Clear Şampuan Ürünleri 

Şampuan, kişisel bakımımız için olmazsa olmaz ürünlerden birisidir. Saçlar bir kişinin en önemli aksesuarıdır ve sağlıklı olduğunda özgüven arttırır. Kategori olarak kişisel bakım ürünleri veya sağlık ürünleri kategorisinde yer alır. Clear şampuan, markaları arasında rakiplerinden sıyrılarak, çoğu kullanıcı tarafından ilk sırada tercih edilen önemli isimlerden birisidir. Ürün yelpazesi de kullanıcıları tatmin edecek ölçüde geniştir. Clear şampuan ürünleri arasında hem kadın hem erkek için özel üretilmiş ürünler bulunur. Kullanıcı cinsiyetleri için ambalajlarında renk kodlaması yapılmıştır. Beyaz renkli şampuanlar kadınlar için, mavi renkli şampuanlar erkekler için uygundur. Bu farklılığın sebebi de erkek ve kadın saç deri yapısının birbirinden farklı olmasıdır. Saç bakımına özen gösteren, saç deri sağlığına dikkat eden herkes şampuan seçimine ve düzenli kullanıma önem verir. Dış görünüşümüzde en çok dikkat çeken, bizi pozitif anlamda çekici kılan en önemli parçamız sağlıklı saçlardır. Varsa saç veya saç derisi problemlerini çözebilecek, günlük temizliğimizi güvenle yapabileceğimiz Clear şampuan çeşitleri mevcuttur. Kepeğe karşı etkili, yağlı saçlar için, derinlemesine temizleyen, onarıcı ve besleyici şampuan çeşitleri vardır. Öncelikle saç ve saç deri tipi belirlenerek, en uygun şampuan seçilmelidir. Şampuan ambalajında yer alan tarih üretim tarihidir. Üretim tarihinden itibaren 3 yıl içinde tüketilmelidir. Stoklu alışveriş yapanların mutlaka bu önemli noktayı atlamamaları ve tarihi geçmiş ürünleri kullanmaktan kaçınmaları önerilir. 

Clear Kadın Ürünlerinin Etkileri

Kadınların en çok önem verdikleri konulardan biri saçları ve saçlarının sağlıklı görünmesidir. Clear kadın şampuan ürünleri, saçın tüm ihtiyaçlarını karşılayacak niteliktedir. Kadınların saç derileri erkeklere kıyasla daha hassas ve kurumaya yatkındır. Bu sebeple şampuanın kalitesi ve içeriğinde kullanılan ürünler daha fazla önem arz eder. Clear şampuan içindekiler bitkisel ve güvenilir maddelerdir. Amino asit içerikleri dış etkenlere karşı savunan molekülleri güçlendirerek, saç derisinin nemlenmesine katkı sağlar. Bazı sebeplerden dolayı saç uçları çatallaşır ve bu çatallaşmalar çoğaldığında kötü görünüme sebep olurlar. Saç teli incelmeleri, kırılmalar ve çatallanmalara karşı en etkili içerik amino asitlerdir. Çünkü saçımızın yapı taşı olan keratin proteininin oluşmasını sağlar. Dolayısıyla saç sağlığının temeli amino asit depolarını doldurmakla başlar. Ancak elbette ki vücudumuz tüm amino asitleri üretmez, bu sebeple dışarıdan takviye edilmelidir. Amino asitle zenginleştirilmiş Clear şampuan komple bakım veya Clear saç dökülmesine karşı şampuan tercih edilebileceği gibi, tüm Clear şampuanları amino asit takviyesi için rahatlıkla kullanılabilir. Saçların güçlenmesine yardımcı olduğu gibi, kırılmaları önler ve sağlıklı, pırıl pırıl yeni saçlara kavuşulmasına destek olur. 

