Astroloji

Astroloji, gezegenlerin astronomik konumları ile dünyadaki olaylar arasındaki korelasyonun incelenmesidir. Astrologlar, kişinin doğum anındaki Güneş, Ay ve gezegenlerin konumlarının o kişinin karakteri üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olduğuna inanır. Bu pozisyonların bir kişinin kaderini etkilediği düşünülse de birçok Astrolog, özgür iradenin herhangi bir bireyin yaşamında büyük bir rol oynayacağını düşünür. Astrolojiyi öğrenmek ya da dönemsel burç yorumlarını okumak isteyenler, eğitici ya öngörü niteliğindeki astroloji kitaplarından yararlanabilir.

Astroloji El Kitabı Nedir?

Temel astroloji kitaplarıdır. Genellikle burçlar hakkında hiç bilgisi olmayan kişilere yönelik hazırlanmış, detaylı bilgilerin çok fazla yer almadığı temel nitelikte kitaplardır. 12 burcun en çok bilinen özellikleri ve burçların birbiriyle uyumu gibi genel geçer bilgilere yer verilir.

Öngörüye Dayalı Astroloji Kitapları Nelerdir?

En popüler astroloji kitapları arasında, aylık ve yıllık doğum haritalarına göre hazırlanmış öngörülerden oluşan burçlara göre sınıflandırılmış kitaplar yer alır. Genellikle yükselen burca göre hazırlanan öngörü kitaplarında, belirtilen yıl ya da dönem için gökyüzü konumları incelenir. 12 burçtan oluşan Zodyak için ayrıntılı değerlendirmeler yer alır.

Her bir burç için ayrı ayrı ortaya konulan öngörüler genellikle aşk, kariyer, para ve sağlık konularına odaklanır. Öngörü niteliğindeki astroloji kitapları okunurken, hem yükselen burcu hem de güneş burcuna göre okuma yapılması önerilir. Her bireyin astroloji haritası eşsiz olduğu için, yapılan öngörüler genel bir değerlendirme niteliğindedir. Detaylı analiz için doğum saati, doğum tarihi ve doğum yeri bilgilerine göre çıkartılmış bir horoskop analizi gerekir.

Eğitim Amaçlı Astroloji Kitapları Hangileridir?

Astroloji, horoskop adı verilen bir doğum haritası üzerinden yapılan analizlerden meydana gelir. Bir doğum haritası gezegenler ve yıldızların konumunu gösteren evlerden ve bunların birbirine göre açılarından oluşur. Eğitici astroloji kitapları genellikle elementler, açılar, evler, döngüler, kehanet yöntemleri gibi ana konulara odaklanır.

Elementler, maddenin dört ana unsuru olarak kabul edilen ateş, hava, su ve toprak dörtlüsünden oluşur. Burçların ve evlerin temeli olan elementler, astroloji okullarında öğretilen ilk derslerden biridir. Elementlerin birbiri ile uyumu ve harita üzerindeki etkileri, kişinin mizacını yakından etkiler. Bu nedenle astroloji öğrenmek ya da astrolog olmak isteyen kişilerin elementlere dair yeterli donanıma sahip olması beklenir.

Evler horoskopu 12 bölüme ayıran sanal çizgilerdir. 1'den 12'ye kadar sıralanan her bir ev, kişinin hayatındaki farklı konuları yönetir. Horoskop evlerini ele alan astroloji kitapları her bir evi, 12 burç ve gezegenlerin konumu ile teker teker eşleştirerek açıklar. Böylece harita yorumunda uzmanlık kazanılabilir.

Açıları konu edinen astroloji kitapları, gezegenlerin sabit yıldızların ve Arap noktası gibi önemli noktaların birbiriyle olan görünümlerini ve bu görünümlerin bireylere etkilerini açıklar. Üçgen, karşıt, kare ve kavuşum gibi temel açılara yer verilir. Yazarın bağlı bulunduğu ekole göre daha özel açılarla ilgi bilgi alınabilir.

Öngörü tekniklerini ele alan astroloji kitapları transitler ve güneş dönüşü gibi ileri tekniklerle, uzun vadeli ve geleceğe yönelik olayların nasıl analiz edileceğini açıklar. Vedic ve Batı Astrolojisi ekollerine göre farklı öngörü ve kehanet teknikleri uygulanabilir. Horary ya da Soru Astrolojisi, astrolojinin en çok dikkat çeken konularından biridir. Son yıllarda Horary astroloji üzerine yayınlanmış çok sayıda eser bulunabilir. Sorulan bir soru üzerine hazırlanan haritalar, doğum haritasından farklı olarak sadece soru anının saat, tarih ve yer bilgilerini içerir. Temel astrolloji eğitimini tamamlamış öğrenciler için hazırlanan Horary kitapları, çeşitli sorular ve cevaplardan oluşan örneklerle öğrencileri eğitmeyi hedefler.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Astroloji Kitapları

802 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 802 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/215402/215403