Her yaştan insanın severek oynadığı basketbol, gerek kapalı spor salonlarının gerekse okul ve açık hava sahalarının vazgeçilmez sporlarından biridir. Basketbol oynarken kullandığınız basketbol topları, gerçekleştirdiğiniz maçların eğlence düzeyini belirleyebilir. Sporcu malzemeleri konusunda kendini kanıtlayan markalardan biri olan Voit, geliştirdiği basketbol toplarıyla basketbol severlerin beğenisini kazanmayı sürdürüyor.

Voit Basketbol Topu

Voit basketbol toplarının tamamı, kaliteli kauçuk malzemeden üretilmiştir. Basketbol topunun merkezinde iç lastik olarak bilinen siyah butil lastik, havayı etkili bir şekilde muhafaza ederek, basketbol topunun zıplamasını sağlar. Topun yapısındaki ipler, ürünün yıpranmasını önler. Voit basketbol topları; dikişleri, önceden ısıtılmış naylon iplik ve polyester kauçuk ile kaliteli bir ürün olarak tasarlanır. On panele kadar aralıkları bulunan bu ürünlerdeki derin paneller, top kontrolünü arttıran dış yüzeyi oluşturur.

Her yaştan oyuncusu olan basketbolun temel oynanış aracı olan basketbol topunun numaraları, yaş gruplarına göre farklılık gösterir. Bu noktada, basketbol oyuncularının yaşlarına göre ürünlerin seçilmesi, spordan alınan verimi ve bu spordaki eğlence faktörünü arttırabilmekle birlikte, basketbol oyunu sırasındaki olası sakatlıkların da engellenmesini sağlayabilir. Voit basketbol topları, farklı numara aralıklarıyla sizlere sunulur. 5 – 8 yaş aralıklarındaki kız ve erkek çocukların oynayabilecekleri top büyüklükleri 3 – 4 numaradır. Bu numaradaki topların çevreleri 56 – 57 santimetre, ağırlıkları 297 gram ile 318 gram arasındadır. 11 yaş altındaki kız ve erkek çocukların oynayabilecekleri top numaraları 3 – 5 olarak seçilmelidir. Bu topların çevreleri 69,5 – 70,5 santimetre, ağırlıkları ise 396 – 453 gram arasında değişiklik gösterebilir. 11 – 13 yaş aralığındaki erkek çocukların ve 11 yaşından büyük bayanların oynayabilecekleri top numaraları 2 – 6 numaradır. Bu ürünlerin çevreleri 72 – 75 santimetre, ağırlıkları 510 – 566 gram arasındadır. 13 yaşından büyük erkeklerin oynayacağı toplar 7 numara olmalıdır. Bu topların çevreleri 75 - 78 santimetre, ağırlıkları 567 – 650 gram arasında değişir.

Voit Basketbol Topu Fiyatları

Voit basketbol topları, kullanımınıza sunulmadan önce çok detaylı testlerden geçer. Bu testlerin sonucunda; 2, 6, 7 numaralı toplar, 180 santimetre yükseklikten bırakıldıklarında 130 santimetreye kadar zıpladıkları tespit edilir. Topların değişen ağırlıkları ve çap genişlikleri FIBA standartlarına uygun olarak hazırlanmıştır. Bu toplar, iç mekân ve dış mekân kullanımına uygun olabilmekle birlikte, asfalt ve beton zeminlere dayanıklı malzemeden üretilirler. Ayrıca, ürünlerin özel üst kaplamaları sayesinde, kullanıldıkları alana en üst düzeyde uyum sağlayabilirler. Bazı Voit basketbol topları, okullar için özel olarak dizayn edilmiştir.

Yalnızca yetişkinler için değil, çocuklar için de mükemmel bir sportif aktivite olan basketbol, 5 yaşından itibaren fiziksel gelişimi uygun olan, bu spora ilgi ve merakı bulunan bütün çocuklar için uygundur. Çocuklarınızın kendine güven duygusunu da geliştiren bu fiziksel aktivite, doğru araçlarla bir arada yapıldığında oldukça güzel sonuçlar ortaya çıkabilir. Örneğin küçük yaşlarda amatör olarak bu spora başlayan çocuklarınız, ilerleyen dönemde yaptıkları basketbol sporunu benimseyerek profesyonel takımlara geçiş yapabilirler.

Gençler de Voit basketbol toplarıyla oynayacakları basketbol sayesinde olumsuz, davranışlardan ve alışkanlıklardan kurtulabilir, sağlıklı bir hayat yaşayabilirler. Özellikle Türkiye Milli Basketbol Takımı’nın yabancı ülkelerdeki müsabaka başarıları ile gençlerin ilgi odağı haline gelen basketbol, tüm dünyada en beğenilen ve oynanan spor dallarından biridir.

Tercih edeceğiniz Voit basketbol toplarının fiyatları; ürünlerin boyutları, yapıları ve görsel tasarımlarına göre değişiklik gösterebilir. Siz de kendiniz ve çocuklarınız için arzu ettiğiniz ürünleri seçerek sağlıklı ve keyifli bir hayat sürdürebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Voit Basketbol Topu

42 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Malzeme
Toplam 42 / 42 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?