Kadın şampuanlarında beslenme, derin temizlik, hasarlı, saç dökülmesi ve yağlı kategorilerinde ürünler yer alır. Bio-güçlendirici formülde amino asitin yanındaki diğer önemli içerik ise niasinamid’tir. niasinamid, B3 vitaminin bir formudur. Diğer formu ise nikotinik asittir. Yumurta, et, balık gibi hayvansal gıdalarda ve kuruyemişlerde bolca niasinamid bulunur. Bu vitamin desteğiyle saç derisi canlanır, yağlı ciltlerde sebum dengesi kurulur. Aynı zamanda saç derisinin nem kaybını engelleyerek kepeklenmeye sebep olan cilt kurumasının önüne geçmiş olur. Saç derisine de aynı cilt gibi özen gösterilmesi, bakım yapılması gereken bir bölgedir. Cilt tipleri gibi kuru, normal ve yağlı olabilir. Derinin tipi belirlenerek, onun ihtiyacı olan bakımı ve özeni göstererek, saçların daha sağlıklı uzaması ve canlı görünmesi sağlanmış olur. Saçlar ne kadar sık yıkansa da gün içinde kir, toz birikir ve saç derisinde toplanır. Duşa girmeden önce saç derisinden uçlara doğru güzelce taranarak ciltteki sebum saç uçlarına kadar dağıtılmış olur ve yıkama öncesinde biriken kir dağıtılarak, kullanılacak şampuanın daha etkili nüfuz etmesi sağlanmış olur. 

Clear Erkek Ürünlerinin Etkileri

Erkeklerin saç derisi ve saç teli yapısı kadınlarınkinden çok farklıdır. Bu sebeple erkekler için farklı temizlik ve bakım ürünleri tasarlanmıştır. Örneğin erkeklerin saç derisinde daha çok yağ bezesi bulunur ve dolayısıyla daha çok yağ üretir. Buna ek olarak, saç derisinde daha az seramid bulunmasından kaynaklı olarak dış etkenlere karşı korunması zayıftır. Seramid cildin korunma amacıyla, hücreler arası bulunan bağlantı molekülleridir. Nasıl ki bir inşaatta yapı malzemelerinin birleşimi için, birbirlerine sağlam tutunmaları için harç gerekiyorsa; saç derisi için de seramid gereklidir. Bu moleküller az sayıda olduğu zaman koruma bariyerleri düşük seviyede olur, zamanla saç dökülmelerinin artışındaki en büyük sebeptir. Erkeklerin çoğunun yaşadığı saç derisi problemlerinden birisi de kepeklenmedir. Kepeklenmenin genetik sebepleri olmakla birlikte kullandığımız şampuanla tedavi edebileceğimiz sebepleri de mevcuttur. Clear şampuan kullananlar tarafından en memnun kalınan ürünlerden birisi Clear kepeğe karşı etkili şampuan ürünüdür. Markanın iddialı olduğu hedefi de, en güçlü kepek karşıtı ürünü sunmaktır. Bio-güçlendirici teknolojisiyle birlikte hem saç derisini tedavi eder, hem de saç derisinin bağışıklığını güçlendirerek kepek sorununun tekrarlanmasının önüne geçmiş olur.

Erkek şampuanlarında da kadınlarda olduğu gibi ihtiyaç, beslenme, derin temizlik, hasarlı, saç dökülmesi ve yağlı kategorilerinde ürünler yer alır. İhtiyaç kategorisinde; Limited Edition serileri, yağlı saç derisi özel formülleri, Cool Sport serisi gibi seçenekler yer alır. Hasarlı kategorisinde tek ürün olan saç dökülmesine karşı mücadelen eden şampuanlar bulunur. Derin temizlik kategorisi ürünü Hızlı Stil serisidir. Kaşınan kategorisinde mentollü ürünler yer alır. Saç dökülmesi kategorisinde de epey iddialı oldukları Saç Dökülmesine Karşı Etkin Savunma vardır. Clear ürünleri ile saç deriniz güçlenir, yeterli neme sahip olur, saç telleri canlı görünür ve kepek oluşumunu da bio güçlendirici formül sayesinde engellemiş olur. Erkeklerin büyük çoğunluğunun kendi saç tipini ve saç derisini tanımadan annesinin ya da kız arkadaşının şampuanını kullandığı görülmüştür. Bu saçınıza yapacağınız en büyük hatalardan biridir. Bahsedildiği üzere, kadın ve erkek saç tipi ve saç derisi çok farklı yapılarda olduğundan ihtiyaçları ve sorunları da farklı olur. İhtiyacınız olan içeriği tespit ederek şampuan tercihi yapılmalı ve düzenli bir şekilde uygulanmalıdır.

