Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Mihrabat Yayınları
Türk İslam Medeniyeti Tarihi

Türk İslam Medeniyeti Tarihi

Mihrabat Yayınları
60,00 TL %18
48,90 TL
( / adet)
%
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (16)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

48,90 TL
80,11 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501689/9939/1510774
Türk İslam Medeniyeti Tarihi

Türklerin, Müslüman olmalarından itibaren, daha önce bu dine giren milletlerin samimi gayretleriyle gerçekleşmiş olan fetihler sayesinde kendilerini, İslâm'ın açıldığı geniş bir coğrafyada bulmuş olmaları dikkat çekicidir.

Zira bilindiği üzere Türkler, Müslümanlığı kabul ettikten sonra, İslâm öncesi döneme ait kültürel, medenî, sosyal birikim ve bazı değerleri, İslâmî değerler ile mezcetmek suretiyle yeni bir tarih, kültür ve medeniyet inşa sürecine girmişlerdir. Bu süreçte Türkler, yeni bir ruh, yeni bir kimlik ve dinamizmle kurdukları yeni devletler vasıtası ile dünyaya açılıp aşk ile imanı, insaf ile adâleti, müsamaha ile aklı mantığı bütünleştirip, bilgiye ve ilmî araştırmaya değer vererek tarih sahnesinde yapıcı ve hamleci bir rol üstlenmişler ve dolayısıyla cihanşümul bir medeniyetin parçası olmayı başarabilmişlerdir.

Bu mütevazı eser, İslâm'ı kabulle birlikte İslâm medeniyeti dairesine girmiş olan Türklerin hem bu medeniyet dairesindeki yerlerini, hem de diğer milletlere ve toplumlara hizmet amacıyla ortaya koydukları müessese ve sosyal kurumları, -kısmen de olsa- örneklerle ele alıp, genç kuşaklara ve okuyuculara aktarmak amacını hedeflemiştir.

Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 464
Yayın Tarihi 2018
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000C4MHA
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön