SSD (Solid State Disk) genellikle sabit sürücülere destek amaçlı kullanılan aygıtlara verilen isimdir. Depolama aygıtı olarak son derece işlevsel bir üründür. Bilgisayardaki verileri kalıcı bir hale getirmek ve depolamayı daha güvenli kılmak için hard disk kullanılır. Hard diskler verileri manyetik ortamda kaydeder. Bilgisayar alırken bireylerin en çok dikkat ettiği şeylerden biri harddisk kapasitesidir. Ssd hard diskler, bilgisayarınızın depolama alanı yetersiz gelmeye başladığında akla gelen ilk çözümlerden biridir. 240 gb ssd harici hard disklerden biri olduğu için ihtiyacınızı yeteri kadar karşılayacak bir üründür. Bu harddiskler ile depolama alanı yelpazesi genişletilir. Ssd 240 gb harddiskler bilgisayarınızı hızlandırır ve daha kaliteli bir kullanım sağlar. Veri depolama aygıtları bilgisayarlarınız için önemli parçalardır. Dahili depolama ürünlerinden bağımsız olarak hızları ve performanslarıyla neredeyse bütün kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir. Elektronik yapılarda üretilen ve hard disklere oranla son derece hızlı olan ürünlerdir. Tüm bu özellikler göz önünde bulundurulduğunda ssd hard disklerin ihtiyaçlara cevap veren aygıtlar olduğu görülür. Cihazınıza uygun disk tipini seçtikten sonra belirleyici faktörlere yani depolama kapasitesine, hızına ve işlevlerine bakılarak doğru tercihler yapılmaya çalışılır sade. Çeşitli özelliklere sahip bilgisayar edinebilir ya da bilgisayarınıza ek olarak bir ssd harddisk temin edebilirsiniz. Ssd hard disk temini çoğu zaman daha kolay ve daha ulaşılabilirdir. En az yeni bir bilgisayar kadar iyi performans ve hız sunar.

240 Gb Ssd Hard disk Kullanım Amacı

Bilgisayar kullanıcılarının çok büyük bir kısmı cihazlarının çok yavaş olduğundan ya da performansının yetersiz olduğundan şikayetçidir. Hard diskler kullanımları açısından dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Birçok kullanıcı bilgisayar hızı ve depolama alanı yetersizliği gibi nedenlerden ötürü ekstra bir disk kullanımına ihtiyaç duyar. Ssd harddisk 240gb bu tip durumlarda imdadınıza yetişen fonksiyonel bir üründür. Alan yetersizliği sorununu çözen ssd hard disk cihazın hızını arttırırken depolama alanını rahat bir şekilde kullanabilmenize imkan tanır. Ssd hard diskler hareketli parçalar içermez. Bu özellikleriyle daha hızlı veri aktarımı sağlar. 240 gb ssd harddisk birbirinden farklı verileri cihazınızı yormadan kaydeder. Bu donanımlar sayesinde cihazınızın performansı da iyileşir. Uzun süreli dosya kullanımları için sıklıkla tercih edilen bir üründür. Kullanıcıların geneli dahili depolama birimiyle birlikte kullanıldığında verim sağlandığı yönünde yorum yapar. Geleneksel sabit disklere oranla daha hızlı olması da tercih edilme nedenleri arasındadır. Bu yöneriyle değerlendirildiği zaman ssd hard diskler oldukça rahatlatıcı ve uygun fiyatlı bir ürün olma özelliği kazanır. Bilgisayarınızın depolama ve veri aktarımı sırasında sorun yaşıyorsanız bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Disk birleştirme gibi uğraş gerektirmeyen ve takıldığı andan itibaren kullanıma erişilen ssd harddiskler gözle görülür bir değişim sunar. Uzun ömürlü olmaları sayesinde sorun yaşamadan kullanabileceğiniz ürünlerdir. Bu ürünün büyüklüğüne göre film, müzik, oyun, fotoğraf gibi birçok veri depolanıp muhafaza edilebilir. Depolama alanının yetmediği durumlarda veri silinmesi özelliğiyle son derece kullanışlı bir üründür.

