Kapak

Araba aksesuarları alanında vazgeçilmez olan araba kapakları, pek çok şoför tarafından tercih ediliyor. Özellikle yaz ve kış aylarında çok sıcak ve çok soğuk havalar, arabaların zarar görmesine neden oluyor. Bu nedenle böyle zamanlarda arabanın hasar görmemesi adına kullanılan araba kapaklarının birçok özelliği ve çeşidi de mevcut bulunuyor. Araba kapakları, her araba modelinin yapısına, boyutuna ve özelliklerine uygun olarak tasarlanıyor.

Araba kapakları; özellikle güneş, yağmur ve kar örtüsü olarak biliniyor ve bu özelliği sayesinde tercih ediliyor. Fakat araba kapaklarının daha başka birçok koruyucu özelliği de bulunuyor. Araba kapakları sayesinde aracın üstü ve dışı tozlanmıyor. Ayrıca, araba kapakları, aracı UV ışınlarının zararlı etkilerinden de koruyor. Bunun yanı sıra araba kapakları üretilirken kolay temizlenebilme özelliği öne çıkarılıyor. Böylece tozlanan, kirlenen ve ıslanan araba kapakları kolaylıkla sürücü tarafından temizlenebiliyor.

Tüm hava koşulları göz önünde bulundurularak oluşturulan araba kapakları, aracı yalnızca hava koşullarından değil; aynı zamanda kuş ve böcek pisliklerinden, yaprak atıklarından, kirlerden ve tozlardan da koruyor. Zararlı güneş ışınlarına ve kış aylarında etkisini gösteren kar, buzlanma, don ve çiy olaylarına karşı dayanıklı şekilde üretiliyor ve kolay kolay eskimiyor. Bu nedenle araba kapakları sürekli değiştirilmiyor.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra aynı zamanda araba kapakları, çeşit olarak su tutmayan, ıslanmayan ve daha dayanıklı malzemeden de üretilebiliyor. Su itici kumaş olarak geçen kumaş yapısı sayesinde araç, yalnızca hava koşullarından değil; diğer çevresel tehlikelerden de korunmuş oluyor. Örneğin ağaç altına park edilen aracın ağaç dalları tarafından çizilmesi gibi istenmeyen ve aracın dış yüzeyine zarar verebilecek olaylardan da koruyor. Böylelikle ek güvenlik sağlıyor. Araba kapakları ile aracın dış yüzeyinin çizilmesine engel olunuyor. Ayrıca, su geçirmez kumaş yapısı, araba kapağının çürümesini ya da küf tutmasını önlüyor.

Araba kapakları tercih edilirken önemli olan bir diğer nokta ise aracın boyutları oluyor. SUV model araçlarda kullanılacak olan araba kapağı boyutu ile sedan model araçlarda kullanılacak olan araba kapağı boyutu farklı oluyor. Bu nedenle araba kapağı tercihlerinin araç modeline uygun olarak yapılması gerekiyor.

Tüm bu özellikler haricinde genel olarak araba kapakları, sürücüye ulaşırken saklama çantası ile beraber geliyor. Saklama çantası, araba kapağının taşınmasını ve gidilecek yere götürülmesini kolaylaştırıyor. Bu şekilde sürücüler, yanlarında her zaman araba kapağını bulundurabiliyor ve diledikleri yerde kullanabiliyorlar. Ayrıca, araba kapakları, genel olarak tek katmanlı ve tek tabaka hâlinde oluşturulmuş dikişli yapı şeklinde imal ediliyor. Bu durum ise araba kapaklarının hafif olmasını ve sürücülerin de araba kapaklarını yerleştirirken ya da kaldırırken zorlanmamalarını sağlıyor. Özellikle polyester kumaşlar, hafif ve dayanıklı özellikleri sayesinde pek çok sürücü tarafından tercih ediliyor.

Elastik yapıya sahip olan araba kapakları, araca kolayca entegre oluyor. Bu sayede aracı bütün şekilde çevreleyebiliyor. Böylelikle araç üstünde kayma, toplanma gibi istenmeyen ve aracın yapısına zarar verme ihtimali bulunan olayların da önüne geçiliyor. Rüzgar ya da fırtına gibi doğa olaylarında esnek ve araca entegre olan yapısı sayesinde uçmuyor. Güneş ve yağmur gibi olaylarda üstün, etkin ve aktif koruma sağlıyor. İlkbahar, yaz, sonbahar ve kış olmak üzere her mevsimde rahatlıkla kullanılan araba kapaklarının koruma düzeyi de yine mevsime uygun şekilde oluyor. Başka bir deyişle her mevsimde aracı koruyacağı doğa olayları ya da diğer çevresel faktörler değişiyor. Araba kapakları, araç sahiplerinin, içleri rahat bir şekilde arabalarını park hâlinde bırakmalarına olanak sağlıyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Araba Kapakları

4817 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 4817 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/20003812/60001490/60008421