Aracın yükünü üzerinde taşıyan parça olarak tanınan aks, şaft gibi araçta güç aktarma görevi gören parçalardan biri oluyor. Aks, diferansiyel aracılığı ile şafttan gelen kuvveti ve hareketi aracın tekerlerine aktarma görevi görüyor. Otomobilin yükünü üzerinde taşıyan ve aracın çekiş yerine göre ön ve arka tekerler üzerinde bulunan aks, darbelerde ve zorlamalarda hasar görebiliyor. Özellikle uzun süreli kullanımda aşınmalara ve sertleşmeye maruz kalabilen akslar, aracın dengesine zarar verdiği için değiştirilmesi gerekiyor. Kendi içinde aks körük & kafası ya da aks keçesi gibi parçalardan oluşan akslar için gerekli yedek parçaları ürünler arasında kolayca temin edebilirsiniz.

Aks körük ve kafalarında farklı araç markları için tek parça halinde satılan ürünler bulunuyor. Araç markasına ve modeline göre değişiklik gösteren ürünler arasında uygun ürünlere erişebilirsiniz. Aks kafası çeşitlerinde çeşitli yardımcı malzemeleri ile birlikte sunulan ürünler de yer alıyor. Komple set halinde satılan ürünler sağ ve sol olarak değişiyor ve komple setlerde kelepçe, keçe gibi gerekli olan tüm parçalar bulunuyor.

Aks Körük Fiyatları

Aks körüğü aks kafasını tozlardan ve kirden koruyan parça olarak tanınıyor. Özellikle aksin içindeki rulmanlara toz kaçmaması için kullanılan aks körükleri yırtılma gibi durumlarda aksı değiştirmeden yenilenebilen basit parçalar oluyor. Tek parça halinde kolayca temin edilebilen aks körükleri ise araç model ve markasına göre değişiyor ve körük fiyatları da yine markaya bağlı olarak farklı fiyatlarda kullanıcıya sunuluyor. Araç markasına bağlı olarak farklı fiyat aralığında satılan ürünler arasında oldukça uygun fiyatlara sahip ürünlere rastlayabilirsiniz. Aks modeline uygun olarak seçmeniz gereken körük çeşitleri arasında iç ve dış körük çeşitleri de bulunuyor. Fiyatları birbirine yakın olan ve genellikle markalara bağlı olarak farklı bütçelere hitap eden iç ve dış körükler arasında tek parça halindeki ürünlerin dışında yardımcı parçalar ile satılan ürünlere de erişebilirsiniz. Kelepçe ve yağ gibi çeşitli parçalar içeren bu setlerden aracınıza uygun olanı seçebilirsiniz. Aks körük fiyatları arasında değişen fiyatları ile benzer ürünlerden ayrılan ürünler de yerini alıyor. Fiyatları ile farklı bütçelere hitap eden ürünler farklı markalarda bulunuyor. Özellikle fiyatları ile değişen ürünler arasında Opel ya da BMW gibi markaların araç serileri için uygun ürünler öne çıkıyor. Körük takımları ise yine üretildiği markaya uygun olarak bütçelere hitap ediyor. Ürün markasına bağlı olarak değişiklik gösteren aks körük fiyatları arasında karşılaştırma yapabilirsiniz.

Aks Kafası Fiyatları

Aks kafası fiyatları ise körüklerde olduğu gibi çeşitli etkenlere bağlı olarak farklılaşıyor. Ürünler arasında ön ve arka kısma ait olmak üzere farklı ürün çeşitleri yer alıyor. Genellikle tüm parçaları içeren komple set halindeki aks kafası çeşitleri fiyatları ile tek parça halindeki ürünlerden ayrılıyor. Komple setlerde ürün parça sayısının yanında fiyatları asıl belirleyen markalar oluyor. Çeşitli markaların özel araç serilerine hitap eden setleri inceleyip aracınız için uygun ürünlere ulaşabilirsiniz. Aks kafalarında sağ ve sol olmak üzere farklı kısımlara takılan ürünler arasında fiyat farkı söz konusu olmuyor. Aynı fiyatlarda kullanıcıya sunulan komple setlerde marka ve fiyat incelemesi yapabilirsiniz.

Aks kafası çeşitlerinde aynı kalitelerde birbirine oldukça yakın fiyatlarla satılan ürünler de bulunuyor. Set halinde olmayıp sadece aks kafası olarak satılan ürünler ise daha cazip fiyatlara sahip oluyor. Birçok farklı özelliği ile farklı araçlara hitap eden aks çeşitlerini komple setler ile karşılaştırarak uygun ürünü seçebilir, kolayca sepetinize ekleyerek satın alabilirsiniz.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Aks Körük & Kafası

BSG
MGA
Veka
GSP
Gkn
Cey
Odm
ITHAL
SKT
Snr
GB
Anka
Sasic
Üçel
ÜÇ-EL
Skf
Wolcar
Bendez Oto
Ioe
Rapro
Konumseçilmedi
Toplam 24 / 3447 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/20003812/60002130/60007214