Spider marka ürünlerin üretimi, 1993 yılında kurulan Kolaylı Otomotiv firması tarafından yapılmaktadır. Üretimini yaptığı spider marka ürünler, hem kaliteli hem ciddi yatırımlara ön ayak olan hem de ülkeye katma değer yaratan bir marka hâline gelmiştir. Türkiye genelindeki satışlarının dışında yurt dışındaki satışları da markanın değerini artıracak niteliktedir. Otomotiv sektörüne ciddi bir katkısı olan spider marka ürünler, artan taleplerle birlikte ortak olduğu firmaya ciddi yatırımlar yapılmasını sağlamış ve müşteri ağını günden güne artırmıştır.

Müşteri ağının zamanla artması, pazar alanının oluşmasına sebep olurken alıcıların da ilgisi ile spider marka firma, kuruluşundan bu yana ünlenmiş ve bilinir bir isim yapmıştır.

Spider marka ürünlerin Türkiye içindeki pazar alanları, zaman içerisinde dünya çapında kendine bir yer edinmiş ve bu gelişmeler, firmanın da dünya çapında bilinmesine yol açmıştır. Değişen dünya şartlarında otomotiv sektörünün ihtiyaçlarının değişmesi de Kolaylı Spider markasını etkilemiştir ve ona göre yenilikler sunan Spider markası, bu yüzden gözde hâline gelmiştir. Çünkü, iç dinamik olarak yeniliklere açık ve kaliteli ürünler ortaya koymak, markanın prestijini artıran bir özelliktir.
Spider marka ürünler, Kolaylı Otomotiv firmasıyla birlikte yaygınlaşmıştır. Kolaylı Otomotiv, Spider marka ürünleriyle aynı amaca hizmet eden bir ikili hâlindedir. Bu birliktelikten dolayı firmanın ismi, Kolaylı Spider olarak da bilinmektedir. Hedeflenen ürün kalitesine ulaşabilmek için 2006 yılında yeni hizmet binasını açmıştır.

Aynı zamanda 2006 yılından itibaren aşamalı yatırım çerçevesinde sırasıyla önce paslanmaz krom aksesuar konusunda üretim bandını ve kalıphaneyi devreye alarak üretime başlamıştır. Otomotiv sektöründe oto aksesuarları açısından ciddi bir ilerleme kaydeden Kolaylı Otomotiv firmasının Spider marka ürünleri, gelişmesinde büyük bir katkıya sahiptir. Spider markasında; body kit, iç ve dış aksesuarlar, koruma barlar pick-up/4×4 aksesuarları ve tavan barı kategorilerinin ürünleri mevcuttur. Spider marka ürünlerini satışa sunan Kolaylı Otomotiv firması Ford, Renault, Tofaş, Honda, Nissan, TATA, Anadolu Isuzu, Çelik Motor, Ulu Motor gibi distribütörlerle çalışıyor olup, bunun yanı sıra; Doğuş Otomotiv, Peugeot gibi firmalara çözüm ortaklığı hizmeti sunmak için de altyapı çalışmalarını devam ettirmektedir. Spider marka ürünlerle birlikte yurt dışındaki pazar payı da oldukça büyümüştür.

Spider marka ürünlere EU (Avrupa standartları normlarında) gerekli olan garantiler verilmektedir. Aynı zamanda hızlı ödeme imkanları da bulunmaktadır. Bünyesinde birden fazla yabancı markayla anlaşması bulunan ve ürün satışı yapan firma, otomotiv sektöründe pazar imkanlarını da genişleterek kendine yer edinmiştir. Üyelerine İnternet üzerinden kurumsal üyelikte sağlayan firma, Spider markalara en hızlı, en güvenilir şekilde ulaşmanın önünü açmıştır. Otomotiv sektörüne yön veren bir firma olan Kolaylı Otomotiv'de Spider ürünlerinin rolü oldukça önemlidir.

Ar-Ge faaliyetlerine yatırım yapan firma, yatay sektörlerde Spider markası açısından farklı ürün tasarım süreçleri de gerçekleştirmiştir.

Türkiye’de otomotiv şirketlerinin ne kadar önemi var ise oto aksesuarlarının satımında kullanılan ürünlerin de o kadar ciddi bir önemi vardır. Spider markasının sağladığı kaliteli ürün; ürünlere en erken, en hızlı ve en kaliteli şekilde ulaşma, ürünlerin garantili olması ve Avrupa standartlarına yakın olması, oto aksesuarları konusunda Spider markasını ülkemizi temsil eden bir noktaya getirmiştir.

Ülkemizi temsil etmekle birlikte, dünya çapında bilinir hâle gelmesi de Türkiye’nin otomotiv sektöründeki pazar payını artırmış; bu da Spider markasının ülkemize olan katkısının önemini göstermiştir. Zamanla gelişecek olan otomotiv sektöründe ihtiyaç duyulan aksesuarlar için Spider markası, kendi imkanları dahilinde en iyi hizmeti vermeye devam eden bir profil çizmektedir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...