Balata Sacı

Sıcak ve soğuk havalara karşı etkin bir fren sürtme gücü elde etmenizi amaçlayan araba balata sacı modelleri, aynı zamanda fren mekanizmalarınızın çok daha verimli çalışmasına yardımcı oluyor. Sağlıklı bir yol tutuşu, keyifli bir sürüşü ya da etkin bir motor mekanizmasını garanti altına alan balata sacları sayesinde, aracınızı dilediğiniz oranda yavaşlatabilir, tehlikeli durumların önüne rahatlıkla geçebilirsiniz.

Aracınızın durmasına, trafikte hızını azaltmanıza ya da sürüş hâkimiyetinizi arttırmanıza yardımcı olan araba balata sacı çeşitleri, fren pedalı ile tekerlekler arasında etkin bir köprü görevi görmeyi amaçlıyor. Yüksek sürtünme katsayısına sahip amyant ve reçine bileşiminden yapılmış modeller, ortalama olarak 60 bin kilometrelik bir sürüş keyfini garanti altına almanıza yardımcı oluyor. Sürücünün firene basması ile birlikte başlayan aracın yavaşlama sürecini, çok daha etkin ve güvenli bir hale getiren balata sacı modelleri arasından aracınızın markası ile uyumlu modelleri inceleyebilir, fren sistemlerinizi yenileyebilirsiniz.

Su, yağ ya da yakıt gibi motorunuzun ya da diğer akşamlarınızın aşınmasına yol açabilecek maddelere karşı dayanıklı yapısıyla ön plana çıkan araba balata sacı modelleri, ihtiyacınız olan sürtünme gücünü rahatlıkla elde etmenizi sağlıyor. Balatanız ile uyum içerisinde bir kullanım sunan balata sacı modelleri, doğru bağlanıldığında frenleme sırasında oluşan seslerin de önüne geçmeye amaçlıyor. Frenleme sisteminin tekerleklerle buluşan ayağını oluşturan balata sacları, aracınızın güvenliği açısından son derece önemli bir kullanımı, pratik bir hale getiriyor. Etkin bir frenleme sistemi elde etmenizi sağlayan modeller, oluşturdukları sürtünme kuvvetinin de yardımıyla hızlı ve pratik bir şekilde aracınızı yavaşlatmanızı amaçlıyor.

Balatanın frenlere uyguladığı baskıyı kesmeyi amaçlayan araba balata sacı modelleri, pistonla balata arasındaki sürtünmenin etkisini azaltmayı amaçlıyor. Disk fren balatasının hemen arkasında bulunan bu frenleme aparatı sayesinde, gürültünün önüne geçebilir, metallerin birbirine vurmasını engelleyebilirsiniz. Çeşitli yay ve klipsler ile desteklenen balata sisteminin, sorunsuz ve sessiz bir şekilde çalışmasına yardımcı olacak hac çeşitleri, aynı zamanda zaman içerisinde oluşabilecek balata tozlarının frenleme sisteminize zarar vermesinin önüne geçiyor. Gerek daha uzun süreli bir sürüş keyfi gerekse güvenli bir yol tutuşu için balata sacı modellerini kullanabilir, frenlerinizin ömrünü uzatabilirsiniz.

Araba Balata Sacı Fiyatları

Otomatik vitesli araçlarda daha hızlı olan balata aşınması durumunu dengelemeyi amaçlayan araba balata sacı çeşitleri, silindir balatalar ile frenleme pedalı arasında etkin bir köprü görevi görüyor. Frene basıldıkça balataya daha fazla basınç yapan araba balata sacı modelleri, aynı zamanda disk sistemi ile de eş zamanlı bir sürtünme elde etmenizi sağlıyor. Bu sayede aşınma etkisini minimuma indiren ve metal sürtünmesinin önüne geçen modeller, frenleme sisteminizi çok daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlıyor.

Araç balatalarının değiştirilmesi gerektiğini anlatan ve frene basıldığında metal bir sürtünme sesi çıkaran hac çeşitleri, sürüş keyfinizi de güvence altına almayı amaçlıyor. Balatalarınızın eskidiğini ve yeni bir balata almanız gerektiğini ikaz eden balata hac sesi sayesinde, güvenle aracınızın yedek parçalarını değiştirebilir, sürüş keyfinize ara vermeden devam edebilirsiniz.

Gerek sizin gerekse sevdiklerinizin trafikte çok daha güvenle hareket etmenizi amaçlayan balata hacı çeşitleri, aynı zamanda günlük aktiviteleriniz sırasında yolda kalmamanızı amaçlıyor. Ailecek çıkacağınız uzun yol seyahatlerinde, sabah ya da akşam iş trafiğinde ya da ulaşımın engebeli olduğu yollarda karşılaşabileceğiniz trafik kazası riskini azaltmayı amaçlayan modeller, balatalarınızı her zaman kontrol altında tutmanıza yardımcı oluyor. Aracınızın modeline ya da yapım yılına bağlı olarak farklılık gösteren araba balata sacı modelleri arasından seçiminizi yapabilir, dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Araba Balata Sacı

266 ürün listeleniyor
İndirimli Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 266 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/20003812/20019478/60008400