Vidalama Aksesuarları

Neredeyse tüm alet kutuları ve taşıma kitlerinde bulunan vidalama aksesuarları, tornavidaların ya da akülü vidalama aletlerinin ucuna takılmak üzere tasarlanmış çıkarılabilir ve değiştirilebilir metal bileşenlerdir. Birçok modern vidalama ucu seti, düzinelerce farklı uç şekli ve boyutuna, eklenti ve aksesuara sahiptir. Setler, acemi kullanıcılardan deneyimli profesyonellere kadar herkesin çok çeşitli vida türleriyle çalışabilmesine yardımcı olur. Vidalama uçlarının rahatlığı, iki yüzeyi sağlam ve güvenilir bir şekilde bir araya getirmek için oldukça basit ve verimli bir yöntem sunar. Temel vidalama teknikleri ile kullanılan aksesuarlar herhangi bir montaj, bakım ya da inşaat projesinin üstesinden hızla ve zorlanmadan gelmenize yardımcı olur. 

Vidalama Ucu Çeşitleri ve Setleri

Vidalama uçlarının çoğu tipik olarak uyumlu bir el tipi kablosuz elektrikli alette kullanılmak üzere üretilir. Söz konusu alet, özel bir akülü tornavida veya çok amaçlı bir matkap olabilir. En popüler ve yaygın olarak bulunabilen vidalama ucu setleri genellikle 100 veya daha fazla parça içerir. Daha profesyonel setlerde daha büyük ve daha çeşitli eklenti ve aksesuarlar bulunur. Vidalama aksesuarları ile çalışırken başarının anahtarı, bağlantı elemanı tipi için doğru vidalama ucunu seçmektir. Yanlış bir seçim parçalanmış malzemelere, tahrip olmuş çalışma yüzeylerine, kesilmiş veya sıyrılmış vidalara, düzensiz delik şekillerine, aletlerin hasar görmesine ve hatta kullanıcının yaralanmasına neden olabilir. Bunu önlemeye yardımcı olmak için, dünya çapındaki üreticiler tarafından çok çeşitli tornavida uçları ve tornavida ucu setleri satılmaktadır ve bunlar genellikle çok sayıda farklı vida şekli ve boyutuna uyum sağlamak üzere tasarlanmıştır. Herhangi bir proje için ideal uç seçimi, esas olarak kullanılan belirli vida tipi ve boyutunun yanı sıra yüzey türüne de bağlı olacaktır.

Vidalama Aksesuarları Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kullanıcıların vidalama aksesuarlarını kullanırken yaşadıkları en yaygın iki sorun kayma ve bir vida başının sıyrılması ya da zarar görmesidir. Vida ucunun vidadan kayması genellikle yanlış boyutta veya türde tornavida ucunun kullanılmasından kaynaklanır. Doğru uç seçimi yıpranma riskini önemli ölçüde azaltır. Çoğu 'standart' tornavida ucu çelikten yapılır. Titanyum uçlar veya titanyum kaplamalar da oldukça sık kullanılan bir seçenektir. Genel olarak, daha yüksek tork aktarımı için daha kısa uçlar tercih edilir. Uzun uçlar, daha yüksek tork altında dışarı çıkmaya, durmaya veya bükülmeye daha yatkındır. Vida ucunun vidadan dışarı çıkması genellikle istenmeyen bir sonuç olarak görülse de, bazı tipteki vida başları ve tornavida uçları aslında buna izin verecek şekilde özel olarak tasarlanır. Son derece popüler bir vida formu olan Phillips kafa (çapraz veya haç biçimli) şekli en dikkate değer örnektir. Tasarımın amacı iş parçalarının aşırı tork nedeniyle hasar görmesini önlemeye yardımcı olmaktır. Hem pozidriv hem de torx alternatifleri de dahil olmak üzere, kayma ya da dışarı çıkmayı önlemek için çeşitli vida tipleri üretilmektedir.

Soru 1: Phillips tornavida ucu nedir?

Cevap 1: Phillips tornavida uçları, günümüzde tüm vidalama aksesuarları arasında en yaygın kullanılan uç çeşitlerinden biridir. Aynı derecede popüler olan çok amaçlı ve haç biçimli vida ve bağlantı elemanlarına uyacak şekilde, çapraz şekilli ucu sayesinde kolayca tanımlanabilir. 0 ila 3 arasında değişen boyutlarda satışa sunulur.

Soru 2: Pozidriv tornavida ucu nedir?

Cevap 2: Pozidriv tornavida uç setleri genellikle 'Pozi' veya PZ olarak kısaltılır ve Phillips ucun gelişmiş versiyonudur. Phillips ucun temel çapraz şekline sahip olmakla birlikte, Pozidriv uçlarda ayrıca 45 derecelik bir açıyla yerleştirilmiş ek bir oluk daha bulunur. Vida başı ile daha fazla temas sağlanması daha az kayma riskiyle daha yüksek tork uygulanmasına izin verir. Uygun miktarda tork, dönüş hızı ve basınç uygulandığında, sürüş sırasında kontrol edilmeleri genellikle diğer birçok uç tipine göre daha kolaydır.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Vidalama Aksesuarları

360 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Bosch Vidalama Aksesuarları
  2. Jakemy Vidalama Aksesuarları
  3. İzeltaş Vidalama Aksesuarları
  4. Norm Vidalama Aksesuarları
  5. Ceta Form Vidalama Aksesuarları
  6. Torkpt Vidalama Aksesuarları
  7. Tomax Vidalama Aksesuarları
  8. Güzelce Yapı Vidalama Aksesuarları
  9. Makita Vidalama Aksesuarları
  10. Reflex Vidalama Aksesuarları
  11. Canex Vidalama Aksesuarları
  12. Milwaukee Vidalama Aksesuarları
  13. Ennalbur Vidalama Aksesuarları
  14. AEG Vidalama Aksesuarları
  15. Brio Vidalama Aksesuarları
  16. Leo Vidalama Aksesuarları
  17. ALPA Vidalama Aksesuarları
  18. Astor Vidalama Aksesuarları
  19. Cmt Vidalama Aksesuarları
  20. Mager Vidalama Aksesuarları
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003081/13003149/60001282
Başa dön