Coca-cola 1886 yılında kurulmuş olan ve tüm dünya tarafından tanınan bir markadır. Dünya genelinde hakkında en çok konuşulan ve ürünleri en çok tüketilen markalar arasında bulunur. Formulünden logosuna, reklamlarından şişe tasarımlarına kadar herşeyiyle dikkat çeken bu marka alanında büyük başarılara imza atar. Bu içecek ilk kez Amerikalı bir eczacı tarafından mide hazmını kolaylaştırmak için geliştirilen ve o dönemlerde eczanelerde satılan bir üründür. Bu amaca yönelik tüketildiği dönemlerde Coca-cola faydaları adı altında birçok farklı fikir öne sürülür. Daha sonra insanların tadını beğenip talebin artmasıyla birlikte Coca-cola içecek olarak piyasaya sürülür. Doğru yatırım ve reklam çalışmaları ile marka olma yolunda emin adımlar atarak şu anki başarısını yakalar. Markalaşma yolunda attığı ilk adım, isim logosu olur. Sonrasında geliştirilen cam şişe ise Coca-cola denince akla ilk gelen semboller arasında bulunur. Bu süreç içerisinde yapılan doğru reklam ve pazarlama stratejileri, markanın başarısını artırır. Zaman içinde Coca-cola ürünleri çoğalarak farklı lezzetler elde edilir. Yaklaşık 500 marka ve 3500 çeşit içecek üreten firma, 1964 yılından beri Türkiye’de varlığını sürdürür. Alkolsüz içecek çeşitleri arasında Coca-cola, Fanta, Sprite, Cappy, Doğadan, Fusetea, Powerade ve Damla Su gibi pek çok farklı ürün yer alır. Bunun yanı sıra sadece gazlı ve asitli içecekler değil, asitsiz içecek çeşitleri de üretir. Eşsiz lezzetlere sahip olan olan ürünleriyle, farklı damak zevkine sahip tüketicilere hitap eden marka, dünyanın en çok tüketilen içecek markaları arasında yerini alır. Çeşitli lezzetlerdeki içecekleriyle en bilinir ve güvenilir marka olmayı başarır. Farklı ölçülerde bulunan şişelerde satışa sunulan içecekler, ambalaj tasarımlarıyla da beğeni toplar. Klasik Coca Cola cam şişe ambalajı da yıllardır değişmeyen tasarımıyla tüketicilerin hafızasına kazınır. Markanın bilinen tadından vazgeçemeyenler için üretilen içecekler, tüm dünyada geniş kitleler tarafından tüketilir. Bu nedenle dünyanın en bilinen markaları arasında yer alır. Markanın bugünkü konumuna gelmesi doğru reklam sloganları ile mümkün olur. Bunun yanında doğru yatırım, sosyal sorumluluk bilinci ve kaliteli içerik ile bu başarı desteklenir. Böylece Coca Cola, 7’den 77’ye herkesin bildiği ve severek tükettiği bir marka olmayı başarır.

