Pedal Merkezi

İyi bir sürücü olmanın kurallarının başında araç özelliklerini ve araç içerisinde yer alan mekanizma özelliklerinin iyi tanınması geliyor. Araç içerisinde yer alan motor, hareket, vites, pedal gibi mekanizmaların hem kendi içinde hem de birbirleriyle uyumlu çalışmaları sonucunda araba hareket ediyor. Aracı oluşturan mekanizmaların sağlıklı çalışmaları aracın verimli olmasını ve performansının yüksek olmasını sağlıyor.

Arabayı harekete geçiren ve gerektiğinde hızlandıran gerektiğinde de yavaşlatan sistem olan araba pedal merkezi, gaz, fren ve debriyaj pedallarından oluşuyor. Araçların en temel sistemlerinden birini oluşturan debriyaj pedalı otomatik araçlarda yer almıyor. Otomatik arabalarda debriyaj pedalı aracın hızına göre otomatik olarak kendini ayarlıyor. Araçta yer alan gaz pedal aracın hareket etmesini sağlıyor. Ayrıca aracın hız kazanmasında da önemli bir rol oynayan gaz pedalı, vites değiştirildikten sonra kullanılıyor. Fren pedalı, hareket halinde olan aracın hızını yavaşlatmak ya da aracı durdurmak için kullanılıyor. Debriyaj pedalı ise aracın vites sitemini harekete geçiriyor. Vites değiştirmede kullanılan debriyaj pedalı, aracın en hassas pedal sistemini oluşturuyor. Aracın sürüş güvenliği ve konforu için önemli bir rol oynayan pedal merkezi ekipmanları özel olarak her araca uygun üretiliyor. Genel olarak pedal setleri halinde satılan pedal merkezi seti, araç için gerekli olan tüm pedalları içeriyor. Genel olarak mat alüminyum ya da siyah renkte üretilen pedal setleri, araca spor bir görünüm sağlayan tasarımları ile de sürücülerin tercihi oluyor. Tüm marka ve modeldeki araçlara özel olarak tasarlanan modeller sürüş sırasında ayak ile pedalların daha sıkı kavranmasına neden oluyor. Deri, kauçuk ya da plastik kaplamalı olan pedal setleri, pedal hâkimiyetinin sağlanmasında önemli bir rol oynuyor. Güvenli ve konforlu araç kullanımı için ayakların pedal üzerinde sabit kalmasını destekleyerek kaymasını önleyen pedal modelleri kazaları engelleyen yapıları ile de dikkat çekiyor. Araç kullanımında en önemli noktanın can güvenliği olduğunun bilinciyle satışa sunulan pedal setleri, kaliteli malzeme kullanımı ve pratikliği açısından da sürücülerin beğenisini kazanıyor.

Araba Pedal Merkezi Fiyatları

Her araç modeline uygun olarak setler halinde satılan araba pedalları paslanmayan yapısı ve dayanıklılığı sayesinde uzun süre güvenle kullanılabiliyor. Kolay montajı ile sürücülere pratik bir kullanım olanağı sağlayan her pedalın üstünde 3 ayrı nokta bulunuyor ve bu noktalar sayesinde güçlü ve güvenli montaj sağlanıyor. Araba pedal merkezi 3'lü pedal setleri halinde satışa sunuluyor. Montaj için gerekli olan tüm malzemeler pedal setleri içerisinde yer alıyor. Montaj malzemelerinin yardımıyla kolaylıkla kurulabilen araba pedal merkezi setleri, orijinal pedalların üzerine monte edilerek kullanılıyor. Tüm pedallar araçların orijinal pedallarına uygun olarak birebir tasarlanıyor. Modellerin üzerinde yer alan sert PVC plastik, hareket halinde olan araçlarda gerçekleşebilecek kayma olasılığını engelliyor. Sadece fonksiyonel tasarımı ile değil şık görünümü ile aracın görünümünü pozitif olarak destekleyen modeller, estetik duruşuyla da beğeni kazanıyor. Özellikle uzun yol sürüşlerinde pedaldan ayağın kaymasını engelleyen ve kontrolü sağlayan kauçuk pedal modelleri tercih ediliyor. Metal renk seçeneğine sahip olan modeller aracın görünümünü sporlaştırırken siyah renk modeller klasik görünümü destekliyor. Araçlarında modifiye görünümü seven sürücülerin tercihi olan pedal setleri otomobilin markasına, özelliğine göre fiyat değişimine uğruyor. Pedal üretimi esnasında kullanılan materyalin kalitesine ve cinsi ile paralel olan araba pedal merkezi fiyatları, arabanın özellikleri ile de doğru orantılı olarak şekilleniyor. Her araca göre farklı olarak tasarlanan pedal modelleri ile güvenli yolculukların keyfi doyasıya çıkarılıyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Araba Pedal Merkezi

41 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 41 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?