Boya Tabancaları

Boya tabancaları, her türlü yüzeyin fırça izleri ya da boya hataları olmadan ideal şekilde boyanmasını sağlar. Kablosuz, elektrikli veya gaz dahil olmak üzere farklı şekillerde çalıştırılabilir. Amatör uygulamalardan profesyonel boyama işlerine kadar uygulamanıza özel bir boya tabancası bulabilirsiniz.

Havasız Boya Tabancaları

Havasız boya tabancaları, boyayı çok yüksek basınçta pompalayarak, yüzeyi eşit şekilde kaplamak için damlacıkları havalandırarak çalışır. Çitler, kafesler, güverteler ve panjurlar gibi dış mekanlardaki yüzeylerin yanı sıra iç duvar ve tavanları boyamak için de kullanışlıdır. Havasız tabancalar ayrıca daha kalın boya türlerini sıkıştırılmış havalı veya yüksek hacimli düşük basınçlı (HVLP) boya tabancalarına kıyasla daha iyi işleyebilir.

Pnömatik Boya Tabancaları

Pnömatik boya tabancaları, boyayı bir yüzeye uygulamak için basınçlı hava kullanır ve böylece pürüzsüz ve eşit bir yüzey elde edilir. Mobilya ve dolapları boyamak için iyidirler. Bununla birlikte, basınçlı hava boya tabancaları diğer modellerden daha fazla boya püskürtür. Bu nedenle en çok boyayı pnömatik boya tabancaları kullanırlar. Diğer yandan boya tabancası fiyatları açısından karşılaştırıldığında havasız veya HVLP boya tabancalarından daha uygun maliyetlidir. Hava kompresörüne sahipseniz, iyi bir hortum ve kaliteli bir boya tabancası ile pnömatik boyamanın avantajlarından yararlanabilirsiniz.

HVLP Boya Tabancaları

HVLP boya tabancaları, boya damlacıklarını sabit ancak büyük hacimli bir hava üzerinden taşır. Boyanın daha yavaş hareket etmesi, yüzeye daha fazla damlacık yapışmasını sağlar. Bu sayede pürüzsüz bir yüzey oluşur. HVLP boya tabancaları diğer tabancalara kıyasla çok daha az miktarda boya kullanır, ancak diğer tabancalardan daha yüksek bir fiyat etiketine sahiptir. Dolaplar, döşemeler ve kapılar gibi iç mekân projelerinde en iyi sonuçları verir. Aksi belirtilmediği sürece cila ya da vernik gibi kalın boyalarla kullanılmaması önerilir.

Boya Tabancası Aksesuarları

Boya tabancanız ile birlikte kullanabileceğiniz aksesuarlar işlerinizi kolaylaştırmaya ve boya tabancanızın ömrünü uzatmaya yardımcı olur. Boya kimyasalları yapışma, donma, paslanma ve korozyonu önlemek ve ekipmanınızın ömrünü uzatmak için tabancaya uygulanan sıvı ürünlerdir. Uzatma çubukları sırtınızı incitmeden tavan gibi ulaşılması zor alanlara erişmenize olanak tanır. Pürüzsüz bir yüzey için filtreler çok önemlidir. Tabanca filtreleri boyadaki kalıntıları temizlemenin yanı sıra tabanca ucunun tıkanmasını önler.

Soru 1: Boya tabancası ne zaman kullanılır?

Cevap 1: Boya tabancasını dış cephe kaplaması gibi geniş alanları boyamak için kullanabilirsiniz. Fırçaların ve silindirlerin ulaşamayacağı noktaları boyamak için terci edebilirsiniz. Boş durumdaki odaların duvarlarını boyamak, tavan ve döşemelerini boyamak için HVLP boya tabancalarından faydalanabilirsiniz.

Soru 2: Hangi durumlarda boya tabancası kullanılmaz?

Soru 2: Küçük işler veya projeniz için uygun bir püskürtme alanınız yoksa boya tabancası kullanmamalısınız. Boya tabancaları geleneksel rulo ve fırçalardan daha fazla boya kullanır. Bu nedenle sahip olduğunuz boya miktarı konusunda endişeleriniz varsa fırça ya da rulo ile boyamak daha iyi bir seçim olabilir. Boya tabancası kullanırken püskürtme sonucunda oluşabilecek boya sisinin neden olabileceği sorunları önlemek için korumak istediğiniz alanları boya örtüsü ile örtmelisiniz. Boya öncesinde çok fazla hazırlık çalışması yapmak istemiyorsanız standart boya ekipmanları ile çalışmalısınız. Boya makinesini ve aksesuarlarını sökmek ve temizlemek fırça, silindirler ve tepsi gibi manuel boya ekipmanlarını temizlemekten daha fazla zaman alır. 

Soru 3: Boya tabancası kullanırken nelere dikkat etmeliyim?

Soru 3:  Boya tabancası ile çalışırken tabancanızı her zaman iyi havalandırılan bir alanda kullanın ve koruyucu giysiler giyin. Hızlı ve kolay temizlik için bahçe hortumuna takılan modelleri tercih edin. Taşınabilir boya tabancaları kolay hareketliliğin gerekli olduğu büyük projeler için kullanışlıdır. Sırt çantası ve tekerlekli olmak üzere iki versiyonu vardır.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Boya Tabancaları

306 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Asturo Boya Tabancaları
  2. Troy Boya Tabancaları
  3. Titech Airless Boya Tabancaları
  4. Iwata Boya Tabancaları
  5. KLPRO Boya Tabancaları
  6. Wagner Boya Tabancaları
  7. Voylet Boya Tabancaları
  8. Alfajet Boya Tabancaları
  9. Lotus Boya Tabancaları
  10. Max Extra Boya Tabancaları
  11. DEVILBISS Boya Tabancaları
  12. Ur Renson Boya Tabancaları
  13. Earlex Boya Tabancaları
  14. Ges Boya Tabancaları
  15. Luft Boya Tabancaları
  16. Einhell Boya Tabancaları
  17. Fivestar Boya Tabancaları
  18. Master Boya Tabancaları
  19. Meşem Boya Tabancaları
  20. Mtr Boya Tabancaları
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Türü
 5. Fotoğraflı Değerlendirme
 6. Güncel Değerlendirme
 7. Fırsat Ürünleri
 8. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003081/13003102/13003103
Başa dön