Alfa Yayınları
Zamanın Kısa Tarihi - Stephen W. Hawking

Zamanın Kısa Tarihi - Stephen W. Hawking

Alfa Yayınları
%
 • iline bugün teslimat seçeneği
 • (Kargo Bedava)
 • (Kargo Bedava)
 • iline bugün teslimat seçeneği
macera romanlarından daha sürükleyici 22 Eylül 2015, Salı
İnsanlık tarihi boyunca, evren ve uzay ile ilgili yapılan çalışmaları, kuramları ve keşifleri sürükleyici bir dille, ara ara espiriler ile çok keyifli anlatan bir eser. İnsanın ufkunu açıyor devamını göster devamını gizle
murat alev (51) MERKEZ - İçel Tüm Yorumlar (63)
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501689/1502108
HepsiGlobal/true

Zamanın Kısa Tarihi - Stephen W. Hawking

Zamanın Kısa Tarihi - Tekin Gültekin

Zamanın Kısa Tarihi 1988 yılındaki ilk basımından bu yana geçen yıllar içerisinde bilimsel yazın alanında bir başyapıt konumu kazandı. Kırk dile çevrildi ve dokuz milyonun üzerinde baskı yaparak dev bir uluslararası ün kazandı. Kitap o dönemde evrenin doğası hakkında öğrendiğimiz en son bilgiler göz önüne alınarak yazılmıştı, öte yandan o günden bu güne hem atom-altı dünyanın hem de büyük ölçekte evrenin gözlem teknolojilerinde olağanüstü ilerlemeler yaşandı. Bu yeni gözlemler Profesör Hawking’in kitabın ilk baskısında yaptığı kuramsal öngörülerin çoğunu doğrulayan nitelikteydi. Bu gözlemlere, evrenin başlangıcından 300.000 yıl sonrasını araştıran ve Hawking’in varlığını ileri sürdüğü uzayzaman dokusundaki kırışıklıkları tespit eden Kozmik Ardalan Kâşifi COBE uydusunun son bulguları da dahildir. 
Kaleme aldığı özgün metne kendisinin son araştırmasından ve en son gözlemlerden edindiğimiz yeni bilgileri katma arzusuyla Hawking, kitabının elinizdeki son baskısı için yeni bir önsöz yazmakla kalmadı, aynı zamanda solucan delikleri ve zaman yolculuğuyla ilgili çok etkileyici yepyeni bir bölüm kaleme alarak kitabını güncelledi. 

“Canlı ve kışkırtıcı.. Hawking doğal bir öğretmen yeteneğine sahip: kolay anlaşılır yazıyor, mizah katıyor ve günlük yaşamdan örnekler veriyor.”
– The New York Times
“Tekerlekli sandalyede oturmasına karşın Hawking’in zihni uzayın sonsuzluğunda her yere ulaşıyor ve evrenin gizemlerini açıklıyor.”
– Time
“Usta işi.”
– The Wall Street Journal

Zamanın Kısa Tarihi kitabında fizikçi Stephen Hawking, uzay ve zaman kavramlarını okurlara basit bir dille anlatmaya çalışıyor. Kitabın 1988 tarihli orijinalinde Carl Sagan'ın yazdığı küçük bir önsöz yer alıyor. İçeriği güncellenmiş 1996 tarihli baskıda ise Stephen Hawking'in kaleme aldığı bir önsözle açılış yapılıyor.

Dünyanın en ünlü fizikçilerinden biri olan Stephan Hawking'in yazdığı Zamanın Kısa Tarihi aydınlatıcı, öğretici ve merak uyandırıcı bir yapıt olarak biliniyor. Fizik kurallarına ve yasalarına bambaşka bir bakış açısı getiren kitap ufkunu genişletmek isteyen okurlar için ideal bir kaynak haline geliyor. Londra Sunday Times'ın çok satanlar listesinde 237 hafta boyunca üst sıralarda bulunan kitap İncil'den fazla satmasıyla da ne kadar başarılı bir yapıt olduğunu ispatlıyor. Özgün dili olan İngilizceden 40 dile çevrilen Zamanın Kısa Tarihi kitabı şu ana kadar 9 milyonun üzerinde baskı yaparak dünyanın her kesiminden, farklı kültürlerden ve farklı coğrafyalardan milyonlarca okuyucuya ulaşmış bulunuyor. Evrenin geçmişteki ve gelecekteki betimlemelerinin sade bir dille anlatıldığı kitap evrenin nasıl ve neden var olduğu sorularını cevaplıyor. Ayrıca Hawking, ilk filozoflardan başlayıp günümüze kadar gelmiş olan birçok farklı görüşü ve fikri de çok başarılı bir biçimde ele alarak kitabında inceliyor.

