağımız adımlar doğru adımlar olmayacaktır. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi, "Tarihini bilmeyen milletler, yok olmaya mahkumdur." Daha iyi bir geleceğe sahip olmak için, geçmişte yapılan hatalardan ders almak ve çözümler üretmek gerekir. Cumhuriyetin kuruluşundan, Osmanlı Devleti'nin yıkılışına kadar pek çok dönem kendi içerisinde nedenler ve sonuçlarla bağlıdır. Bu kategoriden satın alacağınız kitaplar sayesinde tarihe ve günümüze ışık tutan eserlerden faydalanacaksınız.

Hangi Türk Siyaset Kitapları Okunmalı?

Türk siyaset kitapları Türkiye siyasetinin birer aynasıdır. Ülkemizin siyaset geçmişine bakıldığında savaşlar, darbeler, kahramanlıklar, yenilikler, ikili çatışmalar gibi birçok olay dikkat çekmektedir. Türk siyaset kitapları, sahip oldukları konular bakımından zengin bir hazineye ışık tutmaktadırlar. Yakın geçmişten günümüze kadar, ilgi duyduğunuz her dönem ile ilgili kalemi kuvvetli yazarlar tarafından ele alınan kitapları okuyabilirsiniz. Siyasal bilimlere ilgi duyuyorsanız hem Türk hem de yabancı birçok yazarın eserine bu kategoriden ulaşarak bilgilerinize yenilerini katabilirsiniz. Hem Türk siyaseti kitapları hem de dünya siyaseti kitapları sayesinde ufkunuzu genişletirken dünyada neler olup bittiğini öğrenebilirsiniz.

Dünya Siyaset Kitapları Arasından Hangileri Okunmalı?

Eğer eski dönemlere ilgi duyuyorsanız, bu ilginizin karşılığını bulabileceğiniz geniş bir yelpaze ile karşı karşıyasınız. Hayır, ben günümüzle ve gelecekle daha fazla ilgiliyim, geçmiş siyasal hareketlere zaten hakimim diyorsanız en güncel Türk siyaseti ve dünya siyaseti kitaplarına yine bu kategoriden ulaşabilirsiniz. Gerçekleşen seçimler ve etkileri, Amerika - Rusya gerginliği, gelişmiş ülkelerdeki artan milliyetçilik, küresel ısınmanın dünya siyasetine verdiği yön, Orta Doğu ve mülteci sorunu gibi günümüzün popüler konuları hakkında yazılmış birçok esere sahip olabilirsiniz. İlgi duyduğunuz konuları farklı yazarların eserlerinden okuyarak olayları iki taraflı yorumlayabilir ve bakış açınızı geliştirebilirsiniz.

En Popüler Siyaset Kitapları Nelerdir?

Siyaset sanatı insanoğlunun var olduğu günden bu yana hayatımızda yer almaktadır. Hiçbir zaman popülerliğini kaybetmeyen siyaset, her geçen gün daha da önemli bir hale gelmektedir. Türkiye'de en çok okunanlar listesine göz attığımızda birçok siyaset ve politika kitabının listelerin en başında yer aldığını görmekteyiz. Bu durum Türkiye'de siyaset olgusunun popülerliğini kanıtlar niteliktedir. Örneğin Adolf Hitler'in Kavgam kitabı, George Orwell'ın 1984'ü, Yılmaz Özdil'in Mustafa Kemal'i, Karl Marx'ın Komünist Manifesto'su ve Max Weber'in Meslek Olarak Siyaset kitapları her insanın ölmeden önce mutlaka okuması gereken eserlerdir. Doğru eserlere vakit ayırdığınız zaman siyasetin aslında çok da karışık olmadığını göreceksiniz. Siz de bu geniş arşivden ilgi alanınıza göre istediğiniz tarzda bir yazar ve kitap eşleşmesi bulabilir ve siyaset hakkında çok daha fazla bilgi edinebilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Türk Siyaseti Kitap-Dünya Siyaseti Kitap

3234 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 37 / 3234 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?