240 Gb Ssd Hard disk Özellikleri

Ssd 240 gb harddisk özellik itibariyle kısa veya uzun süreli depolama sağlar. Veriler kaydedilirken isimlendirmeler yapılır. Bu isimlendirmeler sayesinde verinin aktarıldığı dosyaya ve tabanlarına erişim daha pratik olur. Kendi veri sisteminizi yükleyip dosyalarınızı ve uygulamalarınızı depolayabilirsiniz. Ssd disk 240 gb ile işlemler normalinden daha hızlı gerçekleştirilir. Cihazınızdaki sabit disklere göre daha sessiz çalışır. Bilgisayarınızda yaşanan problemler sabit disklere oranla harddiskler sayesinde daha hızlı çözülür. İşletim sisteminiz bu ürün sayesinde daha hızlı çalışır. Gelenekse harddiskleriniz için destekleyici bir parçadır. Bilgisayar oyunu açma esnasında yükleme sürelerini oldukça kısa sürede halleder. Bilgisayar oyuncularının hdd yetersizliği durumunda tercih ettiği bir üründür. Bunun nedeni oyun performansını artırmasıdır. Ortalama 2 milyon saat ömre sahip bu ürünlerle dosyalarınızı ömür boyu koruma imkanı sunar. 240 gb ssd hard disk kullanıldığı cihazda, takıldığı andan itibaren cihaz tarafından yabancı bir aygıt olarak algılanmadığı için kullanım kolaylığını ikiye katlar ve istenen her cihazla uyum sağlar. Her aygıtta olduğu gibi ssd harddiskler de depolama alanı doldukça yavaşlayabilen ürünlerdir. Bu yavaşlama gözle görülür ve çok ciddi bir yavaşlama olmamakla birlikte cihaz performansını etkileyebilir. 240 gb ssd hard disk son yıllarda daha sık tercih edilir. Daha hızlı ve rastgele erişim süresi oldukça cezbedicidir. Bu özelliğiyle oldukça önemli olan bu ürün her bütçeye hitap eden ürünlerle piyasaya sürülür.

240 Gb Ssd Harddisk Kullanmanın Avantajları

Bilgisayar alırken dikkat edilen özelliklerin başında depolama alanı ve işlemci hızı gibi unsurlar gelir. Bu yüzden performansı yüksek, kaliteli ve uzun ömürlü bir bilgisayar tercih edilir. Ancak bütçeyi aşan fiyatlarla karşılaşınca daha düşük maliyetli cihazlara bakılır. Hem bütçenize uygun bir bilgisayar alabilir hem de yanında destekleyici bir ssd hard disk alarak bütçenizi zorlamaktan kurtulabilirsiniz. 240 gb ssd harddisk fiyatları sizi memnun eder ve ihtiyaçlarınızı karşılar. Fiyat skalası geniş bir ürün olan 240 gb ssd hard disk fiyatlarını araştırmak kullanıcıların fikir sahibi olmasını sağlar. Kablosuz kullanımı sebebiyle büyük rahatlık sağlar. Cihaz özellikleri baz alınarak alınan ssd harddiskler ile çalışma verimini artırmak mümkündür. 240 Gb Ssd Hard disk kullanımı, bilgisayarınızın daha hızlı açılımı ve kurulumu, daha az güç ve ısı tüketimi, geniş depolama kapasitesi, yüksek performans sayesinde hızlı erişim gibi şu ihtiyaçlarınızı karşılar. En ucuz 240 gb ssd de sizin ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. Cihazınızda veri aktarımı sırasında problem yaşıyorsanız bu aygıtları kullanarak cihazınızın performansını ve hızını artırabilirsiniz. Ssd hard disklerin kullanımı sırasında daha az güç tüketmesi dikkat çekici özelliklerden biridir. Bu aygıtı almaya karar verdiğinizde cihazınızla uyumlu olup olmadığı kontrol edilerek alınabilir. Bunun yanında hard disklerin okuma ve yazma hızlarına da dikkat edilmesinde fayda vardır. Cihazlarda yaşanan hız problemleri ssd hard disk ile genellikle çözülür.

240 Gb Ssd Kart Ucuz mudur?

Son dönemlerde alışveriş yaparken, alınan ürünün önce fiyatına bakılır. 24 gb sss harddisk fiyatları da alışveriş yaparken etken unsurlardan biridir. 240 gb ssd hdd fiyat bilgilerine bakıp bütçenize göre karar verebilirsiniz. Sadece masaüstü bilgisayarlarınız için değil laptobunuz için de satın alabilirsiniz. Bunun için 240 gb laptop ssd de mevcuttur.

240 Gb Ssd Kartın Bilgisayara Katkısı Nedir?

240 Gb ssd kart geleneksel mekanik hard disklere göre daha işlevsel bir aygıttır. Bilgisayarınızın veri aktarımını ve hızını vs daha da hızlandırır. İşleyişi sırasında sarsıntı geçirir fakat geleneksel aygıtlar gibi belli parçaları bulunmadığı için bozulma ihtimali yok denecek kadar azdır. Geleneksel aygıtlara ek olarak kullanıldığı zaman cihazınıza hız katacak bir üründür.

Ssd Kart Bilgisayarı Hızlandırır mı?

