2000 yılında yayın hayatına başlayan Beyaz Balina Yayınları, ağırlıklı olarak çocuk kitapları ile ön plana çıkıyor. Her yaştan çocuklara yönelik hazırlanan eğitici ve eğlendirici kitapların yanında Türk ve Dünya klasikleri ile de geniş kitlelere ulaşmayı başarıyor. Beyaz Balina Yayınları, ayrıca çok satan romanları ve fantastik, korku gibi türlerde yayınladığı pek çok eseri de okuyucusuyla buluşturuyor.  

Her Yaşa Hitap Eden Çocuk Yayınları Beyaz Balina'dan
Yirmi yıla yaklaşan yayın hayatına yüzlerce çocuk kitabı sığdıran Beyaz Balina Yayınları, bu alanda yayınladığı sayısız eserle yüz binlerce çocuğa ulaşmayı başarıyor. Eğlenceli masal ve hikayelerin yer aldığı çocuk kitapları okul öncesi çağdan itibaren çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmayı hedefliyor. Farklı yaş gruplarına uygun olarak hazırlanan kitaplar çocukların yaşlarına özgü algısal ve fikirsel gelişimlerini desteklerken karakter oluşumlarına da olumlu anlamda katkı sağlıyor. Zengin dil ve içeriğe sahip, yerli ve yabancı yazarlar tarafından kaleme alınan yüzlerce seçkin kitap, çocuklar için bambaşka dünyaların kapısını aralıyor. Sosyal ve kültürel yönden onların bilgi birikimlerini artırırken dil ve anlatım yönünden zenginleşmelerini sağlıyor.    

Çizgi Roman Severler Buraya

Edebiyat dünyasında özel bir yere sahip olan çizgi roman türüne ait en güzel örnekler Beyaz Balina Yayınları aracılığı ile okuyucusuna kavuşuyor. Başarılı ve özgün yazarlar tarafından hazırlanan kitaplar, çocukların olduğu kadar yetişkinlerin de hayal dünyasına dokunarak yaratıcılığı teşvik ediyor. Okuyucusuna farklı ve özgün bakış açıları kazandıran bu birbirinden güzel çizgi romanlar dikkat çekici görsel sunumlarıyla da beğeni topluyor. 

Eğlendirirken Eğiten Kitaplar

Öğrenme hızının ve kapasitesinin en yüksek olduğu çocukluk çağında okutulan kitapların içeriği ve kapsamı çocuklarınızın fiziksel ve zihinsel gelişimlerini doğrudan etkiliyor. Bu gerçeğin bilincinde olan Beyaz Balina Yayınları, eğitici içerikleri eğlenceli resim ve anlatımlarla taçlandıran kitapları minik okuyucuları için bir araya getiriyor. Farklı temalarda yayınlanan seri kitaplar, çocukları entelektüel anlamda beslerken onların, yaşamın her alanına dair varlık ve kavramlarla ilgili fikir sahibi olmalarına olanak tanıyor. Biyografi türünde yayınlanan eserler keşif, yapıt ve söylemleriyle tarihte iz bırakmış çok sayıda ismi çocuklara ve gençlere tanıtarak sevdirmeyi hedefliyor. Farklı ve ilgi çekici bilgilerin yer aldığı kitaplar okuyucuya genel kültür aşılarken diğer yandan da Türk ve Dünya tarihi hakkında fikir sahibi olmasını sağlıyor. Yerli ve yabancı menşeli yazarların imzasıyla Beyaz Balina Yayınları'ndan çıkan eğitici eserler; çocuklar, gençler ve ebeveynler için oldukça geniş bir seçki oluşturuyor. 

Gençler de Beyaz Balina'da

Bugüne kadar Türk ve Dünya edebiyatından çok sayıda çocuk kitabını çocukların kitaplıklarına ekleyen Beyaz Balina, gençlere yönelik yapıtlarla da öne çıkmayı hedefliyor. Özellikle fantastik ve macera temalı, ilgi çekici hikayelerle gençlerin hayal ve duygu dünyasını zenginleştiren kitaplar onların dil ve ifade yetenekleri üzerinde kalıcı ve pozitif etkiler bırakıyor. Aksiyon dolu hikayeler, içinde macera ve korku ögeleri barındıran kurgular, Beyaz Balina gençlik dizilerini oluşturan kitapların gençler tarafından bir solukta okunup bitmesini sağlıyor.   

Türk edebiyatından pek çok seçkin yazarı bünyesinde barındıran Beyaz Balina, tecrübeli ve nitelikli çevirmen ekibi sayesinde yabancı menşeli usta kalemlerin eserlerinin de akıcı, duru ve anlaşılır bir çeviriyle dilimize kazandırılmasını sağlıyor. Kitap sever çocuk, genç ve yetişkinlerin mutlaka okuması gereken en özel yapıtlar Beyaz Balina Yayınları aracılığı ile kütüphanelerdeki yerini alıyor. 

Siz de Beyaz Balina Yayınları'na ait yüzlerce seçkin kitabı hepsiburada.com üzerinden inceleyebilir, kendiniz ya da sevdikleriniz için seçtiğiniz eserleri sepetinize ekleyerek satın alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Beyaz Balina Yayınları

1431 ürün listeleniyor
Anne / Bebek / Oyuncak
Kitap Film Müzik
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler