ARA
Giriş Yap
0Sepetim
Bilgi Yayınevi
Şu Çılgın Türkler - Turgut Özakman

Şu Çılgın Türkler - Turgut Özakman

Bilgi Yayınevi Kitap Alışverişlerine "Karanlıktan Doğan Aydınlık Midhat Paşa" kitabı %70 İndirimli!
%
  • iline bugün teslimat seçeneği
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
  • iline bugün teslimat seçeneği
  • Karşılaştır
bu kitaba ihtiyacımız vardı 11 Ağustos 2005, Perşembe
su çılgın türkler denildiği gibi 80 yıl gecikmiş bir kitap. milletçe kimliğimizi kaybetmeye basladığımız bu zamanlarda yakın geçmişimizi hatırlamamız lazım.ve bu kitap bunu fazlasıyla yerine getirecektir.
M***** M***** (34) Tüm Yorumlar (187)
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/1501702/1501750
HepsiGlobal/true

Şu Çılgın Türkler - Turgut Özakman


 

Şu Çılgın Türkler

Turgut Özakman

 

80 yıldır beklenen kitap. - Turgut Özakman'ın elli küsur yıldır süregelen

çabasının ürünü.

 

- Milli Mücadelemizin, bir serüven romanı gibi rahat

okunan ve şimdiye kadar yazılmamış ayrıntılı, çok yönlü

öyküsü.

 

- Gurur ve ibret verici gerçeklerin, gerçek belgelere

dayalı olgu ve olayların, insanı içine çeken, şaşırtan,

heyecanlandıran, ağlatan, gönendiren anlatısı.

 

- Tüm yeni nesillere eşi olmayan bir armağan.

 

...Özakman'ın kitabı, tarihsel bir gerçeğin güzelim bir Türkçeyle roman diline dönüştürülmesidir. Kırk yıllık özel çabayla saydamlastırılan özgün tarihimizin anlamını yeniden ve bu vakitte içimize sindirmek, bize ve yeni kuşaklara her zamankinden daha çok gerekli. Bu kitabı okuyun, çocuklarınıza okutun, dostlarınıza armağan edin!

- İlhan Selçuk, Cumhuriyet

 

Şu Çılgın Türkler'i okuyun, 'çılgın' babalarınızla, dedelerinizle onur duyun.

- Hasan Pulur, Milliyet

 

Olağanüstü akıcı, öğretici, bize yakın geçmişimizi bir kez daha yaşatan bir eser.

- Emin Çölaşan, Hürriyet

 

Hiç 688 sayfa boyunca gözlerinizin sürekli dolduğu oldu mu? Hiç, bir kitap boyu acıyı, kederi, gururu ve zaferi akıl almaz med-cezirler arasında adeta yaşadığınız oldu mu?.. Hiç, hıçkırıklarınızdan övünç duyduğunuz oldu mu?.. Benim oldu. Elleri öpülesi Turgut Özakman'ın 'Şu Çılgın Türkler' kitabını okurken.

- Ümit Zileli, Cumhuriyet

 

...Bu kitabı okurken, kendi babamdan ve amcamdan, ailemden hep duyduğum olayları yaşadım. Bunu ancak çılgın Turgut yazabilirdi. Ancak, doğrusu, haset duymadım desemyalan olur; böyle bir şaheseri kendim yazamadığım için!

- Altemur Kılıç, Ortadoğu

 

Şu Çılgın Türkler'i bu yaz mutlaka okuyun... Okutun... Hatta 'Çılgın Türkler' kursları açıp gençlere Kurtuluş Savaşı'nı öğretin... Mutlaka!

- Ali Atıf Bir, Hürriyet

(Tanıtım bülteninden)

 

Kitap hakkında:

Şu Çılgın Türkler, Turgut Özakman'ın Kurtuluş Savaşı dönemini anlatan belgesel-romanıdır. Kurtuluş dizisinin de senaristi olan Turgut Özakman'ın elli küsur yıldır süregelen araştırmalarının ürünüdür. Özakman, kitapta anlattığı olayların geçtiği yerleri sırt çantası ile yaya olarak yürüyerek dolaşmış, bilgileri ve belgeleri derlemiştir. Kitaptaki olaylar, kişiler ve konuşmalar belgelerden alınmıştır. 752 sayfadır.

Kitap, Temmuz 2006 itibarıyla 311. baskısını yapmış ve 622.000 nüsha basılmıştır. Kitabın yayıncısı Bilgi Yayınevi'nin sahibi Ahmet Tevfik Küflü Ankara vergi rekortmenleri listesinde 11. Olmuştur.