Zamanın Kısa Tarihi kitabı, çok satan listesine giren ilk fizik kitabı olması ile insanları şaşırtmakla kalmayıp daha çok kendine çekiyor. Einstein'ın görelilik kavramından yararlanarak zaman yolculuğu teorisine de değinen Hawking kozmos ve zaman konularını ele alıyor. Kendi ders notlarından oluşturduğu kitapta yazar temel fizik teorilerini anlaşılır bir şekilde kaleme alıyor. Kitap içerisinde Aristotales'ten başlayıp günümüze kadar evren ve dünya hakkındaki tüm bilgilerin harmanlanmış hali bulunuyor.

İlk kez 1988 yılında basılan kitap, 1971 yılından beri verilen ödüllerden biri olan Locus ödülünü kazanıyor. Stephen Hawking, Einstein'dan sonra dünya üzerindeki en iyi teorik fizikçi olarak gösterilen İngiliz profesörü olarak tanınıyor. Dünya çapında en çok okunan bilim kitabı Zamanın Kısa Tarihi, yazar tarafından düzenlenerek Zamanın Daha Kısa Tarihi adıyla da tekrar basılıyor. Sicim teorisinin eklendiği bu ikinci kitap ilk kitabın sadeleştirilmiş bir versiyonunu sunuyor. Zamanın Kısa Tarihi kitabı her yaşa hitap eden, bilimin bütün unsurlarını içinde barındıran ve akıldaki tüm soruları yanıtlayan bir eser olarak biliniyor. Ünlü fizikçi Stephen Hawking uzay-zaman konusunda en geniş ve detaylı bilgileri bile kolay anlaşılabilir bir dille yazarak kitabın çok sayıda okura ulaşmasını sağlıyor. 

Kitap Alfa Yayınları'nın bilim serisinden çıkan güncellenmiş baskı ve yeni çevirisi ile okurla buluşuyor. Barış Gönülşen'in çevirmenliğini üstlendiği ve kapak tasarımını Begüm Çiçekçi'nin yaptığı kitap 255 sayfalık bir okuma sunuyor. Zamanın Kısa Tarihi kitabı aynı isimle uyarlanarak 1991 yılında belgesel olarak da yayımlanıyor. Hawking'in Uzayın ve Zamanın Doğası, Kara Delikler ve Bebek Evrenler, Ceviz Kabuğundaki Evren kitapları ile konuya ilgi duyan okuyucular daha derin bir okuma yapabiliyor. Fizik dalında birikimi olmayanların da rahatça edinip okuyabileceği kitapta yazar Stephen Hawking, konuların anlaşılması için günlük hayattan örnekler veriyor. Zamanın Kısa Tarihi kitabı evren betimlemeleri, belirsizlik ilkesi, solucan delikleri, evrenin kökeni ve genişlemesi, zaman oku, temel parçacıklar gibi kavramları yalın bir anlatımla okuyucuya aktarıyor. Büyük patlama, sicim teorisi, kara delikler gibi ilgi çekici konular basit bir dille kitapta kendine yer buluyor. Bilimsel edebiyat alanında başyapıtlardan sayılan Zamanın Kısa Tarihi kitabı evrenin doğasına ilgi duyan her okura hitap ediyor.
Basım Dili Türkçe, Türkçe, Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 255
Yayın Tarihi 2016
Yazar Stephen W. Hawking
Diğer
Yurt Dışı Satış Var
Stok Kodu KALFA67582
 • MY
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Böyle bir başyapıta yorum yapmak ne haddimize :)

  Kitaba 3 4 defa başlamışımdır tekrardan Staphan hocam çok güzel ama biraz ağır dille anlatmış zamana bilime bakışınızı değiştirir demeyeceğim çünkü bence bu kitabı bilime belli bir seviyenin üstünde ilgi duyanlar okuyor. fizik bilginiz iyi bir seviyede değilse hiç bulaşmayın kitabın kalitesi derseniz de gayet kaliteli yanında hediye de yollansa güzel olurdu ayraç falan..

