Sürekli form etiketi, çoklu şekilde kullanım için hazır hâlde sunulan, şart olmamak ile beraber hız ve basım kalitesinden ötürü nokta vuruşlu yazıcılar ile işlenerek kullanılan bir etiketleme teknolojisi ürünü olarak ağırlıklı biçimde kurumlar ve firmalar tarafından tercih ediliyorlar. Sürekli form etiket, kurum ve firmaların dışında küçük ölçekli işletmeler ve bireysel kullanıcılar tarafından da sıklık ile kullanılıyorlar. Günümüzün pratiklik ve serilik gerektiren yoğun dünyasında akla gelebilecek birçok iş ya da hobi alanında kullanılan sürekli form etiketleri, büyük bir rahatlık, konfor ve azami zaman tasarrufu sağlıyorlar. Bahsedilen özellikler de doğal olarak sürekli form etiketlerinin kurumlar ve bireyler için ne kadar vazgeçilmez bir hâle geldiğini gösteriyor.

Sürekli form bilgisayar etiketi, standart olarak dikdörtgen şekilde ve beyaz renkli olarak üretiliyor olsa da isteğe ve ihtiyaca özel olarak farklı şekil, renk ve ebatlarda da sürekli form etiketleri çeşitleri bulunabiliyor. Renk ve ebat kriterleri ortaya farklı sürekli form etiketleri modelleri çıkmasına neden oluyor. 17 x 25 mm, 20 x 55 mm, 35 x 77 mm, 35 x 97 mm, 48 x 100 mm ve 64 x 100 mm ebatlarındaki sürekli form etiketleri, talebe bakıldığında en revaçta modeller olarak gözüküyor. Ebat çeşitliliği, sürekli form etiketlerinin birçok sahada rahat bir şekilde kullanılabilmesine imkan tanıyor.

Sürekli form etiketleri tek tek olarak değil; üzerinde belli sayıda etiketin yer aldığı sayfalar ve belli sayıdaki sayfanın yerleştirilmiş olduğu kutular ile satılıyor. Standart bir kutuda 100 sayfa bulunuyor. Her bir sayfada ise ebata göre en az 4; en çok 48 adet sürekli form etiketi yer alıyor. 35 x 77 mm’lik sürekli form etiketleri ele alındığında bir sayfa üzerinde 12 etiket, bir kutuda 100 sayfa bulunuyor. Böylece 1 kutu 1200 etiketten oluşuyor. Etiket ebatları farklı olduğunda ise bir kutudaki etiket adedi, 4800’e kadar artabilip 400’e kadar azalabiliyor. Etiketler el ile ya da makine yardımı ile doldurulup yine el ile ya da makine yardımı ile yapıştırılmak sureti ile kullanılabiliyor.

Sürekli form karton etiket, tamamen yapışkan olan alt kısmı sayesinde birlikte kullanılacağı alana ya da malzemeye yapıştırılıyor. Etiketin yapıştırıcı bulunan yüzeyi sayesinde kendiliğinden yapışma özelliği bulunuyor. Böylelikle herhangi bir yapıştırıcı ya da tutturucu malzemeye gerek duyulmuyor. Etiketin üzeri, yapıştırılmadan önce ya da sonra gerekli bilgiler ile dolduruluyor. Şayet sürekli form etiket, yazdırma yapılmak sureti ile bilgi doldurulacak ise nokta vuruşlu yazıcılardan faydalanılıyor. Sürekli form etiket şablonu, nokta vuruşlu yazıcılar tarafından yazdırılıyor ve ürün bilgisi ya da adres bilgisi gibi önemli detaylar etiketlere işlenmiş oluyor. Böylece yüzlerce, hatta binlerce etiketlemenin yapılması gereken sektörlerde sürekli form etiketleri yazıcı uyumlulukları ile fark yaratıyorlar.

Sürekli form etiketi; karton, koli ya da zarf etiketlenmesinde genel olarak ürün bilgileri, paket içeriği ya da adres bilgilerini belirtmek için kullanılıyor. Sürekli form etiketleri, özellikle kargo, sevkiyat, nakliyat ve postalama alanlarında faaliyet gösteren kurumlar için olmazsa olmaz bir ürün olarak gösteriliyor. Sürekli form etiketleri, markaları kâğıt ve yapışkan yüzey kalitesi gibi detaylara göre sınıflandırılıyorlar. Benzer detaylar, sürekli form etiketleri fiyatları için de söz konusu oluyor. Tam anlamı ile verimlilik için sürekli form etiketlerinin ön yüzeylerinin kâğıt kalitesinin yüksek olması ve arka yüzeylerinde bulunan yapışkanın etkili ve tutunur olması gerekiyor. Tarifi yapılan nitelikte bir sürekli form etiket etiketleme işlemini hiç olmadığı kadar basit hâle getiriyor.

Sürekli Form Etiketleri

54 ürün var
 1. Markalar
  1. Ecotag
  2. Brother P-Touch
  3. Tanex
  4. Avery
  5. Dymo
  6. Brother
  7. FarmaPazar
  8. Sarff
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483643/15344/80147044/15389/15165
BAŞA DÖN