Hiking Çantaları

Trekking çantası ürünleri, uzun yürüyüşler ve doğada geçirilen zamanda konfor sağlamak için özel olarak tasarlanıyor. Sırt çantası formundaki modeller, doğada ihtiyaç duyabileceğiniz eşyaları kolaylıkla taşımanıza yardımcı oluyor. Trekking çantalarını dilerseniz kampta, tırmanışta veya günlük yaşamda da kullanabilirsiniz. Kampant özellikleri ve kullanışlı detayları sayesinde kullanıcıların vazgeçilmezi olan çantalar, farklı ek özelliklerle çeşitleniyor. Çantaların hacmi, bölme sayısı, materyali modele göre değişiklik gösteriyor. 

Doğada Rahat Etmenin Yolu 

Yürüyüşte ihtiyaç duyabileceğiniz tüm gereçleri, çanta içine sığdırabilirsiniz. Su şişesinden bilgisayara, giysilerden uyku tulumuna hatta çadıra kadar birçok ürünü yerleştirebileceğiniz geniş trekking çantası modelleri bulabilirsiniz. Trekking çantaları farklı hava koşullarında kullanılabilecek şekilde tasarlanıyor. Özel kumaşlar güneşten solmayan, su geçirmeyen özel materyallerden imal ediliyor. Yürüyüş esnasında sırt ve bele destek verecek özel süngerli tasarımlar trekking çantalarının olmazsa olmazları arasında sayılıyor. Çantalar daha çok eşyayı, daha az yer kaplayarak taşıyabiliyor. Sıkıştırma kayışları, farklı büyüklükteki bölmeleri çantaları sıradan sırt çantalarından ayırıyor. 

Trekking Çantası Nasıl Seçilir? 

 • Çanta seçerken genişliğine dikkat etmelisiniz. Trekking çantalarının genişliğini litre ölçümü ile görebilir, kıyaslayabilirsiniz. Çantaları kapasitesinin yanı sıra ne kadar yük taşıyabileceğinizi de göz önüne alarak seçmelisiniz. 
 • Uyku tulumu, ayakkabı bölmesi gibi ek özelliklere ihtiyaçlarınıza göre dikkat edebilirsiniz. 
 • Çantaların kollarında, sırtında, bel kısmında destek bulunması konfor sağlayacağından seçim sırasında kıstas olabiliyor. 
 • Esnek kumaşlar ve sıkma kayışları çantanın kapasitesinin artmasına ve daha az yer kaplamasına yardımcı oluyor. Çanta seçerken kompakt özellikleri göz önüne alabilirsiniz 
 • Çantanın su geçirmez kumaştan olmasına, termal yiyecek bölmesi bulundurmasına dikkat edebilirsiniz. Kimi çantalarda elbiselerin yerleştirileceği file torbalar görebilirsiniz, ihtiyacınız varsa cüzdanlı, torbalı çantalardan alabilirsiniz. 
 • Çantaların boyu, kolları bedene göre ayarlanabiliyor. Kişiselleştirilebilen modeller konfor alışkanlıklarınızı bir üst düzeye taşıyor. 

Farklı Planlar İçin Trekking Çantaları

 • Eğer konaklamalı bir yürüyüş planlıyorsanız, geniş modelleri, içine uyku tulumu ve çadır sığabilen çantaları tercih edebilirsiniz. 
 • Yağışlı bir yerde yürüyüş yapacaksanız muhakkak suya dayanıklı bir çanta seçmelisiniz. 
 • Eğer günübirlik bir yürüyüş planınız varsa, küçük ve kompakt özellikli çantalara günlük ihtiyaçlarınızı yerleştirebilirsiniz. 
 • Notebook veya fotoğraf makinesi taşıyacaksanız çantanın koruyuculu bölmesinin olmasına özen gösterebilirsiniz. 
 • Uzun süre konaklamalı bir kamp yapmayı düşünüyorsanız, bazı çantalarda su deposu veya mat asma kısmı görebilirsiniz. Bu tip kişisel gerekleri, kolaylıkla karşılayan çantalardan tercih edebilirsiniz. 

Trekking Çantası Nasıl Hazırlanır? 

Trekking çantalarını aldıktan sonra, bölmelerini göz önüne alarak kendinizce bir düzen geliştirmelisiniz. Çantanızın hangi bölmesini ne için kullanacağınızı belirlemeli ve eşyalarınızı gruplandırarak yerleştirmelisiniz. Ezilme riski olmayan çadırları, metal malzemeleri, kimi konserve yiyecekleri sırt kısmına yerleştirebilirsiniz. Elektronik gibi hassas ürünleri veya elinizin altında olmasını istediğiniz harita gibi malzemeleri üstlere koymalısınız. Su gibi her an lazım olacak şeyleri çantanın yan gözlerine yerleştirebilirsiniz. Çantayı hazırlamadan önce mutlaka bir liste hazırlamalı ve hangi eşyadan kaç tane almanız gerektiğini hesaplayarak not düşmelisiniz. Liste tutmak, sizi gereksiz yük almaktan kurtarmaya yardımcı oluyor. 

Trekking Çantasında Neler Olmalı? 

 • Trekking çantası içinde muhakkak ilk yardım çantası bulundurmalısınız. 
 • Günübirlik bir seyahat bile olsa yiyecek ve su almalı, çantaya koymalısınız. 
 • Fener, kibrit, çakı, harita gibi lazım olabilecek aksesuarlara çantada yer vermelisiniz. 
 • Yanınızda çöplerinizi koyabileceğiniz bir poşet olmalı. 
 • Konaklamalı bir seyahat planlıyorsanız uyku tulumu, mat, çadır almalı ve çantanızda bulundurmalısınız. 

Trekking çantası fiyatları ek özellikleri, bölme sayısı, çanta hacmine göre farklılaşıyor. Onlarca markanın yüzlerce yürüyüş çantası ürününü bir arada bulabilir ve kolaylıkla sipariş verebilirsiniz. Hemen sepete ekleyin, dilediğiniz siparişi zaman kaybetmeden oluşturun. 


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Trekking Çantası

4681 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Marka
Toplam 36 / 4681 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?