1981 yılında Erdal Öz tarafından kurulan Can Yayınları, Türkiye'nin en sevilen yayınevlerinden biri olmasıyla biliniyor. Yıllar içinde ülkenin en köklü yayınevlerinden biri haline gelen Can, her daim yeniliklere ayak uydurabilirken çizgisini hiç bozmamayı da başarıyor. Gerek Türk, gerek dünya edebiyatından; şiir, öykü, deneme, biyografi, roman gibi birçok farklı edebi türde edebi eseri bünyesinde barındırıyor. Klasiklerden polisiyeye, gerilimden tarihe birçok kitap dizisi bulunan yayınevi, her geçen gün bünyesine yeni kitaplar ve yazarlar katmaya da devam ediyor.

Ayrıca Can Yayınları, her sene “yazılarının niteliğini sürekli tutan edebiyatçılara” Erdal Öz Edebiyat Ödülü'nü veriyor. Yayınevi bu ödül ile edebiyatta yeniliği, güncelliği daim tutmayı ve tabi ki Erdal Öz'ün adını yaşatmayı umuyor. Bu ödülün verilmesinde jüri görevi gören kişiler her 6 yılda bir değiştirilerek ödülün yenilikçi ruhunun korunması amaçlıyor. 

Akıllara Kazınan Tasarım: Kırmızı Kalp

Kırmızı kalpli, beyaz kapaklı, kendine has tasarımıyla Can Yayınları, her Türk vatandaşının aklında kendi rafına sahip oluyor. Yüksek kalitesiyle bilinen yayınevi, okurlarının güvenini boş çıkarmamasıyla tanınıyor. Özenli çevirileri sebebiyle birçok okuyucunun yabancı kitaplarda tercih ettiği yayınevi olma özelliği gösteriyor. Öne çıkan bütün bu özellikleri sayesinde Türkiye'deki birçok kitapkurdunun raflarında bembeyaz Can Yayınları serilerini görmek mümkün oluyor. 

Can Yayınlarında Modern Zamanlar

Son yıllarda, Can Yayınları'nın klasik tasarımın yanı sıra yeni çizgilere de kapaklarında yer vermeye başlaması, zamana nasıl ayak uydurabildiklerini gösteriyor. Dünya ve Türk edebiyatından birçok kitabın tasarımını yenileyen yayınevi, kitapçıların raflarında hemen dikkat çekiyor. Yeni tasarımlarına rağmen, kırmızı kalp detayıyla Can Yayınları, kim olduğunu da unutturmuyor. Bu sayede uzun zamandır müdavimi olan okurlarının da beğenisini kazanmaya devam ediyor. Eski tasarımı daha çok beğenenler ise tamamen tedavülden kaldırılmayan klasik, beyaz Can kitaplarına hâlâ ulaşabiliyor. 

Web Sitesinde Kitap Önerileri

Can Yayınları, okuyucunun aradığı kitaba kolayca ulaşmasını da sağlamaya çalışıyor. Kendi web sitesinde kitap önerileri, yazar önerileri, okuma listeleri  yayımlamanın yanı sıra kitaplara özel müzik dinleme listeleri veya belirli bir edebi tür okurunun beğenebileceği film önerilerinde de bulunuyor. “Uzun Uzun” ve “Kısa Kısa” başlıkları altında edebiyat-severlerin ilgisini çekebilecek türlü blog yazıları da paylaşılıyor. Ayrıca sosyal medyada da oldukça aktif olan yayınevini Instagram, Facebook, Twitter, hatta Spotify gibi birçok platformdan da takip edebilirsiniz. Youtube hesabı da bulunan yayınevi, okuyucularını söyleşi ve soru-cevaplar aracılığıyla merak edilen yazarlarla sanal ortamda bir araya getiriyor.

Can Yayınları'nı Hayatının Her Anına Katmak İsteyenler İçin

Can Yayınları'nın sadece kitapları değil, birbirinden güzel tasarıma sahip ürünleri de çok beğeniliyor. Can Dükkan adı altında ürün satışı da yapan Can Yayınları, kitaplara olan sevgisi günlük hayatına taşımak isteyen okurlarına birçok güzel seçenek sunuyor. Ünlü yazarlara veya kitaplara atıflar yapan kupa, tişört ve bez çantalar çok ilgi görüyor. Özellikle esprili tasarımlar oldukça ilgi çekiyor. 

İstediğiniz Boyda İstediğiniz Renkte Kitaplar

Can Yayınları'nın son yıllarda yaptığı yeniliklerden bir diğeri ise okuyucuya birçok farklı baskı seçeneği sunabilmesi oluyor. Belirli bir kitabı isterseniz standart boyutlarda, cep kitabı boyutunda veya minikitap boyutunda bulabiliyorsunuz. Özellikle her an yanında kitap taşımayı seven okurlar, cep kitapları ve minikitapları sıklıkla tercih ediyor. Can Yayınları'nın patentini satın alarak Türkiye'ye tanıttığı minikitaplar, indoprint kâğıt üzerine yapılan özel baskısı sayesinde hem çok hafif oluyor hem de kolay okunabiliyor. Ayrıca belirli kitapları farklı renk seçeneklerinde sunarak okuyucuya isterse kitabı en sevdiği renkte alma özgürlüğü de sunuyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...