Coca- Cola’nın Lezzet Çeşitliliği

İçecek sektörünün en bilindik markalarından biri olan Coca-cola oldukça büyük bir kitleye ulaşmış durumdadır. Taklit edilemeyen şişe tasarımları ve formülü bilinmeyen benzersiz tadı ile gönüllere taht kurmuş vaziyettedir. Önce cam şişede satışına başlanmış olup, daha sonra talebe yönelik farklı boyutlarda ve ambalajlarda üretilmeye devam edilir. Uzun yıllar tek çeşit üretilen Coca Cola, 1982 yılında Coca Cola light adında ikinci bir ürün piyasaya çıkarır. Coca Cola kalori hesabı yapan insanların diyet ürünlerine yönelmesi ile birlikte şirket daha az kalori içeren bir ürün çıkararak bu kesime hitap etmeyi amaçlar. Oldukça düşük kalorili olan içecek, aynı lezzette ve daha sağlıklı formda tüketicilere sunulur. Düşük kalorili light içecek de yine markanın diğer ürünleri gibi her mevsim yoğun olarak tercih edilir. Orijinal Coca Cola tadını daha düşük kalorili olarak tüketmenize imkan sağlar. Her çeşit Coca Cola markası içecekleri ile ailenizle ve sevdiklerinizle geçirdiğiniz zamanı daha keyifli hale getirebilirsiniz. Marka uzun yıllardır değişmeyen kalitesi ile tüm dünyanın en çok tercih ettiği ürünlerini daha geniş kitlelere ulaştırabilmek için özenle çalışır. Marka zaman içinde başka bir pazarlama stratejisi kullanarak Coca Cola şekersiz seçeneği ile Coca Cola Zero’yu beğeninize sunar. Oldukça ilgi gören ürünler piyasada neredeyse orjinal ürün kadar satış payına sahiptir. Kalabalık ortamlarda, sıcak yaz günlerinde, yenilen yemeğin yanında ya da keyifli bir film izlerken bu eşsiz lezzetlerden birini tercih edebilirsiniz. Sevdiğiniz tatları farklı alternatiflerle zenginleştiren markanın ürünleri ile çok daha enerjik hissedebilirsiniz.

Coca Cola Ürünleri

Coca-Cola markası hem asitli hem de asitsiz ürün çeşitleri ile tüketicisine oldukça fazla seçenek sunar. Türkiye’de 8 kategoride bulunan 16 marka içecek arasından damak tadınıza uygun olanı tercih edebilirsiniz. Coca-Cola, Coca-Cola Zero, Coca-Cola light, Fanta, Cappy, Damla, Damla Mineral, Burn, Sprite, Schweppes, Fuse Tea, Powerade, Gladiator, SenSun ve RANI Türkiye'de bulunan ve sevilerek tüketilen ürünlerdir. Bunaltıcı sıcaklarda hızlı ve etkili ferahlık için en çok tercih edilen seçeneklerin başında gelen soğuk içecekler, Coca-cola tarafından yıllardır aynı kalite ve lezzette üretilmeye devam eder. Bu içecekleri her daim soğuk tüketmek için Coca Cola oto buzdolabı alabilir ve avantaj sağlayabilirsiniz. Asitli ürün tüketmeyen kişiler için üretilen asitsiz ürünler de kendi içlerinde çeşitlere ayrılır. Örneklemek gerekirse, Cappy marka meyve suları arasından vişne, portakal ya da karışık meyveli çeşitleri beğenebilirsiniz. Ayrıca her ürünün küçük ve büyük ölçülerde seçenekleri de mevcuttur. Bu sayede tüketeceğiniz miktara uygun boyuttaki ürünleri tercih edebilirsiniz. Coca-Cola 1l ve diğer düşük kalorili içecekler arasından damak zevkinize hitap eden seçeneği gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. Yıllardır değişmeyen kalite ve güvenilirlikle üretime devam eden marka, tüm dünyanın en çok tercih ettiği içeceklerini beğeninize sunar. Sevdiğiniz tatları farklı alternatiflerle zenginleştiren markanın ürünlerini her mevsim güvenle tercih edebilirsiniz.

