Bisiklet üreticisi olarak uzun yıllardır ülkemizde varlığını sürdüren Bisan, her tarzda bisiklet kullanıcısına yönelik ürünler üretir. Bisiklet kullanımı, sağlıklı yaşam alışkanlıkları arasında büyük bir öneme sahiptir. Gerek ulaşım aracı olarak gerekse spor aktiviteleri için kullanılabilir. Her yaş grubuna hitap eden bisikletleri ile Bisan bisiklet oldukça fonksiyonel ürünler tasarlar. Marka, temiz bir çevre için bisiklet kullanımını desteklemektedir. 

Bisan, dağ bisikletlerinden yol bisikletlerine ve çocuk bisikletlerine kadar geniş bir yelpazede üretim yapar. Farklı özelliklere ve materyallere sahip onlarca seçenek bulabilirsiniz. Her bisiklet her türlü ortamda kullanılmadığı için tercih yaparken sıklıkla kullanılacak ortama göre tercih yapılması hem kullanımı kolaylaştırır hem de ürünün yıpranma payını azaltır. 
 

Kişiye Özel Bisiklet Seçimi Nasıl Yapılır? 

Bisiklet almaya karar verdikten sonra ilk olarak yapılması gereken hangi amaç için bisiklet alınacağına karar vermektir. Böylece size uygun kategorilerde bisiklet araması yapabilirsiniz. İlk defa bisiklet alıyorsanız eğer, bisiklet çeşitlerine ve kullanım alanlarına bakarak bilgi edinebilirsiniz. Bisiklet seçeneklerini daraltmak isterseniz, diğer bir karar verilmesi gereken nokta olan bütçeyi belirleyebilirsiniz. Bisikletlerin fiyatları genel olarak materyallerine ve kullanım alanlarına göre değişiklik gösterir. Çeşit artırmak amacıyla bisiklet üretimi sırasında kullanılan birkaç farklı ham madde vardır. Bu sebeple geniş bir fiyat skalasına sahip olan ürünler arasından kendi bütçenizi belirleyerek daha rahat seçim yapabilirsiniz. 

Sağlıklı bisiklet kullanımı için dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında en önemlisi kendi boyunuza göre bir bisiklet boyutu seçmenizdir. Bisiklet gövdelerinin boyutları direkt olarak sürüş konforunuzu ve sağlığınızı etkileyen bir unsurdur. Bu gövdenin uzunluğu ilk kullanımda veya kısa süreli kullanımlarda sizi olumsuz etkilemese de özellikle uzun süreli kullanımlarda eklem ağrılarına sebep olabilir. Sürüş sırasında pedala uyguladığınız gücün tamamı tekerlere iletilmez. Bu güç kaybını minimuma indirmek için jant setinize ve lastik seçiminize de dikkat etmeniz gerekir. Aksi halde fazla efor sarf etmenize rağmen bisikletiniz ile aldığınız yol oldukça az olabilir. 
 

Bisiklet Seçenekleri Nelerdir? 

Bisikletler genel olarak kullanıldığı alanlara göre kategorize edilir. Belirli kategoriler içerisinde yer alan bisikletlerin de birbirinden farklı özellikleri vardır. Bisan bisikletin üretimini yaptığı bisiklet çeşitleri arasında dağ bisikleti, şehir bisikleti, yol bisikleti ve çocuk bisikleti gibi ürünler vardır. Bu bisikletlerin kullanım alanları ise değişiklik gösterir. Zorlu arazilerde kullanım için tasarlanan bisiklet türü dağ bisikletleridir. Dağlık ve taşlık alanlarda kullanılan bu model bisikletlerin en büyük özellikleri darbeleri daha iyi emmesi ve güçlü fren sistemidir. Bu özellikler sayesinde arazilerdeki zorluklardan kaynaklanan sarsıntıyı engeller. Düşük vites sistemine sahiptir ve oldukça hafif modellerdir. 

Yol bisikletleri ise tamamen uzun süreli kullanımlar düşünülerek tasarlanmış modellerdir. Daha ergonomik ve konforlu olan bu bisikletlerin tekerlekleri dağ bisikletlerine göre daha ince ve büyüktür. Asfaltlarda veya az taşlı yollarda kullanıma uygundur. Vitesleri ise modelden modele göre farklılık gösterir. Yol bisikletlerinin bir çoğunda bulunan eğik gidonlar adeta bu tarz bisikletlerin ikonu haline gelmiştir. Şehir bisikletleri de tamamen günlük kullanım için tasarlanmış modellerdir. Diğer bisikletlere göre dış tasarımı biraz daha estetik olan bu ürünlerin, spesifik özellikleri orta boyda bir tekerleğe sahip olmaları ve farklı viteslere sahip olmalarıdır. Bu kategori içerisinde oldukça fazla çeşit vardır. Çocuk bisikletleri farklı yaş gruplarına göre üretilmektedir. Çeşitli aksesuarları da olan bu bisikletler, yaş gruplarına göre farklı gövde uzunluklarına sahiptirler. Aynı zamanda birçok modele harici tekerlek gibi aksesuarlar takılarak kullanım kolaylığı da sağlanabilir. 

Bisan Bisiklet Fiyatları

46 ürün var
 1. Alt Kategoriler
 2. Markalar A-Z
  1. Bisan
  2. Shimano
  3. Sram
  4. Kron
  5. XLC
  6. Kaliteplus
  7. Dt Swiss
  8. Zefal
  9. Schwalbe
  10. Topeak
  11. Salcano
  12. KNT
  13. Sedona
  14. Carraro
  15. Plus
  16. Bianchi
  17. CST
  18. Mavic
  19. Ümit
  20. Vona
  21. Baradine
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Ürün Puanı
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Cinsiyet
 7. Vites
  1. 21 Vites
  2. 10 Vites
  3. 14 Vites
  4. 24 Vites
  5. 27 Vites
  6. 30 Vites
  7. 6 Vites
  8. Vitessiz
 8. Jant
  1. 26 inç
  2. 20 inç
  3. 24 inç
  4. 27,5 inç
  5. 700C
  6. 17 inç
  7. 18 inç
  8. 19 inç
 9. Satıcı A-Z
 • Marka Bisan
DSACategoryId/60001546/2147483635/27026003/bisan
BAŞA DÖN