Farklı avantajları sayesinde masaüstü bilgisayar kullanıcılarının bir numaralı tercihlerinden olmayı başaran Asus LED monitör fiyatları, uygun aralıklarda olup ürünler yüksek performans sunar. Günümüz teknolojisinde kullanılan görüntüleme unsurlarını barındıran monitörler, yüksek çözünürlüklü görüntüler sağlar. Farklı ve üstün özellikleriyle kullanıcılar için büyük avantaj sağlayan Asus LED monitörler, oyuncular tarafından tercih edildiği gibi, diğer tüm kullanıcılar tarafından da sıklıkla kullanılır. Yüksek kare sayısı sağlayan geniş ekranlar ile oyun oynamanın keyfi artarken aynı zamanda çalışmak da daha kolay hale gelir. Bu nedenle ofislerde, evlerde Asus LED monitörler sıklıkla tercih edilir.

Canlı renkleri sayesinde kaliteli bir görüntü sağlayan LED monitörler, aynı zamanda çok amaçlı kullanım sağlar. Bilgisayar ekranı olarak kullanılabildiği gibi, televizyon yerine de değerlendirilebilir. Görüntüyü sağlayan bir uydu alıcısı ya da mobil cihaza bağlanan monitörler, yüksek görüntü kalitesiyle bir televizyonun sağladığı seviyeye ulaşabilir. Aynı zamanda kullanımı daha pratik olan bu monitörlerin çok amaçlı kullanımı için herhangi bir duvara monte edilmesi de mümkündür. Bu sayede monitör sabit tutularak bilgisayar, mobil cihaz gibi farklı görüntü sağlayıcılar kullanılabilir.

Bunlara ek olarak, Asus LED monitörler daha yüksek görüntü kalitesi sağlamak ve daha gerçekçi görüntüler elde etmek için günümüz teknolojilerinden yararlanır. Kavisli ya da curved ekran teknolojisi sayesinde görüntüler derinlik kazanır ve daha gerçekçi bir görünüm sağlanır. Bu durum oyunlarda büyük avantaj sağladığı gibi, oyun keyfini de artırır. Aynı zamanda monitör üzerinden herhangi bir şey izlerken de kavisli ekran sayesinde büyük keyif almak mümkündür. Kavis sayesinde boyut kazanan ekran, kullanıcıyı görselin içinde hissettirir.

4K Seviyesine Kadar Yüksek Çözünürlük Değerleri

Günümüzde görüntüleme alanında 4K teknolojisi daha yaygın bir şekilde kullanılıyor. Bu durum görüntünün daha çok piksel içermesi ve buna bağlı olarak da daha çok detay barındırması anlamına gelir. Piksel yoğunluğu çok yüksek olan 4K görüntüler 2060 piksel olarak da bilinir. Bu kadar yoğun piksel değerlerinde kare geçişlerinin akıcı olması önemli bir durumdur. Oyunlarda hem yüksek kare geçiş hızları hem de yüksek çözünürlük değerleri avantaj sağlar.

Özellikle 4K çözünürlük değerlerini destekleyen oyunlarda, detayların çok net şekilde fark edilmesi için Asus LED monitörler tercih edilebilir. Bu durum amatör oyuncular için oyun keyfini artırırken profesyoneller için de daha yüksek performans sağlar. Aynı zamanda Asus LED monitörlerin yüksek çözünürlük değerleri kaliteli video ve filmlerin de keyifle izlenmesine olanak tanır. Bu özelliği sayesinde bir görüntü kaynağına bağlanan monitör ile son derece keyifli görüntüler izlenebilir. Geniş ekran teknolojisi sayesinde kalabalık ortamlarda bile rahat bir şekilde dizi ya da film izlenebilir.

Asus LED Monitörlerde Dahili Hoparlör Teknolojisi

LED monitörlerin küçük bir mobil cihazdan bile rahatça görüntü aktarabilmesi büyük bir avantaj sağlar. Bu sayede pek çok görüntü büyük ekranlarda rahatça izlenebilir. Ancak bu monitörlerde ses çıkışını sağlayacak hoparlörlerin bulunmaması seyir zevkini büyük oranda düşürür. Özellikle küçük cihazlardan sağlanan görüntülerde sesin çok az çıkması, pek çok görüntünün izlenmesini zorlaştırır. Bu gibi durumların çözülmesi için ekran üzerinde dahili bir hoparlör bulunması gerekir. Bu şekilde ekrana bağlanan mobil cihazdan gelen ses, monitör üzerinde bulunan hoparlör tarafından sağlanır ya da desteklenir.

