Bebek oto koltuğu, araç kullanan ve bebeğiyle birlikte seyahat eden ailelerin mutlaka sahip olması gereken ürünlerin başında yer alır. Belli bir kiloya ve boya erişmiş bebeklerin güvenli bir şekilde seyahat edebilmelerine olanak sağlayan bu ürünler, farklı özelliklerde sunulsa da her koltuk modelinin sahip olması gereken ortak özellikler vardır. Dolayısıyla oto koltuk seçimi yaparken ebeveynlerin bu özellikler üzerinde durması ve öncelikle bebeklerinin güvenliğini garanti altına alacak bir ürün seçiminde bulunması gerekir. 

Chicco Oto Koltuğu Modelleri

Bebek oto koltukları yalnızca güvenlik amacıyla kullanılmaz. Seyahat süresince bebeğin rahatlığı da oldukça önemlidir. Chicco oto koltuğu modelleri bu kriteri de yerine getirdiği için tercih edilir. Ayrıca oto koltuk üzerinde bulunan kemerlerin çok fazla sıkılması bebeği rahatsız ederken, çok gevşek bırakılması da kaza anında tehlikeye girmesine sebep olabilir. Bu yüzden kemer ayarlarının ideal bir şekilde yapılması ve bebeğin boyutlarının da göz önünde bulundurulması gerekir.

Kaliteli bir bebek oto koltuğu satın almak, bebeğin konforlu ve güvenli yolculuğu için yeterli bir eylem değildir. Bunun yanı sıra koltuğu arabaya en doğru şekilde yerleştirmek de oldukça önemlidir. Aynı durum bebeğin koltuktaki oturuş pozisyonu için de geçerlidir. Seyahat sırasında meydana gelen sıkıntıların ve daha da kötüsü kazaların ortaya çıkmasının en büyük sebepleri arasında koltuğun doğru yerleştirilmemesi bulunur. Dolayısıyla Chicco oto koltuğu satın alındıktan sonra kulanım talimatları iyice incelenmeli ve araç koltuğuna en doğru şekilde yerleştirildiğinden emin olunmalıdır. Koltuk yerleştirildikten sonra ise çok sık aralıklarla çıkarılmamalı; mümkünse yerinden oynatılmamalıdır.

Oto koltuk satın alırken bebeğin yaşı ve kilosuna uygun olanına seçmek gerekir. Çünkü puset türü ürünler belli bir kiloya kadar kullanılabilir ve 9 kiloyu geçen bebeklerin artık bu tür ürünlere koyulması güvenlikleri açısından onları riske sokar. Ayrıca belli bir kiloyu aşmış bebeklerin araçtaki konforu için de mutlaka pusetten oto koltuğa geçiş yapılmalıdır. Bazı durumlarda çocuğun yaşı tam olarak uymasa da iri yapılı ve kilolu bebeklerde daha erken dönemde oto koltuk kullanımına geçiş yapılabilir. Chicco oto koltuğu modellerinde ise her yaşa ve kiloya uygun seçenekler mevcuttur.

Olası kaza riskine karşın, bebek oto koltuk modellerinin dayanıklı olması hayati derecede önem taşır. Chicco oto koltuk modelleri ise tüm kaza testlerinden geçmiştir. Bunun yanı sıra her modelin kenar kısımlarında darbe emici özellikler barındıran bölümler bulunur. Bu sayede olası kaza durumlarında gelecek darbelere karşı koltuk daha çok dayanıklı bir hale gelir.

Malzeme kalitesinden ödün vermeyen Chicco modellerinde bebeklerin cilt sağlığını da göz önünde bulunduran detaylar yer alır. Çünkü bebeklerin cildi oldukça hassastır ve özellikle yaz aylarında aşırı sıcaktan oluşan terleme durumunda rahatsız olmaya başlarlar. Dolayısıyla koltuk iç kaplaması terletmeyen malzemeden yapılmış olmalıdır. Bunun yanı sıra kolayca çıkarılabilir, yıkanabilir ve alev almayan kumaş yapısına sahip olması da ürünün kalitesi hakkında kullanıcıya önemli bilgiler verir.

Chicco Oto Koltuğu Fiyatları

Bebek oto koltuğunun olmazsa olmazı beş noktalı emniyet kemeri Chicco oto koltuk modellerinin hepsinde yer alır. Ayrıca oto koltuk üzerinde bulunan kemerlerin çok fazla sıkılması bebeği rahatsız ederken, çok gevşek bırakılması da kaza anında tehlikeye girmesine sebep olabilir. Chicco oto koltuğu ile kemeri istediğiniz ayara kolayca getirebilir ve çocuğunuzun güvenliğini sağlayabilirsiniz. Koltukta boyun koruyucu destek de bulunur. Bu da bebeğin daha konforlu ve güven içerisinde yolculuk yapmasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra, koltuğun araca sabitlenmesini sağlayacak bir kemer sistemine sahip olması da Chicco modellerinin en önemli avantajları arasında yer alır.

Sahip olduğu model çeşitliliğinin yanı sıra Chicco oto koltuğu fiyatları da birçok alıcıya hitap edebilecek düzeydedir. Dolayısıyla Chicco oto koltuğu modelleri ebeveynler için ideal kalite ve fiyat dengesi sunar. Siz de bebeğinizin güvenliğini ve konforunu garanti altına alacak oto koltuk modellerinden en uygun olanını seçerek seyahatlerinizi bebeğiniz ve kendiniz için daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Chicco Oto Koltuğu Fiyatları

8 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Chicco
  2. Maxi-Cosi
  3. Britax Römer
  4. Lorelli
  5. Disney
  6. Kraft
  7. Ferrari
  8. Nania
  9. Baby&Plus
  10. Convers Baby
  11. JOIE
  12. Comfymax
  13. BeSafe
  14. PREGO
  15. Kiwy
  16. Norfolk
  17. Peg Perego
  18. Swandoo
  19. Babymax
  20. Huggy
 2. Ürün Puanı
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Taşıma Kapasitesi
 6. Yaş Aralığı
 7. İsofix Özelliği
 8. Renk A-Z
 9. Satıcı A-Z
 • Marka Chicco
DSACategoryId/2147483639/305661/23021016/chicco
BAŞA DÖN