Eser, 1921-1922 yıllarını anlatmaktadır. Romanın başında uzun bir giriş vardır. Bu girişte, 1914-1920 yılları ve olayları özetlenmiştir. Eserin ilk bölümü "1.kitap-Yunan Büyük Taarruzu" adını taşır. Bu bölümdeyse, İnönü ve Kütahya-Eskişehir muharebeleri, meclis tartışmaları, Başkomutanlık Kanunu anlatılır. Bu bölüm Sakarya zaferiyle biter. İkinci bölüm ise, "2.kitap-Türk Büyük Taarruzu" ismini taşır. Bu bölümde de, Büyük Taarruz anlatılır. Büyük Taarruz'a hazırlık, Afyon güneyine yürüyüş ve en sonunda Büyük Taarruz'u anlatır. Eser, Mustafa Kemal Atatürk'ün Bursa'da öğretmenlere karşı yaptığı konuşmayla biter.

 

Yazar hakkında:

1 Eylül 1930 tarihinde Ankara'da dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Bir süre avukatlık yaptı. Köln Üniversitesi Tiyatro Bilimi Enstitüsü'ne devam ettikten sonra Devlet Tiyatrosu'na dramaturg olarak girdi. TRT'de Merkez Program Daire Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı, Devlet Tiyatrolarında Genel Müdür Başyardımcılığı ve 1983 - 1987 yılları arasında Genel Müdürlük yaptı. 1988-1994 yılları arasında Radyo-Televizyon Yüksek Kurulu'nda üyelik ve başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. Uzun yıllar Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü'nde (DTCF Tiyatro) kadrolu öğretim görevlisi olarak çalıştı ve Dramatik Yazarlık dersleri verdi.

28 Eylül 1998'de, üstün hizmetleri nedeniyle Anadolu Üniversitesi'nce, 2006 yılında Ege Üniversitesi'nce[1] ve 2007 yılında, mezun olduğu ve uzun yıllar görev yaptığı Ankara Üniversitesi'nce 'fahri doktor' unvanı verilen Özakman, sayısız esere imza attı.

Nisan 2002'de Eskişehir Belediye Başkanlığı, açtığı ikinci tiyatroya 'Turgut Özakman Sahnesi' adını verdi. 2006 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Özakman'a Üstün Hizmet Ödülü verdi. 2005 yılında piyasaya sürülen, 50 yıla yakın bir sürenin emeği olan ve Kurtuluş Savaşı'nı romansı bir dille anlatan Şu Çılgın Türkler (Bilgi Yayınevi) adlı belgesel-romanı, Uğur Dündar'a göre cumhuriyet tarihinin en çok satan kitabı oldu. Haftalarca çok satanlar listelerinde ilk sırada kaldı.

Turgut Özakman'ın üç çocuğu ve dört torunu vardır. 28 Eylül 2013 tarihinde tedavisi devam etmekte olduğu Özel Güven Hastanesinde vefat etmiştir.