Asus LED monitörlerin benzer modellere kıyasla sağladığı avantajlardan biri olan dahili hoparlör teknolojisi, pek çok görselin zevkle izlenmesine imkan tanır. Bu şekilde monitörün bir cihaza bağlanarak saatlerce izlenmesi mümkün olur. Bulunduğu ortamı doyuracak seviyede ve kalitede ses veren LED monitörler sayesinde, uzun soluklu filmler bile keyifle izlenebilir. Üstelik bu durumda ekstra bir televizyon kullanmak da gerekmez. Gün içinde televizyon izlenecek durumlarda kalabalık bir arkadaş grubuyla bile televizyon kanalları izlenebilir.

Klasik ve Modern Tasarım Detayları

Evlerde ve ofislerde kullanılan LED monitörlerin büyük olması istenir. Bu durum daha iyi bir görüntü keyfi sağlasa da, büyük ekranlar diğerlerinden daha çok göz önünde olur. Bu nedenle ekranlar büyüdükçe tasarım detayları daha da önem kazanır. Asus LED monitörler bu nedenle hem klasik hem modern dekorasyonlara uygun olacak şekilde tasarlanır. Modern detaylar taşıyan ancak her ortama uyum sağlayacak şekilde sade ve klasik çizgilerden sapmayan tasarımlar pek çok ortamda dekorasyonu tamamlar.

Kişinin tercihine göre daha klasik çerçevelere sahip olan, sade ve alışılmış görünüme sahip monitörler tercih edilebilir. Bu gibi monitörler ofis ortamlarında daha sık kullanılır ve evlerin salonlarında da daha sık tercih edilebilir. Kullanıcının zevkine göre LED monitör seçiminde daha modern tasarımlar da kullanılabilir. Renkli ve ışıklı modeller ortamda daha dikkat çekici bir fark yaratır. Bu gibi modeller daha çok gençler ve oyuncular tarafından tercih edilir. Aynı zamanda evlerin çalışma odalarında farklı bir tasarım detayı olarak da hoş görünür.

Oyun Modu ile Daha Keyifli Oyun Deneyimi

LED monitörlerin oyun oynamak amacıyla oyuncular tarafından sıkça tercih edildiği bilinir. Bu doğrultuda iyi bir görüntü veren bu monitörler hem masaüstü hem de dizüstü bilgisayarlarda kullanılabilir. Dizüstü bilgisayarların küçük ekranlarından fazlasını isteyenler, bu şekilde oyun deneyimini arttırmak için LED monitör tercih edebilirler. Daha geniş ekran ile daha kaliteli görüntüler alınabilir. Aynı zamanda curved teknolojisi de oyunlarda detayları ve akıcılığı arttırdığı için LED monitör kullanımı daha da avantajlı bir hal alır. Bu noktada Asus LED monitörlerde bulunan oyun modu da oyunların daha keyifli bir hal almasını sağlar.

Oyun sırasında kullanıcının ihtiyaç duyacağı basit ve kompleks ayarları yapmak için kullanılan kısayol tuşu sayesinde, aksiyon oyunlarında kesinti yaşamaya gerek kalmaz. Silah kullanılan, FPS tarzındaki oyunlarda nişangahı aktifleştirmek ya da kapatmak için basit bir tuş tercih edilir. Bu nişangah, oyun ayarlarında bulunmasa bile monitör tarafından otomatik olarak eklenir. Bu şekilde oyuncuların diğer kullanıcılara karşı avantaj elde etmesi sağlanır. Aynı zamanda yine aynı kısayol tuşu ile oyun sırasında sayaç kurmak da mümkündür. Farklı türlerdeki nişangah ve sayaçlardan herhangi biri seçilerek oyun sırasında kullanılabilir. Sayaçlar, oyun sırasında görevlerin unutulmaması ve sürenin daha iyi yönetilmesinde oldukça etkilidir.

Asus LED monitörlerde bulunan oyun modu, başta profesyoneller olmak üzere amatör oyunculara da büyük avantajlar sağlar. Oyun zevkini çok yüksek seviyelere çıkaran bu mod ile pek çok oyun oynanabilir. Özellikle profesyonel oyuncuların daha iyi başarılar yakalamak için tercih ettiği LED monitör modellerinde, bu teknolojiyi kullanan Asus marka monitörler ile bir adım öne geçmek mümkün.

Akıllı Kontrast Ayarlama Oranı ile Daha Net Görüntü

LED monitör kullanımı sırasında pek çok farklı durum yaşanabilir. Bu durumlarda görüntünün farklı renk tonlarına sahip olması görüntü kalitesini etkileyebilir. Özellikle monitörün geniş bir renk aralığını görüntüleyebilir olması, görüntü kalitesini artırır ve detayları daha belirgin hale getirir. Asus LED monitörlerde kullanılan akıllı kontrast ayarlama oranı sayesinde rastgele görüntü ve sahne değişimlerinde bile siyah ve beyaz tonları net halde gösterilir. Beyaz tonlarının en beyaz, siyah tonlarının da en siyah formda olması sağlanır.