Eşsiz Coca-Cola Deneyimi ile Tanışın

Çok uzun yıllardır varlığını aynı hizmet kalitesi ile devam ettiren Coca-Cola, içecek sektörünün öncüleri arasında bulunur. Coca-Cola fiyat açısından da oldukça uygun olması sebebiyle, kolay ulaşılabilir bir üründür. Ayrıca Coca-Cola ürün çeşitlerinin online satış imkanının bulunması, sizler için büyük avantaj oluşturabilir. Klasikleşen ambalaj tasarımlarıyla farklı kapasitelerde bulunan kutu, cam ve pet şişeli soğuk içecekler, geniş kitleler tarafından her mevsim yoğun olarak tercih edilir. İlk olarak orjinal cam şişe ile çıkan ürün, özel tasarımı ile akıllara kazınmış durumdadır. Coca Cola 200 ml cam şişe formu, tek seferde tüketim için uygun miktarda bulunur. Şık ve özel tasarımı ile her yerde size eşlik edebilir. Markanın çeşitleri artmadan önce Coca-Cola cam şişe 1 lt ölçüsünde olan içecek bulunurken, sonrasında birçok farklı çeşit ve formlarda üretim başlar. Zaman içinde Coca-Cola cam şişe 2 lt olarak seçenekler sunulur. Ayrıca Coca Cola 2.5 lt ölçüsünde bulunan ürünler, özellikle kalabalık aileler için uygun olur. Bunun yanı sıra cam ürünler dışında teneke kutu ve plastik şişeler daha pratik olması sebebiyle tercih edilebilir. Cam şişe bazı durumlarda taşıma esnasında da sorunlara neden olabileceği için teneke ve plastik ambalajlar kolaylık sağlayabilir. Bu çeşitler arasında Coca Cola 330 ml teneke kutular sık tercih edilen ürünler arasında yer alır. Bu ürünlerin maliyeti de daha düşük olduğu için, fiyatlar avantajlı olabilir. Yine teneke kutuda bulunan Coca-Cola 250 ml tek seferde tüketime uygun çeşitler arasındadır. Bu ürünlerin en büyük avantajı asidini koruması ve taze tüketim imkanı sunmasıdır. 2 ya da 3 kişi için yeterli olabilecek olan 1 lt Coca Cola ise cam şişe tasarımlı pet şişelerde bulunur. Piknik, barbekü, kalabalık yemek organizasyonları, kutlamalar gibi kalabalık ortamlarda hem ekonomik hem de miktar olarak sizi tatmin edecek olan Coca- Cola 2.5 lt seçeneğini alarak avantaj sağlayabilirsiniz. Tamamen tüketici odaklı ürün seçenekleri ile dikkat çeken markanın 1.5 litre kola seçeneği sunması tesadüf değildir. Sizlere en uygun seçeneği sunmak adına yapılan çalışmaların sonucudur. Markanın misyonu tüketildiği ortamlarda kişileri mutlu etmektir. İlk ortaya çıkış şekline bakarak bunu anlamak mümkündür. Orijinalliği önem veren firmanın kullandığı ambalajlara baktığınızda efsaneleşmiş olan tasarımlar karşınıza çıkar. Örneğin Coca-Cola 200 ml cam şişe tasarımı, herkesin hafızalarında yer edinir. Yine aynı tasarımı Coca-Cola 750 ml pet şişede de görebilirsiniz. Tüm ürünlerini aynı orijinal lezzeti ile sunan markanın düşük kalorili içeceklerini de deneyebilirsiniz. Coca-Cola şekersiz 1 lt ya da teneke kutu seçenekleri ile bu lezzetleri beğenebilirsiniz. Daha küçük ambalaja sahip Coca-Cola 500 ml şekersiz seçeneğini de değerlendirebilirsiniz.

