Sudocrem bebeklerdeki kuruluk, egzama ve pişik gibi sorunları tedavi etmek için kullanılan bir kremdir. İrlanda'da imal edilen ve geçmişi yaklaşık 70 yıl geriye uzanan bu krem nemlendirici özelliğe sahiptir. Yumuşatıcı bir etkiye sahip olan Sudocrem'in bu etkiyi cilde uyguladığı ve böylece cildin yatışmasına yardımcı olduğu belirtilir. Sivilce ve aknelerin yok edilmesi ile ufak yaraların tedavisi için de Sudocrem kullanılır.

Sudocrem Nedir?

Sudocrem öncelikle bebekler için geliştirilmiş bir kremdir. İlk olarak 1931 yılında imal edilmiştir. Üretildiği yıllardan pişik sorunu ile mücadele etmesi için kullanılmıştır. Sudocrem'in o günden bugüne kadar içeriğinin değiştirilmediği belirtilir. Kremin içerisinde bariyer oluşturarak suyu iten bir taban vardır. Bu bariyer ile bebeğin cildi için koruma sağlar. Krem her ne kadar bebeklerdeki cilt problemlerine karşı öne çıksa da içeriğinde sahip olduğu bileşenler sayesinde yetişkinler tarafından da tercih edilir. Sudocrem farklı elementlerin bir araya getirilmesi sonucu oluşur. İçeriğinde Çinko Oksit, Benzil Benzoat ve saf su vardır. Ayrıca Benzl Phenil Menthanol B maddesi de içerir. Krem gibi ürünlerin içeriğinde en çok dikkat edilen malzemelerden biri de kortizon maddesi Sudocrem'in içerisinde kortizon bulunmaz.

Sudocrem Ne İşe Yarar?

Sudocrem bir bebek kremi olarak ön plana çıksa da yetişkinler tarafında da kullanılır. Sudocrem'in her cilt tipine uygun olduğu belirtilir. Bebeklerde kullanıldığında özellikle pişik ve kuruluk gibi olaylara karşı devreye girer. Nemlendirici özelliğe sahiptir. Pişik ve kızarıklığı sadece tedavi etmede değil, bu istenmeyen durumlara karşı bebeği korumak için de başvurulabilecek bir üründür. Su itici tabanı, cilt ile temas eden ve tahriş etme etkisi bulunan etkeni durdurmak için görev yapar. Ayrıca hassas olan ve tahrişe uğramış ciltleri tedavi etmek için kullanılır. Hem önlem hem de tedavi özelliği vardır. Sudocrem aynı zamanda küçük yaralanmaların tedavisinde ve güneş yanıkları için de tavsiye edilir. Yetişkinler ise Sudocrem'i özellikle sivilce sorunları ile başa çıkmak için kullanır. Kremin sivilce ve iltihapları geçirmede etkili olduğu belirtilir. Her cilde uygun olduğu için oldukça geniş bir kitleye hitap edebilir. Bebeklerde olduğu gibi büyüklerde de egzama tedavisi için kullanılabilir. Tahriş olmuş yetişkin ciltlerin tedavisi için de devreye girer.

Sudocrem Sivilceye Karşı Nasıl Kullanılır?

Sudocrem ürününü sivilceye karşı kullanırken bir dizi yöntemler uygulamak gerekir. Bu konuda yapılan en büyük hata Sudocrem'i gündüz kullanmak olarak belirtilir. Sudocrem'i sivilce savaşçısı olarak kullanmak isteyenler kremi yüzlerine gece sürmeleri tavsiye edilir. Bu şekilde krem cilde gece boyunca etki edeceğinden etkisi de daha hızlı bir şekilde görülür. Ayrıca gündüz kullanıldığına cildi bembeyaz gösterecektir. Sudocrem'i sivilce için kullanırken dikkat edilmesi gereken iki husus vardır. Bunlardan ilki; krem bütün yüze değil, sadece sivilce olan bölgeye sürülmelidir. Diğer husus ise, Sudocrem çok fazla kullanıldığında sivilcelerin sayısını arttırabilir. Cilde gereğinden fazla kremin uygulanması gözeneklerin tıkanmasına neden olabilir. Uygulama aşamasına ise öncelikli olarak temizlik ile başlanır. Sudocrem'i uygulamadan önce cilt iyice temizlenmelidir. Cildin temizlenmesinin ardından sivilce olan bölgeye az miktarda Sudocrem sürülür. Sürülen krem daha sonra baskı yapmadan ovalanır.

Sudocrem Fiyatı Nasıldır?

Sudocrem farklı paketlerde satılır. Paketler arasındaki fark içeriğin değişik olmasından değil, ebatların değişik olmasından kaynaklanır. Ürün genel olarak düşük fiyat sevilerinde yer alır. Böylece pek çok kişi tarafından kolay satın alınabilir seviyede bulunur.

Siz de Hepsiburada aracılığı ile bebeğiniz ya da kendiniz için istediğiniz ebatta Sudocrem ürününe sahip olabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...