Universal Performans Filtreleri

Otomobillerin kalbi olarak nitelendirilen motorların yüksek verimliliğe sahip olmaları, otomobillerin sürüş kalitesini ve kullanım ömrünü doğrudan etkiliyor. Dolayısıyla motordan sağlanacak olan maksimum verim, otomobili yüksek performans ile kullanmak anlamına geliyor. Motorun verimini korumak ya da arttırmak için performans filtresi kullanmak, hızlı, etkili ve kolay bir çözüm olması nedeni ile kullanıcılar tarafından sıkça tercih ediliyor. Zira son derece basit bir şekilde otomobilin motoruna monte edilerek kullanmaya başlanan performans filtresi, kısa süre içerisinde olumlu yönde etkiler yaratmayı başarıyor. Üstelik tüm otomobil markalarının motorları için geliştirilmiş uyumlu performans filtre model seçenekleri de bulunuyor. Performans filtreleri ayrıca otomobil modifikasyonu yapıp güçlü motor sesi elde etmek isteyen kullanıcılar tarafından da talep gören bir otomobil aksesuarı oluyor. Çünkü motorun gücünün artması ile beraber motor sesi de yükseliyor. 

Otomobil motoru, yakıtı yakmak sureti ile enerjiye dönüştürürken temiz ve soğuk havaya ihtiyaç duyuyor. Motor filtresi hava emerek motorun temiz ve soğuk hava ihtiyacını karşılıyor. Ancak motor filtresi zamanla aşınabiliyor ya da toz tutup tıkanma gibi olumsuz sonuçlar verebiliyor. Akabinde de verimlilik bakımından yetersiz kalıp motorun ömrünün kısalmasına neden olabiliyor. Performans filtresi, motor filtresinin yetersizliğini gidermesinin yanı sıra motor verimliliğini de standardın üstüne çıkarıyor. Çünkü performans filtresi, sağlamış olduğu ekstra soğuk ve temiz hava girişi ile toz birikmesini engelleyen yapısı sebebi ile motorun güçlü ve sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Böylece motora giren soğuk havanın etkin bir biçimde filtrelenmesi sağlanmış oluyor. Filtre sayesinde etkin bir filtreleme ve güçlü hava girişi sağlayan motorun çekiş gücü artış gösterirken yakıt tüketimi ise düşüş göstermeye başlıyor. Performans arttırıcı filtre kullanma yoluna giden kullanıcılar, düşük yakıt tüketimi ile maddi bakımdan da kazançlı çıkmış oluyor.

Performans Filtresi

Performans filtresi modellerinin dış kısımları paslanmaz çelik, krom, nikel ya da alüminyum malzeme ile dayanıklılığı arttırılmış plastik malzemelerin bir araya getirilmesi ile üretiliyor. Filtrede kutu görevi gören sert dış malzemeler, kullanıldıkları otomobil motoruna kirli hava ve partikül girmesini engelliyor. Dış malzemeler ayrıca hava emişi ile gerçekleşen sesi yalıtma görevini de üstleniyor. Filtrelerin iç kısmında yer alan gözenek yapılar ise genel olarak pamuktan üretilmiş iplikler ile dokunan malzemelerden oluşturuluyor. Motor filtrelerindeki gözeneklere göre daha geniş tasarlandıkları için hava geçirme kabiliyetleri daha yüksek oluyor. Motor gücü, emilen havanın artışı ile doğru orantılı olarak artış gösteriyor. Modeller, ısıya dayanıklı, deforme olmaz ve yanmaz yapıda üretildikleri için uzun ömürlü şekilde kullanılabiliyor. Her farklı otomobil motoru tipi için uygun bir performans filtre alternatifi bulmak mümkün oluyor. Ayrıca filtrelerin çeşitli renk alternatifleri de bulunuyor. Böylece kullanıcılar otomobillerinin renklerine uygun bir filtre seçimi yapma imkanına kavuşmuş oluyor.

Performans filtresine ek olarak filtre ile birlikte kullanılan aksesuarların yanı sıra filtreden bağımsız olarak kullanılan aksesuarlar da bulunuyor. Performans filtresi ile kullanılan ek aksesuarlar arasında uzatma spirali, hava filtresi hortumu, hava filtre borusu, hava filtre kutusu, hava giriş kanalı, hava filtre süzgeci, hava filtre emiş borusu, performans filtre fanı ve hava filtre dirseği gibi tamamlayıcı nitelikte aksesuarlar yer alıyor. Hava filtre kiti, mini filtre, krank filtre, kutu içi performans filtre ve yüksek emişli hava filtre kiti gibi aksesuarlar ise performans filtrelerinden bağımsız şekilde kullanılabiliyor. Performans filtresi kullanan kullanıcıların yüksek memnuniyet oranı, filtrelerin motorlara kattığı pozitif değeri ortaya koyuyor.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Performans Filtresi

897 ürün listeleniyor
OEM
BoostZone
Wolcar
Space
Carub
IBRAS
K&n
Dinçman
Oto Uzay
HENGST
Drs Tuning
Netron
Nettedarikcisi
Yed Equipment
Auto GP
Jsv
AKS
Autogp
Kadmec
My Racing
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Toplam 37 / 897 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?