Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Arapçılığa Karşı Akılcılığın Öncüsü İmamı Azam Ebu Hanife - Yaşar Nuri Öztürk

Yeni Boyut Yayınları
399,90 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (3)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

429,00 TL
470,00 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/9930/1501544
Arapçılığa Karşı Akılcılığın Öncüsü İmamı Azam Ebu Hanife - Yaşar Nuri Öztürk
İslam dünyasının ''fıkıh yaratan mezhem''inin kurucusu olan, bugünkü Türkiye''de de dokunulmaz, tartışılmaz'' kabul edilen İmam Azam (ölm. 150/767), yaşadığı günlerde, ''dindışılık'', ''dini tahrip etmek'', ''Peygamber''lerin sözlerine ve sünnetine kafa tutmak'', ''Mürcie, Cehmiyye gibi sapık mezheplere mensup olmak'', ''kafir'', olmakla itham edilmiş hatta !Yahudilik!, ''müşriklik'' ve ''deccallık''la suçlanmıştır.

Kilise babaları, Hz. Muhammed''e ilk günden beri deccal (antichrist) gözüyle bakmışlar, onu zındık, dinini de zındıklık olarak damgalamışlardır. Batının en büyük şairlerinden biri sayılan İtalyan Dante, ünlü eseri İlahi Komedya''da, Hz. Muhammed''i cehennemin en alt tabakalrında azap gören zındıklar arasında gösterir. Ünlü fizikçi Newton''a göre, Muhammed kelimesinin ebced hesabıyla rakam değeri 666''dır ve bu rakam, deccal kelimesinin rakamsal tutarının aynıdır.

Öte yandan, İslam''ı horlattığı Cahiliye şirk şuuraltıyla yozlaştıran emeviler, İmam''ı Azam''a yönelttikleri ithamlar arasına ''deccal'' ithamını da koydular. Bu ihtamı öne çıkarırken yandaşları ulemayı kullandılar. Batılılar ve onlarla işbirliği yapan "müslüman" yaftalı hainler de Hz. Peygamber''in kader savaşı Bedir''e benzeyen savaşlarıyla Kelimei Şehadet''in esir edilmesini engelleyen Gazi Mustafa Kemal''e deccal dediler. Bugün, bu üç deccal ithamının üç temsizlcisi, adeta bir teslis sistemiyle bir araya gelmiş, saydıkları Mustafa Kemal''e savaş açmışlardır.

Tarihin diyalektiği, ''Hz. Muhammed-İmam-ı Azam-Mustafa Kemal üçlüsü''nden zulme karşı bir birlik çıkarmıştı; Kelimei Şehadet düşmanlarıyla ''müslüman'' kimlikli hainler bu birliği emperyalizme destek veren bir teslise dönüştürdüler.

Bugünkü İslam dünyasının ve Türkiye''nin kaderi bu teslisin yarattığı savaş mihverinde bilerleniyor. Ya Kelime Şehadet Düşmanlarının emperyalist teslisi kazanacak yahur da Hz. Muhammed-İmam Azam-Mustafa Kemal üçlüsünün antiemperyalist birliği. Svaşların savaşı işte budur. Gerisi hikaye ve dekor.
Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Yazar Yaşar Nuri Öztürk
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu KYBOYUT0009
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön