Suda Collagen

Kolajen cildin esnek ve canı yapısından sorumlu proteindir. Cildin dermis tabakasının büyük bir kısmı kolajenden oluşur. Cildin dışında bağ doku ve eklemleri güçlendirmek için de yeterli kolajen alımını gerçekleştirmek gerekir. Kolajen proteini bedenimiz tarafından üretilebilir, ancak yaş aldıkça kolajen üretebilme kapasitesi azalır. Dolayısıyla zaman içerisinde cildin elastikiyeti azalabilir ve saç ve tırnaklarınız daha hızlı yıpranabilir. Bunun önüne geçmenin en pratik yolu günlük beslenme rutininizdeki kolajen miktarını artırmaktır. İhtiyacınız olan kolajeni besin takviyeleri aracılığıyla hızlı bir biçimde tüketebilirsiniz. Suda Collogen, cilt hücrelerinde yenilenmeyi hızlandır, kırışıklık oluşumunu engeller.

Düzenli Kullanarak Yaşlanmaya Karşı Savaşın

Düzenli olarak günde 1 gr kadar kolajen tüketimi sağlandığında, dermis dokusundaki kolajen miktarında %6 civarında artış gözlenir. Bu artış sayesinde cilt yüzeyinde kırışıklık görüntüsü azalır ve yeni kırışıklık oluşumunun önüne geçilir. Yaşlanma etkilerini sadece cildinizden değil, bedeninizden de silmeye yardımcı olur. Eklemlerde bulunan kıkırdak doku ve sıvının miktarında artış sağlar, seneler içerisinde oluşan ağrıların önüne geçer. Özellikle menopoz sonrasında kolajen miktarı ciddi oranda azalır ve bu durum büyük ölçüde kolajenden oluşan kemik kütlesinde azalmaya yol açar. Kolajen takviyesi kemik erimesi probleminin önüne geçer. Kas dokusunun da önemli yapı taşlarından biri olan bu protein, düzenli spor yapanlar tarafından kullanıldığında kas gelişimini hızlandırır. Kalp damar sistemi üzerinde de onarıcı etkisi bulunan kolajen, yılların bedeniniz üzerindeki yıpratıcı etkisini ortadan kaldırarak anti-aging etkisi yapar.

Kolajen besin takviyeleri C vitamini, bakır, çinko gibi bileşenler içerdiğinde daha hızlı biçimde kolajen sentezi sağlar. Takviyede yer alan kolajen balık, sığır ya da tavuk kaynaklı olabilir. Bu ürünlerden birine alerjiniz varsa, besin takviyesi de alerjinizi tetikleyebilir. Bu yüzden size en uygun kolajen desteğini seçerken kaynağına dikkat etmeniz tavsiye edilir.

Suda Collagen Çeşitleri

Bedeninize ihtiyaç duyduğu kolajen desteğini sunmak için 3 faklı formda besin desteğinden faydalanabilirsiniz. Bunlardan ilki içime hazır, sıvı kolajen shot'larıdır. Bu shot'ların içeriğinde yer alan protein peptit formundadır. Porsiyon başına 5500 mg kolajen içerir.

Toz halinde bulunan besin takviyeleri de suya karıştırılarak tüketilir. Porsiyon başına 8000 mg kolajen peptit içeren ürünler, prebiyotik bakterilerle de desteklenerek, cildinizin bedeninizin ihtiyaç duyduğu desteği tam olarak alması sağlanır.

En yaygın kullanılan kolajen takviyelerinden biri de tablet formundaki ürünlerdir. Pratik kullanımı, kolay taşınması ve yüksek kolajen peptit içeriğiyle sıklıkla tercih edilir. Her tablet içeriğinde 1000 mg kolajen peptit bulunur. Kolajen proteinleri, prebiyotik bakterilerle güçlendirilerek, sentez oranı en üst düzeye çıkarılır.

Soru 1: Suda Collogen Günün Hangi Zamanında Tüketilmelidir?

Cevap 1: Hücre yenilenmesi uyku sırasında en üst düzeye ulaşır. Bu açıdan kolajen besin takviyelerinin de uyumadan 15 dk önce alınması tavsiye edilir. Eğer kas kütlenizi artırmak için kolajen desteği kullanmak istiyorsanız, egzersizde yarım saat önce de kolajen alabilirsiniz. Bu sayede bedeniniz kas oluşumu sırasında kullanacağı kolajen proteinlerine hızlı biçimde ulaşır.

Soru 2: Bir Kutu Suda Collagen, Kaç Günlük Kolajen Desteği Sağlar?

Cevap 2: kolajen besin takviyelerinin farklı formları, farklı miktarlarda ürün içerir. Sıvı shot ve suda eriyen toz formlarında 14 porsiyon ürün bulunur. 1 adet tüketmek, günlük kolajen ihtiyacınız karşılamak için yeterli olur. Paket içeriği 2 haftalık kullanıma uygundur. Tablet formundaki ürün içeriğinde 45 adet ürün bulunur. Günde 1 ya da 2 tablet kullanabilirsiniz. Paketin içeriği aylık kolajen ihtiyacınızı karşılamak için yeterli olur.

Soru 3: Suda Collogenin İçeriğinde Hangi Bileşenler Bulunur?

Cevap 3: Kolajen takviyesinin baş rolü kolajen peptit proteinidir. Bunun dışında vitamin, mineral, hyaluronik asit, koenzim Q10, biotin ve probiyotikler içerebilir.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Suda Collagen

35 ürün var
  1. Ürün Çeşidi
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Değerlendirme Puanı
  4. Fırsat Ürünleri
  5. Satıcı A-Z
Başa dön