Doğru Clear Şampuanınızı Seçin

Öncelikle her ürün alımından önce ya da tedaviden önce olduğu gibi vücudumuzdaki ilgili bölgeyi iyi tanımamız gerekir. Yani saçlarımızı, ihtiyacını bilmek ilk şartlardandır. Saçımızı tanımladıktan sonra var olan problemleri çözecek veya iyileştirecek ürünleri iyi tanımamız gereklidir. Öyle ki, uygulama aşamaları da belli bir düzene uygun olarak yapılmalıdır. Şampuanı bir fındık büyüklüğünde avucumuzun içine yerleştirerek, hafifçe iki elimizi birbirine sürterek yaydıralım ve kulak hizasına, alın ve ense bölgemize yerleştirerek; masaj eşliğinde saçımızı temizleyelim. İyice temizlendiyse, suyla hiç köpük kalmayacak şekilde durulamalıyız. Eğer temizlenmediğini hissettiyseniz, bu işlemi bir kez daha tekrarlayabilirsiniz ancak daha fazlası önerilmez. Çünkü gereğinden çok şampuan tüketimi saç derinizin sebum dengesini bozabilir ve çeşitli istenmeyen reaksiyonlar gözlenebilir. Genellikle çok şampuan çok daha iyi temizler diye bir algı olsa da, bu doğru değildir. Her şeyde olduğu gibi ihtiyaç olduğu kadar kullanmak en sağlıklı yöntemdir.

Saçlarınız kuruysa saçınızın nem dengesini sağlayacak nem içerikler Şampuanlar ilk tercihiniz olmalıdır. Moringa, Chia ve Ayçiçeği gibi değerli tohum yağlarını içerdiği için saça çok güzel nem verir, derinlemesine temizler ve bakımını yapar. Clear şampuan yağlı saçlar için uygun olan ürünler, turunçgil özleri içeren etkili formülüyle saç derinizdeki sebumu dengeleyerek 48 saat yağlanmasını engelleyerek, hafif saçlara kavuşmanızı sağlar. Yağlı saçların sebebi, ciltteki yağ bezelerinin normalden fazla salgılama yapmasıdır. Taze limon ve yeşil limon fazla yağı temizler ve vitamin desteğiyle saç derisini beslemiş olur. Clear limonlu şampuan yağlı saçları olan veya yağlanmaya yatkın olan kişilerin vazgeçemeyeceği bir üründür. Clear kiraz çiçeği şampuan kullananlar ise hasarlı, fazla işlem görüp yıpranmış, yorgun saçlara sahip olan kişilerdir. Eğer siz de hasarlı saç tipi kategorisindeyseniz üzülmeyin, çünkü uzmanlarımız en etkili tedaviyi uygulayacak, ipek proteinlerinden güç alarak saç yüzeyindeki hasarı yok eden ürünü sunmuşlardır. İçindeki kiraz çiçeği özleri sayesinde de daha parlak ve güçlü, hasarsız saçlar düzenli ve doğru uygulamada sahip olacağınız saçlarınızın ifadesidir. İçindeki bitki ve meyve özleri sayesinde hoş bir koku deneyimi de yaşatacaktır.