Renk doygunluğu sağlanması özellikle oyunlarda detayların anlaşılmasında önemlidir. Ekranın siyah bölümlerinde kalan detaylar genellikle zor belli olur. Bu gibi detayları geç fark etmek oyun performansını önemli oranda düşürebilir. Bu nedenle açık renk tonlarına sahip olan arka plan detaylarının siyah ortam içinde daha belirgin olması için, her iki tonun da daha belirgin olması gerekir. Bu gibi durumlarda otomatik olarak devreye giren akıllı ayarlama oranı sayesinde renk tonları daha çok vurgulanır. Bu durum koyu tonların içinde bulunan açık tondaki detayların çok daha net algılanmasını sağlar.

Yüksek Kare Hızı ile Hızlı Tepki

Görüntüleme cihazları tarafından verilen görüntülerin akıcı ve keyifli olması için kare hızının yeterli oranda olması gerekir. Kare hızı da ekranın bir dakikada gösterebildiği kare sayısını ifade eder. Bu değer ne kadar yüksek olursa ekrandaki görüntü o kadar akıcı olur. Bu durum başta oyunlar olmak üzere pek çok durum için önemlidir. Ekran çözünürlüğü arttıkça dakikada aktarılan kare sayısında düşüş görülebilir. Bu nedenle Asus LED monitörlerde 2060 piksel yani 4K çözünürlüğünde bile dakikada 60 kare görüntü sağlanması yüksek performans örneğidir. Bunun dışında yine belirli monitör modellerinde HD çözünürlük değerleri için, 144 kare yani 144 Hz değerinde görüntü sağlanabilir.

Asus LED monitörlerde yüksek kare değerleri sayesinde tüm görüntüler gecikmeden kullanıcı ile buluşur. Özellikle senkronizasyon sorunu yaşanan uygulamalarda kare atlamaları gözlenmemesi için monitör otomatik düzeltmeler yapar. 1 ms tepki süresi sağlayan Asus LED monitörler sayesinde çok yüksek çözünürlükteki görüntüler bile donmadan kullanıcıya aktarılır. Bu durum özellike profesyonel çekimleri izlerken büyük önem arz eder. Yüksek çözünürlük ve frekans değerine sahip cihazlar tarafından kaydedilen görüntüler izlenirken Asus LED monitörlerin yüksek kare hızı ve 1ms hızlı tepki süresi sayesinde herhangi bir sorun yaşanmaz. İzleme keyfi en zorlu koşullarda bile maksimum seviyede tutulur.

Düşük Mavi Işık Seviyesiyle Gözlerinizi Koruyun

Dijital ekranlardan olan Asus LED monitörlerde IPS teknolojisi kullanılır. Bu ekranlar renkleri gerçekte olduğu gibi aktarabilmek için güneş ışını ile en çok benzerlik taşıyan mavi ışık kullanırlar. Bu durum görüntülerin ve renklerin gerçeğe çok benzer olmasını sağlasa da göz yorgunluğuna sebep olabilir. Akşam saatlerinde sürekli olarak bilgisayar başında duran kişiler kesintisiz olarak mavi ışık alır. Bu kişilerin beyinleri bu mavi ışıkları güneş ışınları ile karıştırır ve bu durum kişinin beyninin saati hala erken zannetmesine sebep olabilir. Bu gibi durumlarda önemli uyku problemleri de gözlenebilir.

Bütün bu sorunlara çözmek için Asus LED monitörlerde optimum miktarda mavi ışık kullanılır. Normal kullanımda bile diğer model ve markalara kıyasla daha az mavi ışık ortaya çıktığı için göz yorgunluğu ve uykusuzluk durumları sınırlanır. Aynı zamanda Asus LED monitörler buna ek olarak mavi ışık filtreleme teknolojisi de kullanır. Kullanıcının kendi isteğine göre mavi ışıkların filtrelenmesini sağlayan bu teknoloji ile ekran önünde sarı renkli bir filtre devreye girer. Bu durum sonucunda ekrandaki renkler gerçekliğini kaybetse de özellikle gece saatlerinde bu modun kullanımı avantajlıdır. Üstelik kullanıcı tarafından yapılan ayarlara göre günün istenen saatlerinde otomatik olarak devreye girer. Bunun dışında sadece istenen ve yoğun çalışılan günlerde manuel olarak da devreye alınabilir.

