Yenidoğanın bakımı, pek çok annenin gözünü korkutabilir. O her şeyi ile hassas olan minicik varlığın altını temizlemek, üstünü değiştirmek ve günlük bakımlarını yapmak bir yana, onu doğru şekilde tutmak dahi yeni bir anne için endişe yaratabilir. Bebeğinizi tutarken, onun henüz tam anlamıyla gelişmemiş olan iskelet ve kas sistemine zarar vermemek için ne yapacağınızı şaşırabilirsiniz. Bebeğinizi kaldırırken, bir elinizi bebeğinizin belinin arkasına yerleştirerek, diğer elinizi bebeğinizin boynunu ve kafasını destekleyecek şekilde kullanabilirsiniz. Ancak bebeğiniz için bel koruyucu kullanmak, hem tutuş pozisyonunuzu daha güvenli hale getirir hem de olası kazaların önüne geçer. Çünkü siz ne kadar dikkatli olsanız da yeni doğan bebeğiniz, henüz kasları kendini tutacak kadar gelişmediği için dik duramaz ve geriye doğru yapacağı ani bir hareketi, ciddi problemlere yol açabilir. Ayrıca akrabalarınız, arkadaşlarınız ya da misafirleriniz de bebeğinizi kucağına almak isteyebilir ve herkes doğru tutuşu bilmiyor olabilir. Bel koruyucu kullanarak, başkası da bebeğinizi kucağına almak istediğinde, onu doğru kavramasını sağlayabilir, istenmeyen durumların yaşanmasına karşı tedbirli olabilirsiniz. Bel koruyucu sayesinde bebeğinizin belini tam anlamıyla destekleyerek, onu incitmekten korkmadan, güvenle kucağınıza alabilirsiniz. Bel desteği sağlayan bel koruyucu ile bebeğinizi yanlış taşımaya karşı koruyabilirsiniz. Ayrıca gaz sancısına karşı, bel kısmını sıcak tutarak, bebeğinizin daha huzurlu ve mutlu olmasını sağlayabilirsiniz.

Bebekler İçin Bel Koruyucu Ne İşe Yarar?

Yenidoğan bebeğinizin iskelet ve kasları zamanla gelişir. Bu sebeple, bebek taşımayı yeterince bilmeyen kişilerin, bebeğinizi kucağına alması son derece tehlikeli durumlara yol açabilir. Doğru kavrama pozisyonu sağlansa dahi, bebeğiniz aniden kendini geriye doğru attığında, onu tutamayabilir. Bel koruyucu, özel tasarımı sayesinde, bebeğinizin incinmeden rahatlıkla hareket etmesine ve tutulmasına yardımcı olur. Bebeğinizin ilk dönemlerinde sıklıkla karşılaşacağı gaz kaynaklı şişkinliğin verdiği sancıyı azaltır. Yeni doğan bebeğinizin oldukça hassas olan belini koruyacak olan bu ürün, onu tümüyle sarmalar, belini korur ve sıcak kalmasını sağlar.

Bebekler İçin Hangi Bel Koruyucu Daha İyidir?

Bebeğiniz için alacağınız bel koruyucunun sağlıklı malzemeden imal edilmiş olması, ürünün iyi olduğunu gösteren kriterlerden biridir. Ayrıca, bel koruyucunun bebeğinize temas eden kısımlarının doğal, terletmeyen ve sağlığa zarar vermeyen kumaş niteliklerine sahip olması gerekir. Bel koruyucunun, bebeğinizin belinde doğru ve stabil şekilde kalması için sabitleyici bandın kaliteli malzemeden üretildiğine dikkat etmelisiniz. Bel koruyucuyu ilk aylarda sıklıkla kullanacağınız için ürünün yıkanarak temizlenebiliyor olması, hijyenik açıdan dikkat edilmesi gereken bir diğer unsurdur.

Bebekler İçin Bel Koruyucu Hangi Malzemeden Yapılır?

Bebekler için üretilen bel koruyucu, sağlam, terletmeyen, sağlığı koruyan kumaştan yapılır. Genellikle % 100 pamuk olan ya da pürüzsüz interlog kumaş kullanılır. Bel koruyucunun yumuşak yüzeyli iç ve dış kısmı arasında, bel kısmı için özel olarak sertleştirilmiş elyaf bulunur.

Bebekler İçin Bel Koruyucu Kullanmaya Ne Zaman Başlanmalıdır?

Bebeğiniz için bel koruyucu kullanımına 0 ile 3 ay arasında başlayabilir, 5. aya kadar gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bebeğiniz 5. aydan itibaren yavaş yavaş dik durmaya başlayacağından, gereksiniminize göre, bel koruyucu kullanım süresini uzatabilir ya da kısaltabilirsiniz.

Bebekler İçin Bel Koruyucu Nasıl Kullanılır?

Bel koruyucunun geniş olan kısmını, bebeğinizin sırt ve bel kısmını kavrayacak şekilde yerleştiriniz. Daha sonra bantlı bağlanma noktalarını üst üste getirerek, ne çok sıkacak ne de gevşek kalacak şekilde, bebeğinizin belinde sabitleyiniz. Dilerseniz yalnızca bebeğinizi kucağınıza alırken, dilerseniz bebeğiniz yatağında yatarken de kullanabilirsiniz.

Bebekler İçin Bel Koruyucu Nasıl Temizlenir?

Bel koruyucuyu temizleme ihtiyacı duyarsanız, elinizde, ezmeden yıkayabilirsiniz. Yıkama esnasında, elyaf dolgu kısmının zarar görmemesine dikkat etmelisiniz. Sıkma yapmadan, asarak kurutabilirsiniz.

Bebek Bel Koruyucu Fiyatları

4 ürün var
 1. Markalar
  1. Sevi Bebe
  2. Baby Jem
  3. Moje
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483639/301128/80381020/80381024
BAŞA DÖN