Asics, adını, Latince; ‘’Anima Sana In Corpore Sano’’ (Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.) anlamına gelen kısaltmadan almaktadır. Kuruluş felsefesine sadık şekilde her Asics inovasyonu, her yeni fikir, her konsept, en iyi ürünü yaratma amacı taşır. Asics’in misyonu, spor tutkunları ve sporu yaşam biçimi hâline getirmiş herkes için vazgeçilmez marka olmaktır. Bunu başarmak için ileri teknoloji, kaliteli kumaş ve taban teknolojileri ile ürün tasarlamaya ve üretmeye devam etmektedir. Durmak bilmeyen gelişimini ve başarısını araştırma ve geliştirmeye verdiği önemle kanıtlayan güçlü marka, sporcu anatomisini ve sporcu davranışlarını modelleyerek sağladığı yüksek uyumluluk sayesinde kalitenin ve fonksiyonelliğin sınırlarını zorlar. Vücudunuza olduğu kadar ruhunuza da hitap eden ürünleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

1949 yılında, Bay Kihachiro Onitsuka, Kobe Japonya'daki oturma odasından basketbol ayakkabıları üreterek atletik ayakkabı şirketinin (Onitsuka Co., Ltd.) temellerini attı. ASICS, sağlıklı ve mutlu bir yaşam tarzı yaratmanın en iyi yolunun bütün olarak sağlık ve zindeliği artırmak olduğu inancı üzerine kurulmuştur. Asics ürünleri 1977 yılında Amerika Birleşik Devletleri'ne tanıtılmış ve bundan sonra da devam eden atletik performans ve teknik ilerlemelerin inanılmaz bir hikayesini yazmıştır. Mayıs 1990'da Asics, Kobe'de Spor Bilimleri Araştırma Enstitüsü'nü açmıştır. O zamandan beri spor ayakkabı ve tekstilde dikkat çekici teknolojik yenilikler, bilim adamlarının, sporcuların ve antrenörlerin birlikte çalıştığı bu eşsiz oluşumdan dolayı olmuştur.

Tokyo'nun 200 mil batısında bulunan Kobe'deki Enstitü, 45.000 metrekareden fazla araştırma tesisini kapsar. 350 metrelik koşu parkuru, basketbol ve voleybol salonu ve çeşitli test odaları, kompleksin birer parçasıdır. İnsan vücudunun hareketlerini incelemek, analiz etmek ve uygun her türlü materyali test etmek, enstitüde çalışan 200 kişinin temel aktiviteleridir. Tüm bu çalışmalar belirli hedeflere yönelik gerçekleştirilir. Bu hedefler; dünyanın her yerinden profesyonel sporcuların ve rekreasyon sporcularının daha iyi performans göstermelerini, daha yüksek bir seviyeye ulaşmalarını ve eğlenebilmelerini sağlar.

Sporcuların antrenman ya da müsabakalar sırasındaki fiziksel hareketlerini gözlemlemek ve analiz etmek, her bir Asics® ürününün temelinde bulunur. Kobe'deki araştırmacılar, yüksek hızlı kameralara, yüksek teknolojili ölçüm ekipmanlarına ve gelişmiş bilgisayar yazılımlarına sahiplerdir. Temel araştırmanın bulgularını yeni materyallere ve ürünlere çevirebilmek için birkaç test odası kurulmuştur. Şok emme sistemleri, Wet Grip® kauçuk ile dış yüzeyler, suya dayanıklı giysiler, Asics'in buradaki ağır denemelere dayanan yeniliklerinden bazılarıdır. Kobe'de mükemmel uyum gösteren ayakkabılar geliştirmek için üç boyutlu ölçüm sistemleri kullanılır.

Asics sporcuları düzenli olarak Kobe'yi ziyaret ederler. Bu ziyaretlerin en önemli amacı, elbette sporcunun kendi vücudunun ihtiyaç duyduğu standartlara uygun ayakkabı ve giysilere sahip olmasının sağlanmasıdır. Diğer bir amaç ise belirli branşlarda en iyiyi temsil eden bu sporcular ve antrenörler ile çalışarak gelecekte daha da yetkin ürünler elde etmek için bilgi ve deneyimi artırmaktır. Bu araştırma ve geliştirme süreçleri, Asics’i tercih edecek olan, tercih eden ve uzun yıllar boyunca memnuniyetini kaybetmeyen tüm sporcuların yararı için uygulanır.

Çevre dostu bir şirket olan Asics, yenilikçiliği ve çalışanlarının eğitimine ayırdığı zaman ve kaynak bakımından üstündür. İşini severek yapan yaratıcı ekip, en iyi ürünleri geliştirmeyi ve daha az kaynak tüketen hizmetler sunmayı amaçlar. Markaya tutkuyla bağlı olan kullanıcılarına yardımcı olarak sağlıklı yaşam tarzlarını destekleyen bir markadır. Sporun tadını çıkarmak ve sporcuların sportif performanslarını geliştirmek için Asics ürünleri idealdir. Ürünlerin tasarım ve üretim aşamalarında, çevresel etkiyi her aşamada değerlendiren duyarlı geniş bir kadro ile çalışan Asics, yaşam döngüsüne ve çevrenin korunmasına büyük özen gösterir.

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Asics

630 ürün var
 1. Ürün Çeşidi A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Cinsiyet
 5. Beden A-Z
 6. Renk
 7. Yurt Dışından Ürünler
 8. Satıcı A-Z
 9. Kelime Filtresi
Yarın KapındaYarın Kapında ürünlerini görmek için konumunu seç.
Konum:
seçilmedi
Başa dön