Clear ile Saç Dökülmesi Problemine Çözümler

Günlük hayatın stresi, beslenme düzeni, hormonsal değişiklikler, kalıtımsal sebepler saçlarda problemlere, sağlıksız ve sorunlu saç ve saç derisine sebep olabilir. Güvenilir bakım markaları, bitkisel yöntemler, dermatologlar bu sorunlar için başvurulan kaynaklardır. Saç ile ilgili yaşanan en yaygın sorun şüphesiz saç dökülmesidir. Normal ve sağlıklı bir bireyde yaklaşık 100 bin adet saç teli bulunmaktadır. Gün içinde de yaklaşık 50-100 tel dökülmesi normal bir düzeydir. Saçlarımız normalden fazla dökülmeye başladığında paniğe kapılır, sorunun ne olduğunu tam olarak araştırmadan veya tanı koyulmadan kendi kendimize bazı çözüm yolları üretmeye çalışırız. Bazı sorunlarda işe yarasa da, doğru sorun belirlenmediği takdirde yanlış bakım yapıldığı için mutlu sonuca ulaşamayabiliriz. Bu sebeple öncelikle neden saçımızın döküldüğü ile ilgili doğru problemi bulmak, doğru çözüme ulaşmak için şarttır. Mevsimsel değişikliklerden dolayı da normal olarak belirlenen 50-100 adet sayısı bazı kişilerde artabilir, bu anormal bir durum veya problem sayılmaz. Ancak rutin durumunuzdan farklı bir tepkiyle karşılaştığınızda doğru problem analizi için öncelikle bir dermatoloğa başvurmak en mantıklı başlangıç olacaktır. Ancak genellikle karşılaşılan saç dökülme probleminin fizyolojik sebepleri düzensiz beslenme, az dehidrasyon, aşırı karbonhidrat tüketimi ve buna nazaran daha az miktarda demir, protein ağırlıklı beslenme, uykusuzluk, uzun süre aç kalmak ve sağlıksız aşırı kilo kayıpları olarak sıralanabilir. B12, çinko, folikasit, D vitamini, demir, biyotin vücudumuzda yeteri kadar bulunmazsa saçlarımız dengeli beslenmez ve dökülür.

Clear şampuan faydaları içerisinden biri de vücudumuzda eksik olabilecek bu vitamin ve minerallerden takviye yapabilmesidir. Düzenli kullanımlarda gözle görülebilen farklılıklar olduğunu Clear şampuan yorumları bölümünden okunabilir. Hormonlardan kaynaklanan sebeplerin neden olduğu ; adet düzensizliği, menopoz, aşırı akne, aşırı kilo vb. görülüyorsa yapılacak olan kan tahliliyle sonuçlar kontrol edilmelidir. Doğru teşhis ve tedavi yapıldığında canlı ve gür saçlara kavuşmak imkansız değildir. Stres de en önemli ve yaygın görülen saç dökülme sebeplerinden biridir. Günümüzde maalesef hem yoğun çalışma temposu, gelecek kaygısı, düzensiz ve sorunlu ilişkiler, aile problemleri, kişisel sorumlulukların artması gibi sebepler strese neden olur. Bunlardan en az etkilenmek her kişinin yapmak istediği bir durumdur ancak bazen şartlar elvermez. Zihnimizde aşamadığımız stres vücudumuzda bir problem olarak kendini gösterir. Birçok hastalık gibi saç dökülmesi de yaşanılan bu stresin sonuçlarından biridir. Mümkün olduğunca hayatımızı stresten uzak yaşamaya çalışarak hem zihnimiz hem saçlarımız için sağlıklı bir ortam yaratmalıyız. Bu sebepler dışında yanlış boya ve perma işlemleri, saç düzleştirici ve fön makinelerinin aşırı ısıda ve çok sık kullanımı, bolca şekillendirici madde kullanımı gibi sayıca arttırılabilecek sebepler de saç dökülmesine sebep olacaktır. Sağlığa zarar verecek bu gibi durumları en aza indirerek saçlar korunabilir.