Ferahlatan Lezzet Cola-Cola Fiyatları

Soğuk içecek sektörünün öncülerinden biri olan marka, sunduğu ferahlatıcı etkiyle tüm dünyada geniş kitleler tarafından tercih edilir. Farklı boyutlarda tüketiciye sunulan ürünler, orijinal ve düşük kalorili alternatifleri ile dikkat çeker. Böylece damak zevkinize uygun içecek çeşitleri arasından kolayca seçim yapabilirsiniz. Her mevsim tüketebileceğiniz içecekler, yemek masalarının ve keyifli ortamların tamamlayıcısı niteliğindedir. Firma Cola fiyatlarını belirlerken bazı temel unsurları esas alır. Fiyatı etkileyen faktörlerin başında ürünlerin özellikleri bulunur. Bu durum akıllara Coca-Cola ne kadar sorusunu getirebilir. Farklı boyutlarda satılan ürünlerin fiyatları da farklılık gösterebilir. En çok tercih edilen ürün çeşitlerinden biri olan klasik cam şişe ve kutu Coca Cola 330 ml seçenekleri ile orta ve büyük boylardaki ürünler kullanıcılara farklı fiyatlardan sunulur. Hem kendiniz hem de sevdikleriniz için tercih edebileceğiniz içeceğinizi birçok çeşit arasından kolayca bulabilirsiniz. Özel formülüyle tüm dünyanın en sevdiği tatlara imza atan marka, düşük kalorili içecek alternatifleriyle de sıkça tercih edilir. Şekersiz seçenekleri ile şeker hassasiyeti olan ve kalori alımını azaltmak isteyenlere ideal seçenekler sunar. Markanın eşsiz tatlarıyla beğeni toplayan içecek çeşitlerini, günün farklı saatlerinde ister yalnız isterseniz de aileniz ve sevdiklerinizle birlikte güvenle tüketebilirsiniz. Kola fiyatı araştırması yaparken marka bilinirliği ve tüketici geri dönüşlerinden yola çıkmanız sizlere fayda sağlayabilir. Üretim şeklinden ambalaja kadar birçok kriteri göz önünde bulundurulabilir. Bu durumlar dikkate alındığında 2.5 litre kola fiyatlarının avantajlı olduğu görülebilir. Kola 2.5 lt fiyatlarının daha avantajlı olmasının nedeni, fazla miktardaki içeceğin tek bir şişede sunulmasıdır.

Coca-Cola ile Keyif Anlar

Bilinen Coca-Cola formülü su, şeker, karbondioksit, renklendirici (karamel), doğal aroma vericiler, asitliği düzenleyiciler olarak tanımlanır. İçeriğinde bulunan kafein ile uyarıcı etkiye sahiptir. Bunun yanı sıra daha özel bir formülü olduğu söylenir. Bu formül Coca Cola farkını ortaya koyar. Gizemli içeriği ile tüm dünya tarafından keyifle tüketilmeye devam eden Coca Cola, özellikle sıcak yaz günlerinde akla ilk gelen soğuk içecekler arasında bulunur. Kalabalık arkadaş ortamlarını Coca Cola kampanya fırsatlarından faydalanarak daha keyifli hale getirebilirsiniz. Seçkin marka belirli aralıklarla müşterileri için özel fırsatlar sunar. Toplu alımlara özel 6’lı, 12’li ya da 24’lü seçenekleri ile bu fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Bu tarz kampanyaları genelde 330 ml kola çeşitlerinde görmeniz mümkündür. Özellikle yaz sezonunda yapacağınız çoklu alımlarda ise Coca Cola 2.5 lt fiyatları oldukça uygun bir seçenektir. Artan maliyetlerin fiyatlara yansımasıyla birlikte farklı ambalaj ve çeşitleri bulunan Coca-cola ürünlerini, ihtiyacınıza yönelik birçok alternatif arasından seçebilirsiniz. Aynı kalite standardını Coca-Cola 1 lt olarak üretilen şişelerde ya da 200 ml lik cam şişelerde de bulabilirsiniz. Uygun fiyat alternatiflerinden yararlanarak, güvenli ve kaliteli ürünlerin tadını çıkarabilirsiniz. Soğuk içeceklere günün farklı saatlerinde tüketebileceğiniz birçok çeşidiyle yemeklerin ve atıştırmalıkların yanında yer verebilirsiniz. Kalabalık sofraların ve keyifli sohbetlerin vazgeçilmez içeceklerini, harika bir sunum ve orijinal tatlarla şık ve lezzetli hale getirebilirsiniz.