  
Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Yazar Turgut Özakman
Diğer
Yurt Dışı Satış Var
Stok Kodu KBILGI807
Şu Çılgın Türkler - Turgut Özakman YorumlarıTüm yorumları gör (187)
Şu Çılgın Türkler - Turgut Özakman
Çok İyi
(161)
Çok İyi (161)
%85
İyi
(22)
İyi (22)
%12
Ne İyi / Ne Kötü
(3)
Ne İyi / Ne Kötü (3)
%2
Kötü
(1)
Kötü (1)
%1
Çok Kötü
(0)
Çok Kötü (0)
%0
Ortalama Puan
4,8
Yorum yapabilmek için bu ürünü satın almış olmalısınız.
Filtrele
Sadece satın alanlar (38)
Fotoğraflı yorumlar (1)
Bu ürün ile ilgili 187 yorum var.
Sırala
herkesin okuması gereken bir kitapkitabının adını üye olduğum bir grupta duydum ve merak edip aldım. Herkesi okumalı çünkü tarih hep aynı terih kitaplarından okuduk aynı şeyleri duyduk ama roman şeklinde okumak o insanları gözünüzün önünde daha iyi canlandırmanıza ve olanları birebir hissetmenize olayları bibebir yaşamanıza neden oluyor.Okurken gözlerinizin dolmaması imkansız.
(38)
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
MM
MM
bu kitaba ihtiyacımız vardısu çılgın türkler denildiği gibi 80 yıl gecikmiş bir kitap. milletçe kimliğimizi kaybetmeye basladığımız bu zamanlarda yakın geçmişimizi hatırlamamız lazım.ve bu kitap bunu fazlasıyla yerine getirecektir.
(34)
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
ED
ED
Mutlaka okunmasi gereken bir kitapBazi degerlerimizi kaybetmeye basladigimiz bugünlerde yazilmis olan dört dörtlük iki kitaptan birisi, bence Metin AYDOGANin M.Kemal Atatürk ve Kurtulus Savasi kitabiyla ard arda okunmali. 30 Agustosun anlamini herkes bilmeli, unutan hatirlamali...
(42)
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
HU
HU
teşekkürlerKİTABIN YAZARINA BÖYLE BİR KİTABI BİZLERE SUNDUĞU İÇİN TEŞEKKÜRLER VE KİTABIN İMZALI OLMASI BENİ DAHA ÇOK MEMNUN ETTİ...
(64)
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
AE
AE
kesinlikle okunmalıKESİNLİKLE MÜKEMMEL BİR ANLATIM.TARİH KİTABININ TARİHİ BU KADAR GÜZEL ANLATILACAĞINI HİÇ DÜŞÜNEMEZDİM.ÖĞRETMNE OLARAK KESİNLİKLE HERKESE VE TARİHİMİZİ ÖĞRENMEK İSTEYEN BÜTÜN ÖĞRENCİLERİN OKUMASI GEREKEN BİR KİTAP.SAYIN TURGUT ÖZAKMAN A TEŞEKKÜRLERİMİ İLETİYORUM.İYİKİ BÖYLE GÜZEL BİR KİTABI HAZIRLAMIŞ.
(43)
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
Türkün Vatan AşkıVatan aşkı aşkların en güzeli,her satırında vatan sevdası nöbetlerine tutulacağınız, ağlamaktan gözlerinizin şişeceği, bir sevgilinin sıcak koynuna girercesine, vatan toprağının koynuna giren büyük bir ulusun Şanlı tarihi. Ömrünüz boyunca birine, birşeye aşık olmadınızsa bu kitabı okumayın. Sizi birşey anlatmayacaktır.
(61)
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
MA
MA
Okuyun ve okutunAskerdeyken santralde vakit buldukça okuyordum. Kitabın yarısında terhis oldum kitap kaldı. 8 sene sonra aldım ve baştan keyifle okuyacağım inşallah 😃
Satıcı Hepsiburada
KÖRFEZ - Kocaeli
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
milli birlik ve beraberlikselamlar bu kitap sayesinde üzeri tozlanmış olan milli birlik ve berbaerlik duygumuz biraz olsun kabarır diye düşünoyorum... kendisi dışarıda uzantısı içeride olan kötü düşünceye sahip kurum ve kuruluşlara karşı tokat gibi bir etki yaratacak bu kitabı büyük bir lezzet alarak okudum. okumamış olan arkadaşlara tavsiyem en kısa sürede temin edip okusunlar !!! saygılarımla
(37)
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
SA
SA
MUHTEŞEM...Okullarda zorunlu okutulmalı.Osmanlı nın son döneminde içinde bulunduğu zavallı durum, bu toprakları ele geçirmek için sürekli derin ve hain planlar-projeler yapan ingilizler, halkın cahilliğinin din istismarcıları tarafından nasıl sömürüldüğü, içimize sokulan sahte dinci casuslar, kadını-erkeği, köylüsü nasıl vatansever bir millet olduğumuz, Atatürk ün müthiş aklı,zekası ve daha neler. Yazar sayısız kaynakçayı öyle bi harmanlayıp roman yapmışki, keşke çok önce okusaydım diyeceksiniz.
Satıcı Hepsiburada
