Zhiyun, ürettiği kaliteli yardımcı ekipmanlarla fotoğraf tutkunlarına ve video severlere her anlarında destek verebiliyor. Özel anlarını en pratik şekilde akıllı telefonları ile kayıt altına almak isteyenler için bu çabayı mükemmelleştirecek farklı aksesuarları bünyesinde barındırıyor.

Zhiyun Aksesuar Nerede Üretiliyor?

Dünyanın önde gelen profesyonel sabitleme sistemleri geliştiricilerinden biri olan Zhiyun, dünya çapındaki müşterilerine hayatlarını kaydetme biçimlerini yeniden tanımlayan kapsamlı bir dizi yenilikçi çözüm ve cihaz sunuyor. Çin menşeli bir firma olan Zhiyun, kalite ve bilinirliği ile üst segment stabilizer markaları arasında yer alıyor. 2014 yılından beri ZHIYUN, CES Asia, China P & E, NAB Show, Japonya IT Week, CeBIT gibi uluslararası fuar ve yarışmalara katılımda bulunup, bilinirliğini artırıyor.

Zhiyun Stabilizer'ler Hangileridir?

Zhiyun'un akıllı telefonlar ve kameralar için ürettiği farklı tipte stabilizer'leri bulunuyor. Akıllı telefonlar için ilk ürettiği sabitleyici olan Zhiyun Smooth, 2015 yılında piyasaya sürülüyor. Firma, bu tarihten sonra ürünü geliştirerek 4 versiyon daha yukarı taşıyor. Zhiyun Smooth, Zhiyun Smooth C, Zhiyun Smooth 2, Zhiyun Smooth Q, Zhiyun Smooth 3, sırasıyla pazara giriş yapıyor. Ürünler geliştikçe ağırlık taşıma kapasiteleri artırılarak sadece telefon ile çalışma seçeneği de genişletiliyor; cihazlar, 3 kilograma kadar yük taşıyabilir hâle getiriliyor. Bu çok hafif, güçlü ve atik, inovatif tasarıma sahip 3 eksenli stabilizer'ler, çekim yapılan her karede titreşim ve hataları yok ederek pürüzsüz ve memnuniyet verici videolar çekebilmeyi mümkün kılmak için üretiliyor.

Zhiyun Crane serisi ise özellikle odağıyla birlikte hareket etmesi gereken kamera çekimleri düşünülerek tasarlanıyor. Zhiyun Crane, 2016 yılında piyasaya sürülüyor ve bundan 6 ay sonra Zhiyun Crane M serisi de geliştiriliyor. Zhiyun Crane 2 ise 2017 yılında boy gösteriyor ve en çok tercih edilen gimbal'lardan biri olarak pazarda yerini alıyor. Gürültü azaltma konusunda da iddialı olan ürün, piyasadaki tüm DSLR modelleri ve aynasız kameralarla uyumlu olarak üretiliyor ve 3,2 kilogramlık yük kapasitesi ile geniş bir çalışma alanı sunuyor. Zhiyun Crane 2 için üretilen uzaktan kumanda ile çalışma yönetilebiliyor. Ürün, telefon veya makineye bağlı kalınmaksızın tek elle çalışmayı kolaylaştırıyor. Aynı zamanda hafif alüminyum destek kolları da üretilen Crane serisi tüm aksesuarlarıyla profesyonel çekim yapabilmek için ürün arayanları tatmin ediyor.

Zhiyun Weebill Lab, görünümde bile devrim yaratan çok yönlü ve ergonomik bir yapıya sahip oluşuyla benzerlerinden ayrılıyor. Tripod altında yer alan ayaklarıyla zemine monte edilerek dik kullanılabiliyor veya gövdesinin yere yakın kısmına telefon takılarak kullanışlı bir zemin çekimi pozisyonuna girebilmesi sağlanıyor. Böylelikle, çift açıyla çekilen, zahmetsiz ve benzersiz bir film deneyimi mümkün kılınıyor.

Zhiyun Aksesuarlar Nelerdir?

Çekim esnasında gerekebilecek aksesuarları da üreten Zhiyun, bunun için kullanıcıya farklı parçalar sunuyor. Taşıyıcı ve bağlayıcı aparatlar, yüksek kalite alüminyumdan üretiliyor ve hafiflikleriyle öne çıkıyor. Ürünler, basit ve hızlı kurulum için parmak vidaları ile üretiliyor. Sapın doğal bir uzantısı gibi tutturulması, kolaylıkla yapılabiliyor.

Zhiyun üretimi monopod ve tripodlar da hafiflikleri ve dayanıklılıkları ön plana alınarak alüminyum abs karışımından üretiliyor. Mini tripodlar, selfie çubuklarıyla da kendi üretimi gimbal'larla da uyum içinde çalışıyor. Monopodlar ise omuzda taşınabilecek şekilde tasarlanıyor. Her iki ürün de kaymaz ayaklarıyla güvenli çekim ortamını destekliyor.

Zhiyun, Sony ve Canon'u destekleyen kendi üretimi kabloları ile ürünlerinin daha kolay kullanılmasını ve farklı marka makineler ile entegre olabilmesini sağlıyor. Kabloların şarj ve USB bağlantı kablosu seçenekleri de markanın ürün portföyünde yer alıyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...