Asus Yazılımlarıyla Daha Yüksek Kaliteli Görüntü

Asus LED monitörlerin büyük bir kısmında, sağladığı görüntülerin gerçek renklere ve görüntülere daha yakın olması için farklı yazılımlar kullanılır. Bu yazılımlardan ilki olan splendid teknolojisi, gösterilen görüntünün ortam ışığı ile uygun bir şekilde gösterilmesini sağlar. Yazılım öncelikle ekrandaki görüntünün türünü ve renk yoğunluğunu tespit eder. Bu durum video, film, oyun ya da çizim programı gibi yazılımların kullanımında farklı olduğu için 8 farklı ön ayar bulunur. Bu ayarlara uygun şekilde ekrandaki görüntü tespit edildikten sonra ortam aydınlık durumu belirlenir. Bu şekilde ekrandaki görüntünün parlaklığı monitör tarafından otomatik olarak ayarlanır. Bu şekilde renk doygunluğunun tüm ortamlarda sağlanması mümkün olur.

Bir diğer yazılım ise piksel yoğunluğunu odaklayarak belirli detayların daha çok öne çıkmasını sağlayan Vividpixel teknolojisi. Bu yazılım sayesinde monitör, ekrandaki görüntüde hangi detaylara odaklanması gerektiğini otomatik olarak belirler. Ardından bu detayların bulunduğu bölgelerdeki piksel yoğunluğunu arttıran yazılım daha net ve detaylı bir görünüm sunar. Bu durum özellikle düşük kalite ile kaydedilmiş görsellerin çok daha yüksek kalitede izlenmesini sağlar. Görüntünün otomatik olarak iyileştirilmesine olanak tanıyan yazılım sayesinde renkler daha canlı, ayrıntılar daha belirgin hale gelir.

İnce Çerçeveli Ekran ile Sürükleyici Görüntünün Keyfini Çıkarın

Asus LED monitörlerde son derece ince formlarda üretilen çerçeveler görüntünün daha akıcı olmasını sağlar. Bu durum kavisli ekran teknolojisi ile birleşince ortaya harika bir görüntü çıkar. Özellikle oyunlarda harika bir deneyim sunan ince çerçeve, sonsuz görüntü deneyimi oluşturur. Bu şekilde oyunlarda daha sürükleyici görüntü elde edildiği gibi, bu durum film ve dizilere de yansır. Bu sayede seyir keyfi büyük oranda artar.

Çerçevesiz ekranlar kaliteli ve heyecanlı bir görüntü sağlamanın yanında monitörün dış görünümüne de estetik detaylar katar. Bu şekilde son derece estetik ve modern bir görünüm kazanan monitör, pek çok ortamda dikkat çekici bir hale gelerek modern tasarım detaylarına da rahatlıkla ayak uydurur.

LED Monitör Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

LED monitör almadan önce kullanım amacının belirlenmesi gerekir. Televizyona bir alternatif olarak kullanılacak ürünlerde dahili hoparlör olması gerekir. Bunun dışında oyun için kullanılacak modellerde de çözünürlük değeri kadar dakikada aktarılan kare sayısı da önemlidir. Bu durum oyunlarda yaşanan görüntü gecikmelerini engelleyerek büyük bir üstünlük sağlar. Aynı zamanda bu şekilde oyun amacıyla alınacak ekranların, oyuncu monitörü olarak tasarlanmış modellerinin tercih edilmesi daha mantıklı bir seçenektir. Bu şekilde oyunculara özel farklı avantajlar ve modlardan yararlanmak mümkün hale gelir.

LED Monitörlerde Boyut Farkı Ne Kadar Önemlidir?

LED monitörlerin boyutu arttıkça çözünürlük değeri yani piksel sayısı da artar. Bu sayede daha yüksek çözünürlükte görüntüler elde etmek mümkün olur. Özellikle yüksek çözünürlüklü görseller ile çalışan ve yoğun şekilde oyun oynayan kişilerde daha büyük boyutlara sahip monitörlerin tercih edilmesi gerekir. Bu şekilde çalışmak, film, dizi izlemek ya da oyun oynamak daha keyifli bir hal alır.

LED Monitörler Profesyoneller İçin Nasıl Bir Avantaj Sağlar?

Evden çalışan ve görüntü işleme teknolojileri alanında görev alan kişiler, genellikle video ya da fotoğraf düzenleme ya da mühendislik çizimi gibi alanlarda çalışır. Bu gibi durumlarda piksel yoğunluğunun yüksek olduğu ekranların kullanılması daha çok detayın kolayca fark edilmesini sağladığı için çalışma kolaylığı getirir. Aynı zamanda renk doygunluğu da bu gibi kaliteli görsellerin daha gerçekçi görünmesini sağlar. Bu durum özellikle etkileyici görüntüler servis eden profesyonellerin kullanımı için büyük avantajlar yaratır. Bu nedenle ev ve ofislerde rahatlıkla tercih edilebilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Asus Led Monitör Fiyatları

29 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Ekran Boyutu
Toplam 24 / 29 ürün
DSACategoryId/2147483646/3013120/57/3002879/asus