(41) BEŞİKTAŞ - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
CK
CK
Teşekkürler Turgut ÖzakmanTeşekkürler, Tüm ulusun tecavüz, katliam,yağma,aşağlama ile tarih sahnesinden silinmek istendiği bir zamanda acınası bir fakirlik ve yokluk içinde miili mücadeleyi tırnakları ve elleri ile veren kahraman atalarımız hakkınızı helal ediniz.Bu ruh ve Vatan sevdası ilelebet sönmeyecek yaşam ışığımızdır.Gözünüz arkada kalmasın... Çarıksız,silahsız,aç,günlerce dinlenmeden yürüyerek,kör,topal,yaralı ama Önce Vatan duygusu ile yaşayan,kendini düşünmeden feda eden Askerlerimiz,Mustafa Kemal ve Silah arşadaşları,Milli Mücadeleye katılan Analar,Bacılar,Çocuklar ve destekleyen tüm güzel insanlar Hepinizin huzurunda saygı ile eğiliyor sonsuz teşekkürlerimizi ve dualarımızı gönderiyorum...
(45)
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
MK
MK
Neden okumanız gerek?Bu kitabı aldığımda yaşım 12 idi. Kitabı anlayabilecek donanıma sahiptim. Ancak yaşamak istedim, 17. Yaşımı bekledim. Bu kitabı okudukça kalkıp ders çalışıyorum. Ecdatla övğnmek iyi güzel, ancak ona yaraşır bir torun olabilmek zaruri. Milli duygularımı pekiştiriyor, beni ben yapıyor. Severek okuyorum. Turgut Özakman’a da ne kadar teşekkür etsek az. Tek bir şeye ihtiyacımız var, çalışkan olmak! Ve Türk olduğumuzu unutmamak. Düşmanımız unutmaz zaten. Bu kitabı hala sipariş vermemiş sevgili vatandaşım! Vatan nedir, kime teslim edilmelidir? Cevabını bulacaksın. Ve kusursuz bir estetik zevk alacaksın.
Satıcı Hepsiburada
ESENLER - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
MuazzamKelimelerle anlatılacak gibi değil. İlkokuldan itibaren okullarda mutlaka okutulması gerekiyor. Roman tadında, akıcı anlatım. Zaman zaman üzen, tebessüm ettiren, tüyleri diken diken eden ama sonunda hep gururlandıran, saygı duyulası bir kitap!
(30) BELEN - Hatay
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
DK
DK
Okunması gerekBu kitabı herkes okumalı. Kesinlikle hiçbir detay atlanmamış, Tarihimizi gayet iyi nükte etmiş bir kitap+
Satıcı Hepsiburada
(51) BABAESKİ - Kırklareli
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
NI
NI
çok güzelKitap çok güzel çok güzel paketlenmiş herkesin okuması gereken bir kitap.
Satıcı istekle
(40) KÜÇÜKÇEKMECE - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
MS
MS
Süper hızllıCumartesi gece verdiğim sipariş pazartesi elimdeydi. Teşekkürler
Satıcı Hepsiburada
GÖLCÜK - Kocaeli
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
ÖA
ÖA
Beş YıldızEn kısa zamanda ulaştı gururla okunacak bir kitap
Satıcı Hepsiburada
(46) KADIKÖY - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
IE
IE
Beş YıldızSorunsuz bi şekilde elime ulaştı teşekkürler :))
Satıcı Hepsiburada
HAVSA - Edirne
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
ZT
ZT
Hızlı teslimatSipariş vermemin üzerinden 24 saat geçmeden elimdeydi tşk. Hepsijet
Satıcı Hepsiburada
(26) BAYRAMPAŞA - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
SK
SK
Kitabı daha okumadım fakat paketlemeyi baloncuklu naylonla yapmışlar teşekkür ederim.Paketleme mükemmel
Satıcı istekle
(24) NİLÜFER - Bursa
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
ÖD
ÖD
Çılgın TürkHer Türk evladının okuması gereken kitap, kargoda özenli ve hızlıydı.
Satıcı Hepsiburada
BAYRAKLI - İzmir
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Beyaz Zambaklar Ülkesinde - Grigoriy Petrov
Alamut: Fedailerin Kalesi - Vladimir Bartol
Heyet 4 - Türklerin Kutsal Hikayesi - Halil Yaşar Kollu
İstanbul’un Latin Çağı - Erhan Altunay
%30
14,00 TL 9,80 TL
%30
39,00 TL 27,30 TL
%35
28,00 TL 18,20 TL
%40
28,00 TL 16,80 TL
Satıcı
Hepsiburada
Hepsiburada
Hepsiburada
Hepsiburada
Yorumlar
(304)
(159)
(11)
(1)
Basım Dili Türkçe Türkçe Türkçe Türkçe
Yazar Grigory Petrov Vladimir Bartol Halil Yaşar Kollu Erhan Altunay
Cilt Durumu - - Ciltsiz Ciltsiz
Sayfa Sayısı - - 280 216
Yayın Tarihi - - 2020 2020
Başa dön