Clear Saç Derisi Bakımı

Güzel saçların kökeni aslında sağlıklı bir saç derisidir. Bu sebeple saç derisine gereken önem verilmeli ve bakımı ihmal edilmemelidir. Kadın ve erkeklerin tip olarak saç derileri farklı yapıda olduğu için, elbette ki bakım yöntemleri ve dikkat edilmesi gereken hususlar da farklılık gösterecektir. Öncelikle seçeceğiniz şampuan saç derinizi besleyen bir şampuan olmalıdır. Clear şampuan komple bakım, saç tellerinizdeki proteinleri tazeleyerek, besleyici özlerin saç derisine ulaşmasını sağlar. Özel içerikli formülüyle hem saç derisi beslenir, hem de ışıltılı saçlar elde edilmiş olur. Saç derimizin bakımında önemli nokta tabii ki öncelikle saçımızın temiz olmasıdır. Saçlarımızı her gün yıkarsak, günün kirini ve yağını temizlemiş olur, saç derimizin güzelce nefes almasını sağlamış oluruz. Kepek sorununun önüne geçmek için de, her gün saçımızı yıkamaya özen göstermeliyiz. Beslenme, cilt için çok dikkat edilmesi gereken bir mevzudur. Eğer sağlıksız gıdalar tüketiyorsanız, bilin ki bunun yansıması cildimizde ve saçlarımızda büyük oranda gözlenebilir olacaktır. Yeşil sebzeler, taze meyveler ve süt sağlıklı bir cilt için bolca tüketilmesi gereken besinlerdir. UV ışınları, cilde çok zarar veren güneş ışınlarıdır. Eğer direkt güneş ışınlarına maruz kalınacak bir ortamda bulunuyorsanız, mutlaka nasıl korunacağınızı düşünerek yola çıkın. Şemsiye, şapka veya şal gibi ürünler uygun olan ortamlarda sizin kurtarıcınız olacaktır. Böylece hem saç derisi hem de saçlar ışınların zararlı etkilerinden korunmuş olur.

Erkeklerin saç derisi kadınlara nazaran daha yağlıdır ve çift köpük yöntemi bakım için tavsiye edilir. İlk yıkamada kir ve yağ arınırken, ikinci yıkamada şampuanın bitki özleri, vitaminler, vs. derinlemesine cilde nüfuz eder ve maksimum verim sağlanır. Saç derisine masaj yapmak, yapılacak en güzel bakımlardan birisidir. Parmak uçlarıyla şampuan saçlara yedirilirken, saç derisine de hafif dokunuşlarla masaj yaparak hem fiziksel bir rahatlama yaşanır, hem de saç derisinin tıkanmış gözenekleri açılarak sağlıklı nefes alması sağlanmış olur. Erkek saç derisi daha çok sebum ürettiğinden, daha çok protein harcar ve bu sebeple dış etkenlere karşı daha zayıf hale gelmiş olur. Saç derisine tazelik veren Clear şampuan mentollü erkeklerin ihtiyacı olan tazeliği ve yoğun tempolu günün sonunda saç derisinin rahat nefes alması için gereken bakımı sağlar. Fiyatlar dönemsel olarak değişkenlik gösterdiği için Clear şampuan büyük boy ve küçük boy olarak çeşitlerini Hepsiburada‘dan rahatlıkla inceleyebilirsiniz.

Clear Şampuan Nasıl Saçlarda Etkilidir?

Clear şampuan ürünleri içerisinde kuru, normal ve yağlı olan tüm saç tipleri için uygun içerikli olanlar yer almaktadır.

Clear Şampuan Nasıl Kullanılır?

Islak saç ve saç derisine, yumuşak masaj yaparak uygulanmalı ve sonrasında iyice durulanmalıdır.

Yağlı Saçlar için Hangi Clear Şampuan Kullanılmalıdır?

Yağlı saç derileri için özel formülere sahip ürünler tercih edilebilir. Marka bünyesinde yer alan birçok seçenek, turunçgil özleriyle fazla yağı alarak sebumu dengeler, saçları hafifletir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Clear Şampuan Ürünleri

412 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Hemen Al Sonra Öde
Kullanıcı
Toplam 24 / 412 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012111/26012282/clear