1956 yılında temelleri eski bir gazeteci ve kitap aşığı olan Ahmet Tevfik Küflü tarafından atılan Bilgi Yayınları, o yıllarda kitapeviydi. 1965 yılında Ankara’da Bilgi Yayınevi kuruldu ve 1972 yılında da kitapların ülke genelinde dağıtımının sağlanması için İstanbul’da Bilgi Dağıtım ile desteklendi. Binlerce kitabın yayımlanmasında büyük emeği olan Bilgi Yayınevi, 2009 yılında çalışanları ile birlikte Bilgi Yayınevi Basım Dağıtım Kitabevi ve Kırtasiye A.Ş olarak kurumsal kimliğine sahip oldu. Değerli yazarları, yetkin yayın kurulu üyeleri ve uzman çalışanlardan oluşan kurum, edebiyat ve kültür alanında hizmetlerine halen devam ediyor.

 Ufku Genişleten Politika Siyaset Kitapları

Türk edebiyatında eserleri ile klasikleşen ve yepyeni bir çığır açan birçok yazarın ilk kitabını yayımlayan Bilgi Yayınevi, özellikle Türkiye’nin sosyal ve politik gündemini etkileyen eserleri ile dikkat çekiyor. Türkiye’nin önde gelen siyaset ve politikacılarının anılarını içeren anı anlatı kitap çeşitleriyle geçmişin en önemli olaylarının gözler önüne serilmesini sağlayan yayınevi; araştırma, inceleme ve biyografi kitaplarıyla ön plana çıkıyor. Aynı zamanda dış politika ile ilgili kitaplarıyla da dünyada olup bitenler hakkında okuyucuları bilgilendirmeyi amaçlayan yayınevi, politik akımlar ve hareketlerle ilgili kitaplara da yer veriyor. Türkiye tarihi hakkında mutlaka okunması gereken eserleri okuyucusuyla buluşturuyor ve ekonomi alanındaki kitapları ile de okuyucunun ufkunu genişletiyor.

Çocuk Kitapları

"Çocuk okuru olmayan toplumun yetişkin okuru olmaz." ilkesi ile 1990’lı yılların başından itibaren çocuk kitapları yayımlamaya başlayan Bilgi Yayınevi, Türkiye’nin ve dünyanın en çok okunan yazarlarını çocuk okurlarla buluşturuyor. Bilmece ve tekerleme, boyama kitapları, fabl ve fıkra kitapları gibi eğlenceli kitapların yanı sıra dünya klasiklerini içeren kitaplarıyla kitap okuma alışkanlığı geliştirilmesine yardımcı oluyor. Kendi dalında uzman çevirmenleri ile dünya edebiyatının önemli eserlerini de çocuk okurlarına sunan yayınevi; öykü, roman ve şiir kitaplarıyla çocuklara yepyeni bir dünyanın kapılarını aralıyor. Güncel çocuk kitapları ile yeni yazarları da çocuklarla buluşturmayı başaran yayınevi, yarının yetişkin okuyucularının yetiştirilmesinde önemli rol oynuyor. Renkli ve özenli baskısıyla çocukların ilgisini çeken yayınevinin kitapları arasında Nobel edebiyat Ödülü sahiplerine ait kitaplar da yer alıyor.

İnsan ve Toplum Kitapları

İnsan ve toplumu ilgilendiren hemen hemen her konuda yayımladığı kitaplarıyla okuyucuya genel kültür aşılamayı amaçlayan Bilgi Yayınevi; eğitimden ekonomiye, cinsellikten kültür farklılığına kadar pek çok konuyu içeren kitaplarıyla dikkat çekiyor. Ülkemizin ve dünyanın önde gelen isimlerinin anı ve anlatılarını içeren biyografilerle geçmişe ışık tutan kitaplar, geleceğin dünyasının şekillenmesine yardımcı oluyor. Geçmişten günümüze insanlığı ve dünyayı ilgilendiren her konuyu detaylı olarak inceleyen araştırma, felsefe, genel kültür ve tarih kitaplarını okuyucuyla buluşturan yayınevi, kadın ve kadına şiddet konularının işlendiği kitaplarıyla da ilgi çekiyor. Türkiye’nin gündemini oluşturan ekonomik ve kültürel alanda yazılan kitaplarla farklı bakış açılarının geliştirilmesine ön ayak olan yayınevi, her daim yeniliklere ayak uydurmayı başarabiliyor.

Sağlık ve Yemek Kitapları

Sağlık konularının ele alındığı sağlıklı yaşam ve hastalıklarla ilgili güncel kitapları yayımlayan Bilgi Yayınevi, dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen uzmanlarını okurlarıyla buluşturuyor. Ayrıca son dönemlerin popüler sağlık alanlarından biri olan alternatif tıp kitaplarına da yer veren yayınevi, sağlığın korunması ve hastalıklarla mücadele için alınacak önlemleri içeren kitapları ile en çok satan kitaplar listesine girmeyi başarabiliyor. Yemek yapmayı sevenlerin beğenisini kazanan özel yemek tariflerinin yer aldığı, usta gurmelerin ve aşçıların kaleme aldığı yemek kitaplarını okuyucuları ile buluşturuyor. Türk ve dünya mutfağının özel ve seçkin tariflerini içeren kitapların yanı sıra farklı kültürlerin yemek alışkanlıklarının ele alındığı kitaplar da yayınevinin bastığı eserler arasında yer alıyor.  Köklü geçmişiyle Türkiye’nin önde gelen yayınevlerinden biri olan Bilgi Yayınevi’nin seçkin kitaplarına hepsiburada.com’dan ulaşabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bilgi Yayınevi

1.487 ürün var
 1. Ürün Çeşidi A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Yayın Tarihi A-Z
 5. Yazar A-Z
 6. Basım Dili
 7. Boyut
 8. Satıcı A-Z
 9. İndirimli Ürünler
 10. Hemen Al Sonra Öde
 11. Sepette Kampanyalı Ürünler
 12. Kelime Filtresi
Teslimat FiltreleriKonumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Konum Seç
Yarın Kapında
Başa dön