Buz Ürünleri

Soğuk ve yağışlı dönemlerde otomobil camları üzerinde kar birikebiliyor. Kırağı ve buzlanma meydana gelebiliyor. Otomobil camlarının yanı sıra ayna, far, kapı kilidi, lastik ve su tesisatlarında da buzlanma nedeniyle çeşitli fonksiyonel aksaklıklar oluşabiliyor. Problemlere sebep olan kar ve buz tabakaları giderilmediği takdirde sürücünün görüşü engelleniyor ve çeşitli kazalar ortaya çıkabiliyor. Otomobiller için geliştirilmiş olan buz ürünleri, buz çözücü ve kazıcı etkileriyle kış aylarında sürücülerin yardımına koşuyor.

Buz ürünleri içerisinde kullanım şekli bakımından farklılık gösteren çeşitli alternatifler yer alıyor. Kimyasal içerikli ürünler, etkin maddeleri aracılığıyla buzun çözülmesini ve karın erimesini sağlıyor. El aletleri, el gücüyle temizlik yapılmasını mümkün hale getiren tüm aletleri kapsıyor. Branda ve cam buz bandı tipindeki ürünler ise meydana gelmiş bir buzlanmayı değil, gerçekleşmesi olası bir buzlanmanın önüne geçmek amacıyla tercih ediliyor.

Buz Çözmeye ve Kazımaya Yarayan Pratik Kullanımlı El Aletleri

ABS gibi sert ve hafif plastik malzemeler kullanılarak üretilmiş olan el aletleri, pratik şekilde buz çözmeye ve kazımaya yardımcı oluyor. El aletleri, kazıyıcı ve fırça tipindeki uçları sayesinde buzları kolayca zeminden temizliyor. Kazıma jileti tipindeki ürünler, plastik malzemelere ve boyalı bölümlere zarar vermeden işlem gerçekleştirme olanağı sağlıyor. Buz kazıma esnasında camın üzerinde çizikler oluşma riski ortadan kalkıyor.

Rahat şekilde kavranabilmesi için sünger gibi yumuşak malzemelerle desteklenmiş olan sap bölümleri, el aletlerinin tutuşunu son derece kolay hale getiriyor. Buzu kırabilmesi için sert malzemeden üretilmesi gereken uç kısımları, mika türündeki malzemelerden üretiliyor. Kırılan buz parçaları, fırça uçlarla süpürülerek temizleniyor. Ayrıca ürün seçenekleri arasında kullanıcının elinin üşümemesi için eldiven şeklinde ele geçirilerek kullanılabilen buz kazıyıcı modelleri de yer alıyor.

Hızlı ve Etkili Biçimde Buz Çıkaran Solüsyon ve Sprey Çeşitleri

Farklı markalar tarafından üretilmiş olan buz çıkarıcı özelliğe sahip birçok solüsyon ve sprey çeşidi bulunuyor. Ürünlerin içerikleri, miktarları, kullanım şekilleri ve etkin olma süreleri model özelinde değişkenlik gösterebiliyor. Ortak noktaları ise uygulandıkları alanda buzların hızlı ve etkili bir biçimde çözülmesini sağlamak oluyor. Su kaydırıcı etki, çözülen buzun yüzeyden akması sonucunu doğuruyor.

Sadece buzlanmış ya da kar birikmiş alana dökülmek veya sıkılmak suretiyle uygulaması gerçekleştirilen solüsyon ve sprey çeşitleri, saniyeler içerisinde sonuç veriyor. Kişinin soğukta efor sarf etmesine ve zaman harcamasına gerek bırakmıyor. Ürünler, kar ve buzlanma olasılığı bulunan yolculuklar sırasında silecek suyu yerine de kullanılabiliyor. Böylelikle belli aralıklarla cama püskürtülen ve silecek yardımıyla tüm alana yayılan solüsyon veya sprey, bölgede kar birikmesini ve buzlanma meydana gelmesini engelliyor.

Uygulandığı Bölgede Buzlanma Meydana Gelmesini Engelleyen Ürünler

Buz ürünleri, yalnızca çözücü ve kazıyıcı özellikli ürünlerden meydana gelmiyor. Ürün seçenekleri içerisinde soğukta buz temizleme problemiyle karşı karşıya kalmak istemeyen sürücüler için geliştirilmiş olan buzlanma önleyici etkiye sahip olan ürünler de bulunuyor. Sürücülere önceden önlem alma olanağı sunan ürünler, buzlanmaya neden olabilecek hava şartları oluştuğunda uygulanmış oldukları alanın buz tutmamasını ve kar biriktirmemesini mümkün hale getiriyor.

Buzlanma engelleyici ürünler, güçlü formülleri sayesinde etkilerini uzun süre devam ettirmeyi başarıyor. Su kaydırıcı özelliği bulunan ürünler, yağmur yağdığı sırada su damlalarının camda kalıp yol görüşünü engellemesine izin vermiyor ve uygulandıkları ortamda iz kalmamasını sağlıyor. Zorlu hava şartları sırasında sürücülerin ve yolcuların can güvenliği için bütün önlemlerin alınması gerektiğinden buzlanma ihtimali söz konusu olduğunda buz ürünleri kullanmak bir gerekliliğe dönüşüyor.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Buz Ürünleri

269 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 269 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/20024783/20024787