Bebek beslenmesi, anneler için hayati önemi olan konuların başında gelir. Anne sütü alımının oldukça önemli olduğu günümüzde çok daha iyi anlaşılmış olsa da, bebeklerin beslenmelerinde bir noktadan sonra ek gıdaya mutlaka geçilir. Geçiş aşamasında bebeklerin verdiği tepkiler çok farklı olabilir. Bazı bebekler çok daha rahat ve iştahlı bir biçimde ek gıdaya geçiş yaparken bazı bebeklerde bu süreç anneleri zorlayabilir.

Ek gıdaya geçildiğinde, tıbbi olarak bir zorunluluk yoksa veya bebeği takip eden doktor aksi bir öneride bulunmuyorsa, anne sütü kesilmemelidir. Bu kademeli geçiş bebekler için de süreci kolaylaştıracaktır. Bazı anneler, bebekle arasındaki emzirme bağının zayıflayacağını düşünerek ek gıdaya geçiş konusunda isteksiz davranabilirler. Bazen de bu zorluk, bebeklerde yaşanır. Alıştığı düzenin ve tadın dışına çıkmak istemeyen bebek, ek gıdaya tepki verebilir. Süreçte zorluk yaşayan anne ve bebekler, bu duruma alışmak için kendilerine fırsat tanımalıdırlar. Bir kaç gün ara verip yine denemek, ısrarcı veya baskıcı olmaktan kaçınmak ama bundan da vazgeçmemek, doğru ve yapıcı bir davranış şeklidir.

Arı Mama Bebek Maması

Arı Mama Türkiye'nin ilk bebek maması markası olmasının yanı sıra, bu alandaki 70 yılı aşkın tecrübesiyle bebekler için ideal mama karışımları hazırlamaktadır. %100 Türk sermayeli olan marka, alternatiflerinden bu özelliğiyle de ayrılmaktadır

Anne sütünün yapısını inceleyerek, mamalarında benzer süt protein bileşenleri kullanır. Bu sebeple, mamaları alerjik olabilecek inek sütü ile hazırlama zorunluluğu ortadan kalkmış olur, mamalar suyla hazırlanacak formda üretilir.

Arı Mama bebek mamaları, bebeğin büyüme sürecinde ihtiyaç duyacağı pek çok mineral ve vitamini almasına yardımcı olur. Kalsiyum, magnezyum, demir, fosfor, folik asit, B, C, E vitaminleri gibi daha pek çok yararlı girdiyi içeren ürünler, bebek ağız tadına uygun lezzetleriyle, kolay alışılabilir olma özelliğini de taşımaktadırlar. Hazırlanması ve saklanması çok kolay olan ürünlerdir.

Farklı lezzetlerle sunulan Arı Mama mamaları, sütlü, sütlü muzlu, sütlü elmalı, sütlü karışık sebzeli, sütlü ballı irmikli, sütlü 7 tahıllı gibi türleriyle bebeklerin ağız tatlarına hitap eder. Güzel kokuları ve pürüzsüz dokuları onları daha kolay yenebilir kılar. Ballı çeşitlerinde bal tozu kullanılmıştır. 7 tahıllı olan çeşidi ise özellikle yatmadan önce son öğün olarak verilidğinde, çocuğun karnının tüm gece boyunca tok kalmasını ve açlık kaynaklı gece uyanmalarını engeller.

Arı Mama Bebek Maması Fiyatları

Arı Mama ürünleri, yaygın dağıtım ağı ve uygun fiyatlarıyla pek çok market ve eczaneden temin edilebilen ürünlerdendir. Pek çok seçeneği bir arada sunan Hepsiburada.com üzerinde de satışı bulunan marka, kolaylıkla sepete eklenip temin edilebilir.

Evde hazırlanarak kullanılan bebek mamaları daha sade içerikli olduğundan Arı Mama bebek mamalarının içeriğindeki 12 vitamin ve 6 farklı mineral çeşidini içermeyebilir. Bu sebeple, daha zengin içeriyle bu ürünler, rahatlıkla ek gıda kategorisinde kullanılabilir. En besleyici özelliğe sahip ve zengin bir folik asit kaynağı olan irmik içerir. Kahvaltıda verildiğinde bebeğin gün içerisinde artan enerji ihtiyacını tam olarak karşılayabildiğinden, bebeğin daha mutlu bir gün geçirmesini destekler.

Ek gıdaya geçiş genellikle 6. aydan itibaren başlanır. Bu konuda referans alınacak tek kişi çocuk doktorudur. Aşamalı olarak yapılan bu geçişte bazı sebze ve meyvelerle başlanırken, ilerleyen süreçte daha besleyici ve doyurucu gıdalar olan mamalar da kendi yerlerini bulurlar.

Pek çok kişinin lezzetlerine son derece aşina olarak büyüdükleri Arı Mama bebek mamaları, engin tecrübesi ve yüksek kalitesiyle, bugünün bebeklerinin de sağlıklı gelişimlerine destek olmak amacıyla üretimini sürdürmektedir.

Arı Mama Bebek Maması Fiyatları

20 ürün var
 1. Alt Kategoriler
 2. Markalar A-Z
  1. Arı Mama
  2. Hipp
  3. Bebelac
  4. Aptamil
  5. Evolvia
  6. Hero Baby
  7. Milupa
  8. Humana
  9. SMA
  10. Golden Goat
  11. Baby Goat
  12. Similac
  13. Töpfer
  14. hünnap
  15. Bebivita
  16. Vitasure
  17. Eti
  18. Vitanella
  19. Abbott
  20. Fruit Shoot
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Ürün Puanı
 6. Ürün Türü
 7. Gramajı
 8. Satıcı A-Z
 • Marka Arı Mama
DSACategoryId/2147483639/10351/60002072/301163
BAŞA DÖN