  YÜREĞİR - Adana

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • CS
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Tam Zamanında Geldi

  Hızlı, iyi paketlenmiş tertemiz bir şekilde geldi. Hepsiburada’ya teşekkürler

  ÇORLU - Tekirdağ

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  idare eder

  Karmaşık bir kitap... Aynı kitabın anlaşılır başka bir baskısı daha varmış

  MERKEZ - Karabük

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • MA
  Harika

  Güzel bir kitap..Ama öyle "alayım da 3 haftada okuyayım" kitabı değil.Bilimsel terimler konusunda belli bir alt yapıya sahip olmalısınız okumadan önce.Ben iki defa sindire sindire okudum :)

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (4) Hayır (0)

 • Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Beş Yıldız

  Hızlı gönderi ve cok guzel kitap . tavsiye ederim

  GÜNGÖREN - İstanbul

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • EY
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Kitaplar Harika

  Arkadaslar 3 kitap spariş verdim ikigünde geldi paketleme güzel olmuş kitaplar sağlam okuma geldi şimdi zaten bu bilim adamının kitapları onunmazmı ruhu şad olsun hepsiburdaya teşekkürler

  KONAK - İzmir

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Teşekkürler

  Kitap 2 günde elime ulaştı. Küçük defter hediyesi için de çok teşekkür ederim. O?

  AKŞEHİR - Konya

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • İÖ
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Beş Yıldız

  İYİ

  MERKEZ - Kütahya

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (0)

 • EP
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  çok güzel

  alırken dili ağır mı anlayabilir miyim sıkıcı mı endişeleri vardı ama şu an elimden bırakamıyorum. Hawking çok mübarek bir adam, mekanı cennet olsun

  MERKEZ - Uşak

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (5) Hayır (1)

 • Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Bir Dehanın kaleminden eşsiz ve büyük bir eser...

  Herkesin okuması gereken bir kitap. Tabi anlamak için altyapı gerekli...

  SELÇUKLU - Konya

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • Tüm yorumları gör (63)
Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
Zamanın Kısa Tarihi - Stephen W. Hawking ile birlikte seçebileceğiniz kampanyalar
Zamanın Kısa Tarihi - Stephen W. Hawking
Salvador Dali - Lazer Kesim Ayraç
75 TL ve Üzeri Kitap Alışverine Aylak Adam Hobi "Salvador Dali" Kitap Ayracı Hediye!
%100
indirim
3,68 TL Bedava
Tuhaf Dergi Sayı: 29 Ağustos 2019
Kitap Alanlara "Tuhaf Dergi Ağustos Sayısı" Kitabı %7 İndirimli!
%7
indirim
8,50 TL 7,90 TL
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Zamanın Kısa Tarihi - Stephen W. Hawking
Saklı Seçilmişler : Siz Onları Değil: Onlar Sizi Seçti - Soner Yalçın
Kara Delikler - Stephen Hawking
Pep Guardiola Oyunu Değiştiren Felsefe
%35
24,00 TL 15,60 TL
%30
35,00 TL 24,50 TL
Sepette %30 indirimli fiyat
17,15 TL
%35
15,00 TL 9,75 TL
%40
25,00 TL 15,00 TL
Satıcı
Hepsiburada
Hepsiburada
Hepsiburada
Hepsiburada
Yorumlar
(63)
(155)
(13)
(1)
Basım Dili Türkçe Türkçe - Türkçe
Boyut Normal Boy Normal Boy - Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz Ciltsiz - Ciltsiz
Sayfa Sayısı 255 504 75 240
Yayın Tarihi 2016 2017 2017 2017
Yazar Stephen W. Hawking Soner Yalçın Stephen Hawking Miguel Angel Violan
BAŞA DÖN