Unicorn,1937’den beri dünya çapında şampiyonların ve milyonlarca dart oyuncusunun tercih ettiği bir markadır. Yenilikçi anlayışı ve 80 yıllık deneyimi ile dart sporunun gelişimine büyük katkı sağlamıştır. 1937'de Unicorn'un kurucusu Frank Lowy "Silver Comet" adı verilen, üç darttan oluşan özel hassasiyete sahip bir set piyasaya sürerek büyük bir yeniliğe imza atmıştır. Bunun öncesinde dartlar belli bir standartı olmadan gelişi güzel bir şekilde dükkanlarda satıldığından dart sporu açısından önemi büyüktür.

1949'da Unicorn, standart ağırlıkta sınıflandırılan dartları satan ilk şirket olmuştur. Başlıca önemi olan bir diğer Unicorn yeniliği 1972 yılında ilk ticari tungsten alaşımlı dartın piyasaya sürülmesidir. Oyunculara puan almak için daha yakın gruplama yapabilme konusunda büyük avantaj sağlamaktadır. Bu gelişim, 1987 yılında ilk titanyum tungsten dartların ve eşsiz altın Unicorn dart serisinin üretimiyle devam etmiştir. Dart flights (kanatları), dart shafts (şaftları) ve diğer aksesuarlar da Unicorn'un öncülüğünde ilerlemiştir. Tüy dart kanatlarından başlayarak ilk tek parçalı plastik dart kanatları ve modern polyester dart kanatlarını geliştirmiştir. Unicorn, dart dünyasını patentli dart şaftı Slikstik ve 1977 yılında dünyanın ilk çelik mili değiştirilebilen üst kısımla tanıştırmıştır. 21. yüzyıl dart teknolojisi 1995 yılında QuikSteel'in lansmanı ile gelmiştir. QuikSteel Spin ve Tri-Point ile Unicorn dünyanın ilk döner, değiştirilebilir integral çelik milini ve dünyanın ilk döner, geri çekilmiş ve anında değiştirilebilir dart point'lerini (uçlarını) piyasaya sunmuştur.

Unicorn dartları kullanan Unicorn Dart Takımı oyuncuları, dünyada en çok dünya şampiyonluğu kazanan takımdır. Team Unicorn, dünya çapında uluslararası dart oyuncularının en iyi takımı olarak kabul edilmektedir. Unicorn dart sporuna alt yapıdan itibaren yatırım yapan bir firmadır. PDC Unicorn Challenge Tour, Geliştirme Turu, Gençlik Dünya Şampiyonası ve Unicorn Yeni Nesil Yarının Yıldızları gibi turnuvalarla dart sporunun gelişimini ve yarınlarını desteklemektedir. Unicorn PDC'nin (Profesyonel Dart Kuruluşu)'nun da organizasyonlarında tercih ettiği bir firmadır. 2022'ye kadar karşılaşmalarda Eclipse serisi dartboard'lar kullanılması konusunda anlaşmaya varılmıştır. Birçok büyük profesyonel oyuncu Unicorn Darts ürünlerini kullanmakta ve Unicorn'un yenilikçi ve öncü anlayışıyla dart sporunun gelişimine katkıda bulunmaktadır. Unicorn takımı; yeni oyuncular, yeni şampiyonlar, yeni turnuvalarla genişlemeye devam etmektedir.

Team Unicorn, 1950'lerde başlangıçta, Başkan Stanley Lowy'nin şirketin dartlarını tanıtmak için Dart Dünya Turnuvası'nın prestijli şampiyonlarını bünyesine katarak oluşturulmuştur. Dünya Şampiyonu Gary Anderson, John Lowe, Bob Anderson, John Part ve Jelle Klaasen gibi sporcuları bugün bünyesinde bulundurmaktadır. Dart dünyasında başka hiçbir markanın daha fazla şampiyonu ve daha büyük şampiyonluk zaferleri yoktur. Unicorn Darts, dünyanın dört bir yanından profesyonelin tercih ettiği üst düzey bir markadır. 5 dünya şampiyonuna sahip olmakla birlikte aynı zamanda birçok kategoride yeni genç oyuncuları da bünyesinde bulundurmaktadır. Premier kategoride Michael Smith, James Wade ve Kim Huybrechts yer almaktadır. Maestro kategoride Ian White, Joe Cullen, Seigo Asada ve  Jamie Caven yer almaktadır. Contender kategoride ise Kyle Anderson, Chris Dobey, Dimitri van den Bergh, Ronny Huybrechts, Deven Petersen, Keegan Brown, Ted Evetts ve Jeffrey De Zwaan bulunmaktadır. Bu sporcularla birlikte dünya genelinde ve Generation 180 kategorilerinde de birçok başarılı sporcuyu bünyesinde bulunduran Unicorn, dart sporuna ve dart oyuncularına vermiş olduğu sonsuz desteği kanıtlamaktadır. Üst üste birçok dünya şampiyonluğu zaferi bulunan Gary Anderson, Unicorn'un dart oyuncularına katkılarını artırmaktan memnun olarak kalbi ve ruhu olduğunu kanıtlayan Team Unicorn’un bir üyesi olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirtmiştir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Unicorn

1.988 ürün var
  Diğer Kategoriler
 1. Ürün Çeşidi A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Cinsiyet
 5. Renk
 6. Satıcı A-Z
 7. İndirimli Ürünler
 8. Sepette Kampanyalı Ürünler
 9. Kelime Filtresi
Başa dön