Küllük veya diğer bir deyişle kül tablası, sigara söndürülmesi ve sigara külünün atılması için tasarlanır. Kül tablası modelleri boyut, renk ve desen bakımından çok fazla çeşide sahiptir. 

Sigara herhangi bir çöp kutusuna atıldığında yangın çıkarma riski oluşabilir, bu nedenle sigara kullanılan ortamlarda mutlaka bir küllük ve kül tablası bulundurulmasında fayda vardır. Bunun yanı sıra kül tablasının kullanımı pratik bir çözüm sağlar ve elinizin altında sürekli kullanabileceğiniz bir ürün olarak kullanışlılığıyla ön plana çıkar. Aynı zamanda, kül tablası dekoratif amaçlı olarak da kullanılabilir.

Kül tablası çeşitlerini evinizde veya iş yerinizde sehpa, vitrin ya da masa gibi eşyaların üzerinde şık bir görüntü sağlaması amacıyla kullanabilirsiniz. Bu işlevi ile kullanılan küllükler genellikle cam veya seramik malzemeden imal edilir. Kül tablası hediyelik eşya olarak da sıklıkla kullanılır. Sigara kullanan birine hem şık hem kullanışlı bir ürün olarak armağan edebileceğiniz birçok kül tablası modeli vardır. Küllük çeşitleri arasında hem ev içi kullanıma yönelik olarak üretilen modeller bulunurken hem de iş yerleri, AVM’ler, restoranlar gibi umumi kullanım alanlarına yönelik modeller bulunur. Kamuya açık alanlarda kullanılmak üzere ayaklı küllük modelleri tercih edilir.

Kül Tablası Nasıl Temizlenir?

Kül tablası uzun süre temizlenmediğinde kötü kokular ve hoş olmayan görüntüler oluşur. Bunun önüne geçmek için kül tablası sık sık boşaltılmalı ve temizlenmelidir. Aynı zamanda, uzun süre temizlenmemiş kül tablaları insan sağlığına zararlı bakteriler üretebilir. Bu nedenle mutlaka düzenli temizliği sağlanmalıdır. Kül tablasını temizlemek için öncelikle içerisinde bulunan izmaritler ve küller bir çöp kutusuna boşaltılır. Ancak bu aşamada izmaritlerin tamamen sönmüş olduğundan emin olmalısınız. Ardından kül tablası soğuk suyun altına tutularak içerisinde kalan küller de su yardımıyla arındırılır. Sonrasında sirke veya çamaşır suyu gibi temizleyici bir madde kullanılarak bir bez yardımıyla kül tablasının içi silinir. Tamamen arındırıldığından emin olduğunuz kül tablası su ile durulanır. Bu işlemi kullanım sıklığına bağlı olarak her gün düzenli olarak uygulamanızda fayda vardır.

Kokusuz Kül Tablası Nasıl Kullanılır?

Kokusuz kül tablaları pratik kullanımıyla ön plana çıkan küllük modelleri arasındadır. Kokusuz kül tablasını kullanmak için biten sigaranızı söndürmeden ürünün içine atabilirsiniz. Dışarıya koku ve duman vermeyen tasarımı sayesinde, sigaranın içeride sönmesini sağlar ve evinizde veya aracınızda rahatsız edici bir koku oluşumunu önler.

Özellikle araç içi kullanıma uygun olarak tasarlanan kokusuz kül tablası modelleri, araçlarda bulunan bardak bölmelerine uyumlu olarak üretilir. Böylece kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir şekilde kül tablasını sabitleyebilirsiniz ve direksiyonda, sürüş halindeyken sigaranızı söndürmekle uğraşmanıza gerek kalmaz. Ayrıca kokusuz küllüklerin dışarıya koku vermeme özelliği sayesinde, sabahları aracınıza bindiğinizde ortamı havalandırma ihtiyacı hissetmezsiniz.

Kül Tablası Hangi Malzemeden Yapılır?

Kül tablası modelleri çeşitli malzemelerden imal edilir. Bu malzemeler arasında çelik, metal, seramik ve cam sayılabilir. Özellikle metal ve çelik ayaklı küllükler iş yerleri, restoranlar gibi umumi kullanım alanlarında yaygın olarak tercih edilir. Darbelere karşı dayanıklı olması, kırılma veya çatlama ihtimalinin olmaması bakımından bu malzemeler kamuya açık alanlarda kullanmak için idealdir. Seramik ve cam kül tablası modelleri ise hem daha dekoratif olmaları hem de şık görünümleri nedeniyle evde kullanılır. Aynı zamanda seramik ve cam kül tablası modelleri hediyelik eşya olarak da tercih edilebilir. Özellikle sigara kullanan sevdiklerinize hediye edebileceğiniz şık bir kül tablası sevilen bir hediye olabilir. Sigara kullanmayan dostlarınıza da dekoratif amaçlı kullanabilecekleri bir kül tablasını hediye edebilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Küllük ve Kül Tablası

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 237 ürün
DSACategoryId/2147483643/15312/80154009/15104