Coca- Cola ile Sosyal Sorumluluk

Coca-Cola markası, varlığını sadece içecek üretimini yaparak sürdürmez. Çeşitli projeler içerisinde yer alarak, tüketicinin güvenini kazanmayı hedefler. Kurulduğu yıldan bu yana, insana dair pek çok alanda varlığını sürdürmeyi amaçlar. Markanın tanınmasında büyük etkisi olan ilk büyük projesi 1900’lü yıllarda olimpiyat sporlarına sponsor olması ile başlar. Daha sonra reklamlarında dünyaca tanınmış kişilere yer vererek marka güvenilirliğini arttırmayı hedefler. İnsan ve hayvan hakları, sosyal sorumluluk, dünya barışı ve küresel sorunlara değinerek, misyonuna her geçen gün değer katmaya devam eder. Dünyanın birçok yerinde çeşitli organizasyonlara ev sahipliği yapan markanın ürünlerini tercih etmeniz halinde, evlerinize bir içecekten daha fazlasını almış olabilirsiniz. Bu denli hassas ve önemli konularda yaptığı atılımlar ile Coca-cola markası, bugüne kadar emin adımlarla gelmeyi başarır. Marka mevcut kaynaklarını verimli kullanarak, üretim hacmini ve kalitesini arttırmayı hedefler. Son yıllarda gündemde olan su sorununa da değinen firma, birçok projeyi hayata geçirir. Bunlara ek olarak Coca Cola markası çeşitli sosyal sorumluluk projeleriyle de tüketicisinin gönlüne taht kurmayı başarır. Pet şişe kullanımına dikkat çeken firma, bazı önemli giyim markaları ile işbirliği yaparak mavi Coca Cola baskılı tişörtler satışa sunar. Tişört üzerindeki baskılar, teneke kutu kola 330 ml şişe görseli kullanılarak satışa sunulur. Bu işbirliği, atıksız bir dünya sloganıyla da oldukça etkili bir proje haline dönüşür. Böyle bir markanın parçası olmak için Hepsiburada üzerinden alışverişinizi güvenle yapabilir, avantajlı fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Ayrıca Coca-Cola yorumlarını inceleyerek, müşteri memnuniyeti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Coca-Cola Firmasında Kaç Marka Bulunur?

Hem asitli hem asitsiz içecek çeşitleri ile tüm dünyada birçok markası bulunan Coca-Cola firmasının, Türkiye pazarında da pek çok markası bulunur. Bu markalar arasında farklı özellik ve lezzetlere sahip olan birçok içecek çeşidi mevcuttur. Bu markalar Coca-Cola, Coca-Cola Zero, Coca-Cola light, Fanta, Cappy, Damla, Damla Minera, Burn, Sprite, Schweppes, Fuse Tea, Powerade, Gladiator, SenSun ve RANI olarak sıralanabilir.

Coca-Cola Kaç Derecede Saklanır?

Coca-Cola ürünlerinin tümü, birçok gıda maddesi gibi direkt güneş ışığına maruz bırakılamaz. Aşırı sıcak ve soğuk ortamlardan uzak,serin, kuru ortamlarda muhafaza edilmesi gerekir. Uygun saklama koşullarında muhafaza edilen içecekler ilk günkü tazeliğini ve lezzetini korur. Kendine has özelliklerinin korunması açısından saklama koşullarına özen gösterilmesi tavsiye edilir.Firmanın kendisi tarafından tavsiye edilen servis sıcaklığı ise 1 ila 3 santigrat derece arasındadır.

Satışı Yapılan Coca-Cola Çeşitleri Nelerdir?

Coca-cola şirketinin kola olarak satışa çıkardığı ilk ürün 200 ml cam şişe formudur. Daha sonrasında 1 litrelik cam şişeyi piyasaya sunar. Müşterilerine daha iyi hizmet sunmak adına 300 ml teneke kutu ve 250 ml teneke kutu seçeneklerini üreterek seçenekleri çoğaltır. Kalabalık ortamlar için ise 1 litre, 1,5 litre ve 2,5 litrelik pet şişe ürünler bulunur. Bunun yanı sıra Coca-Cola Zero gibi şekersiz lezzetler için de alternatifler vardır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...