Arifoğlu bitkisel yağlar rahatlatıcı kokuları, iyi hissettiren aromaları ve şifalı içerikleri ile insan sağlığına da ruh haline de iyi geliyor. Sinirleri yatıştıran, cilt rahatsızlıklarını gideren, kas ağrılarını yok eden bitkisel yağlar aromatik kokuları için kullanıldığı gibi, şifa bulma amacı ile de yaygın olarak kullanılıyor. Cilde ya da saça sürerek güzellik için kullanılabilen bitkisel yağlar kimi zaman içerek tüketilirken kimi zaman masaj yoluyla cilde uygulanıyor.

Arifoğlu Bitkisel Yağ Çeşitleri Nelerdir?

Arifoğlu bitkisel yağlar çok geniş bir ürün çeşitliliğine sahip olduğu için geniş bir skalaya yayılıyor. Bitkisel yağlar için kullanılan maddeler genellikle çeşitli meyvelerin özleri, otlar, çiçekler ve baharatlar olabiliyor. Özellikle ağaç yapraklarının yağları, veya çam terebenti gibi maddeler bitkisel yağ yapımında sıklıkla kullanılıyor. Bu ürünlerin yapım yöntemi de ürüne etki edebiliyor. Örneğin, soğuk sıkım yağ çıkarma yöntemi ile üretilen çeşitler olduğu gibi, diğer yöntemlerin uygulandığı sıkım metotları da bulunuyor. Bitkisel yağ çeşitleri farklı vitaminler içeriyor. Vücudunuzun ihtiyacı olan vitamine göre en uygun yağ çeşidini belirleyerek vitamin tedarik edebilirsiniz. Ayrıca hoş kokuları ile etkileyici bir deneyim yaşatan Arifoğlu bitkisel yağlar ile bedeninize masaj yaparak kendinizi şımartabilirsiniz.

Bitkisel Yağların Faydaları Nelerdir?

Bitkisel yağların faydaları yağın çıkarıldığı ham maddeye göre değişiyor. Ancak tüm ürünler organik ve bitkisel kökenli olduğu için vücut genelinde her birinin fayda ettiği bir alan bulunuyor. Arifoğlu bitkisel yağlarının en yaygın faydaları arasında zihni güçlendirmeleri, kas ağrılarını gidermeleri, ruh halini iyileştirmeleri, saçı gürleştirmeleri ve cilt rahatsızlıklarına olumlu etki etmeleri bulunuyor. Arifoğlu esansiyel yağları özellikle egzama, çıban gibi hastalıklarda etkin rol oynuyor. Kaslarda genel bir gevşeme ve rahatlamaya sebep olan bitkisel yağlar, aromatik kokuları ile vücutta ve zihinde afrodizyak etkiye neden oluyor. Cinsel isteği ve enerjiyi arttıran bu yağlar, daha aktif bir cinsel yaşam için tercih edilebiliyor. Nefes yollarını açmada da oldukça etkili olan organik yağlar ile daha rahat nefes alabilmek mümkün hale geliyor. İçeriğinde omega bulunan yağlar ise özellikle kemik gelişimine destek oluyor ve kemik rahatsızlıklarını gidermede fayda sağlıyor. Zayıflama ve diyet sürecinde de etkili olan bitkisel yağ çeşitleri, metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını kolay hale getiriyor. Aynı zamanda, iştah kesici etkileri bulunan organik yağ çeşitleri kilo vermeye destek oluyor.

Bitkisel Yağlar Nasıl Kullanılır?

Bitkisel yağlar farklı kullanım yöntemleri ile değerlendirilebiliyor. En yaygın kullanım şekli olan masaj ile uygulamada, öncelikle bitkisel yağ uçucu bir yağ ise, sabit bir yağ ile açmak gerekiyor. Bunun için esansiyel yağ, taşıyıcı yağa birkaç damla damlatıldıktan sonra cilde hafif hareketlerle uygulanıyor. Cilde yağın iyice yedirilebilmesi için ağır hareketlerle ve hafifçe bastırarak uygulanması tavsiye ediliyor. Bitkisel yağlardan faydalanmak için bir diğer yol ise hoş koku yayması için çamaşırlara, evin zeminine, veya takı gibi eşyalara uygulamaktan geçiyor. Özellikle temizlik yaparken yüzey temizleme için kullanılan suya birkaç damla damlatıldığında, eve yayılacak aromatik kokular sizi iyi hissettirmeye gün boyu devam ediyor. Benzer şekilde takılarınıza, saatinize damlatacağınız bir damla kokulu yağ hem evde hem de dışarıda bu kokuyu üzerinizde taşımanızı sağlıyor. Çamaşırlarda kullanımında ise en yaygın yöntem çamaşır makinesinin gözüne birkaç damla yağ eklemek olarak görülüyor. Hem saçlarınızla hoş bir koku yaymak hem de bitkisel yağların faydalarından istifa etmek istiyorsanız şampuanınıza ekleyebileceğiniz birkaç damla bitkisel yağ oldukça işe yarıyor. Bitkisel yağları nefes açıcı olarak kullanmak da birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Bu işlem için avcunuza birkaç damla nefes açıcı yağ damlattıktan sonra avcunuzu burnunuza dayayarak yağı iyice içinize çekmeniz gerekiyor. Nefesinizi tutarak birkaç saniye bekledikten sonra yağın etkileri vücudunuzda hissedilebiliyor.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Arifoğlu Bitkisel Yağ

117 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Arifoğlu Bitkisel Yağlar
  2. Aktar Diyarı Bitkisel Yağlar
  3. The LifeCo Bitkisel Yağlar
  4. Eğriçayır Bitkisel Yağlar
  5. Kocamaar Çiftliği Bitkisel Yağlar
  6. Mecitefendi Bitkisel Yağlar
  7. Kırıntı Bitkisel Yağlar
  8. Defne Doğa Bitkisel Yağlar
  9. Tito Bitkisel Yağlar
  10. Botalife Bitkisel Yağlar
  11. Botaniksan Bitkisel Yağlar
  12. Balen Bitkisel Yağlar
  13. Herbs & Oils Bitkisel Yağlar
  14. Shiffa Home Bitkisel Yağlar
  15. Naturoil Bitkisel Yağlar
  16. Furkan Bitkisel Yağlar
  17. Lokman Aktar Bitkisel Yağlar
  18. Biotama Bitkisel Yağlar
  19. Esila Bitkisel Yağlar
  20. Nursima Bitkisel Yağlar
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Miktar
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Satıcı A-Z
 • Markalar Arifoğlu
DSACategoryId/2147483619/28001469/60001330/60001332/arifoglu
Başa dön