Telli Dosyalar

Telli dosyalar evrak, fatura, makbuz ve birçok belgenin saklanmasında ve arşivlenmesinde oldukça önem taşıyor. İş yerleri, resmi kurumlar ve kuruluşların yanı sıra bireysel olarak dosyalama işlemlerinde de telli dosyalar yoğun olarak kullanılıyor. Farklı kullanımlara özel çeşitleri bulunan telli dosyaların mavi, yeşil, sarı, kırmızı, turuncu, pembe ve gri gibi birçok renk seçeneği bulunuyor. Tek olarak satılan telli dosyaların yanı sıra içerisinde 10, 25, 50, 100, 500 ve 1000 gibi farklı adetlerde ürünün yer aldığı çoklu ürün paketleri de satışa sunuluyor.

Telli Dosya Çeşitleri

Plastik malzemeden yapılan ve "standart telli dosya" olarak da bilinen telli dosyalar, A4 boyutlu belgeler için en yaygın kullanılan dosya türleri arasında geliyor. Sunum dosyası olarak adlandırılan zarif tasarımlı plastik telli dosyalar ise iş yerleri, kurum ve kuruluşlardaki sunum ve arşivleme işlemlerinde kullanılıyor.

A4 boyutlarındaki belgeler için kaliteli karton malzemeden üretilen telli dosyaların tam kapak, yarım kapak, askılı ve mahkeme dosyası gibi çeşitleri bulunuyor. Daha çok iş yerleri, resmi kurumlar ve kuruluşlarda kullanılan karton telli dosyalar, üzerlerindeki metal kapsüllü delikler sayesinde klasörlere kolayca takılabiliyor. Dayanıklı karton malzemeden üretilen ve üzerinde dijital baskıyla yapılmış son derece etkileyici resimler yer alan lastikli kutu dosyalarda satışa sunuluyor. Lastikli dosyalar farklı türden birçok belgenin, ders notlarının ve kitaplarının taşınmasında oldukça kolaylık sağlıyor.

Şeffaf, yumuşak ve dayanıklı plastik malzemeden üretilen A4 poşet dosyaları ise tek olarak ya da plastik veya karton telli dosyalara takılarak kullanılıyor. Daha geniş yüzeyli A3 boyutlarında olan yatay poşet dosyalar da bulunuyor. Profil dosya sırtlıkları, yedek dosya telleri, plastik kavaleler ve metal klipsli askı ipleri gibi aksesuarlar ise dosyalama ve ofis çalışmalarının verimli olarak yapılmasına katkı sunuyor.

Telli Dosyaların Sağladığı Kolaylık ve Faydalar

  • Telli dosyalar, önemli belgelerin saklanması ve arşivlenmesindeki karışıklığa son veriyor ve dosyalama işlemini oldukça düzenli bir hale getiriyor.
  • Telli dosyaların farklı renk seçenekleri ve üzerlerine istenilen bilgilerin yazılabilmesi, arşivleme işlemlerinde büyük kolaylık sağlıyor.
  • Aranılan belgelere çok kısa süre içinde ulaşılabilmesi iş yerlerinde, kurumlarda, kuruluşlarda ve bireysel kullanımlarda büyük zaman tasarrufu kazandırıyor.
  • Askılı telli dosyaların dosya dolaplarında saklanabilmesi, diğer telli dosyaların ise toplu olarak klasörlenebilmesi sayesinde arşivleme işlemleri oldukça kolay hale geliyor.
  • Telli dosyalar içlerindeki önemli belgeleri yıpranma, tozlanma ve sıvı dökülmesi gibi çevresel durumlardan koruyarak zarar görmelerini engel oluyor.

Telli Dosya Fiyatları

Telli dosya fiyatları standart, tam kapak, yarım kapak, askılı ve sunum gibi dosyaların türüne ve tekli ya da çoklu paket halinde satılmalarına göre değişebiliyor. Düşük yoğunluklu kullanımlarınız için tekli ürünleri tercih edebilir, daha büyük arşivleme ve dosyalama işlemelerinizde ise avantajlı fiyatlara sahip çoklu ürün paketlerini satın alabilirsiniz. Leitz, Esselte, Bafix, Cassa ve Alemdar gibi birçok markanın kullanışlı ürünlerine online olarak kolayca sahip olabilirsiniz.

Soru 1: Telli Dosyalar Nasıl Kullanılır?

Cevap 1: Belgelerinizi bir delgeç yardımı ile delerek telli dosyalara kolayca takabilirsiniz. Eğer belgelerin delinmesi istenmiyorsa, şeffaf bir poşet dosya içerisinde telli dosyaya takılması gerekiyor.

Soru 2: Telli Mahkeme Dosyalarının Özellikleri Nelerdir?

Cevap 2: Telli mahkeme dosyaları, baro ya da icra dosyası ismiyle de adlandırılıyor. Telli mahkeme dosyalarının üzerinde dava numarası, davacı ve vekil isimleri, duruşma tarihi, duruşma günü gibi birçok bilginin girilebileceği yazı alanları bulunuyor.

Soru 3: Dosya Arşivleme İşlemlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cevap 3: Dosya arşivleme işlemlerinde; arşivlenecek belgelerin türüne uygun olan telli dosyaların seçilmesi, gerekirse farklı renklere sahip dosyaların kullanılması ve bilgilerin dosya üzerine okunaklı bir şekilde yazılması önem taşıyor.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Telli Dosyalar

.
Cassa
Noki
Exxo
Leitz
Kraf
Bigpoint
Bafix
Ticon
Umix
Esselte
Alemdar
Jet File
Elba
Sert Kırtasiye
Temat
Salvo
Cmt
Comix
Gen-of
Gıpta
.
Toplam 24 / 289 ürün
DSACategoryId/2147483643/15344/15010/15056