Ssd kart bilgisayar verilerin normalinden daha hızlı aktarılmasını sağlayan bir aygıttır. Bu aygıtlar hdd aygıtlara göre biçimsel özellikleri sebebiyle daha hızlıdır. Kullanıldığı cihazı hızlandırma özelliği ilk kullanımda gözler önüne serilir. Bu aygıtlar geleneksel aygıtlara göre daha hızlı erişim süresine ve depolamaya sahiptir. Kullanıma başlandığı andan itibaren cihazda gözle görülür bir hız değişimi olur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

240 GB SSD Harddisk Fiyatları

95 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 36 / 95 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
Sata"Seri ATA" olarak da bilinen SATA, bilgisayara veri taşımak için üretilmiş bir teknolojidir. ATA depolama ara biriminin biraz daha gelişmiş halidir. SATA geliştirildikten sonra karışıklık olamaması için ATA teknolojisinin adı, PATA, yani "Paralel ATA" olarak değiştirilmiştir. SATA, sabit diskten veri aktarır. Her iki teknoloji de IDE(Tümleşik Geliştirme Ortamı) yazılım türüne sahiptir. Son yirmi yılda geliştirilen AHCI(Advenced Host Controller İnterface) arayüz türü, Seri ATA'nın gelişmesine büyük katkı sağlamıştır. Üç çeşit Seri ATA türü vardır. Kademe kademe geliştirilen bu türlerin birincisi olan SATA 1, Paralel ATA'ya daha çok benzer. Teorik hızı saniyede 1,5 GBit olarak geliştirilmiştir. “SATA Revizyon 1.0” olarak da bilinen bu sürümün bant genişliği hacmi, saniyede 150 MB’ye kadar ulaşabilir. İlk sürümün ardından saniyede 3,0 GBit hıza sahip SATA 2 piyasaya sürülmüştür. SATA 2, standartlara birincisinden daha uygundur. “SATA Revizyon 2.0” olarak da bilinir. Bu ara birimin bant genişliği hacmi ise saniyede 300 MB’ye erişebilir. Diğer adı “SATA Revizyon 3.0” olan, en son geliştirilmiş Seri ATA teknolojisi SATA 3'ün hızı ise saniyede 6,0 GBit'tir. Bant genişliği hacmi ise saniyede 600 MB’ye kadar ulaşır. PATA'nın saniyede 1,3 GBit hız yapabilen son sürümü ile SATA'nın ilk sürümü arasındaki fark az gibi görünse de, farklı bir bağlantı şekli ile üretilen Seri ATA'nın birçok avantajı bulunur. Eskiden 40 pinlik kablo ile bağlantı kurulması gerekirken, Seri ATA teknolojisi sayesinde artık daha küçük konnektör ve kablolarla bağlantı sağlanabilir. Bu sayede, bilgisayar kasasındaki bağlantıları daha ince kablolar oluşturur. Kasanın içindeki ince kablolar, ortamın daha iyi hava almasını sağlar. Seri ATA, sahip olduğu 7200 rpm devir hızı, 8 MB tampon bellek ve sistem çalışırken disk değiştirme olanağı sağlayan hot blug özelliği gibi birçok fonksiyonu sayesinde eski ATA sürümüne fark atmayı başarır.
Detaylar
PCI-ExpressBilgisayarda bulunan dahili aygıtlar için standart bir bağlantı türü olan PCI Express, harici ekran kartının takılması için genişleme yuvası görevi görür ve anakart üzerinde yer alır. Günümüzde piyasaya yeni çıkan ve son teknoloji ile üretilen tüm bilgisayarların ana kartlarında PCI Express yuvaları bulunur. PCI Express Slot Sayesinde Kullanılabilen Ek Donanımlar ve Avantajları Bilgisayarlarda harici ekran kartının takılmasına yardımcı olan PCI Express Slot, aynı zamanda farklı donanımların takılması için de kullanılır. Bunların arasında harici Wi-Fi kartları, Hard Disk ve SSD’ler, Ethernet Kartları ve daha birçok donanım yer alır. Bant genişliği fazla olan ve güncel işletim sistemleri ile %100 uyumluluk sağlayan PCI Express, bilgisayarın hızını gözle görülür bir şekilde artırır ve işlem sırasında yaşanabilecek olası gecikmeleri ortadan kaldırır. Bunun yanı sıra bilgisayarda güç tüketimini daha düşük tutmak ve sistem belleğini verimli kullanabilmek için ek harcama yapmak gerekir. PSI Express sayesinde bunları gerçekleştirmek çok daha az maliyet anlamına gelir. Daha Hızlı Veri İşleme ve Etkin Kullanım Yıllar içerisinde geliştirilen ve son olarak PCI Express olarak piyasaya sunulan slotlar ile daha önceki PCI slotlardaki mevcut eksiklikleri giderilmiştir. Grafik kalitesi konusunda gözle görülür bir değişim yaratan, bunun yanı sıra veri işleme hızı konusunda daha olumlu sonuçlar veren PCI Express ile grafik kalitesinde de gözle görülür bir artış meydana gelmiştir. Hemen hemen tüm yapılandırmaları destekleyen PCI Express’de bant genişliğinin artması sonucunda cihaz yüksek performans ortaya koyar. Bu sebeple ana kartın desteklediği en son sürümdeki bilgisayarı seçmek oldukça önemlidir. Bilgisayardaki bağlantı ve tanımlama protokolleri ise PCI sayesinde değişmeden kalır. Bunun sonucunda PCI Express kullanılan bilgisayarlarda işlem sistemine veya yazılım değişikliğine ihtiyaç duyulmaz.
Detaylar