Çöp kovaları, yaşam alanlarında geçici olarak atıkları biriktirme amacıyla kullanılan büyük veya küçük hacimli eşyalara verilen genel addır. Çöp kovalarının tasarımları ve malzemeleri, kullanılacakları alana yönelik olarak tercih edilir. İç mekanlarda plastik, tel, hasır gibi materyaller kullanılabilmekteyken dış mekanlarda dayanıklılığı yüksek sert plastik ve metal gibi malzemeler de kullanılmaktadır. Kâğıt, cam, plastik gibi atıkları geri dönüştürmek amacıyla hem iç hem de dış mekanlarda farklı renk ve özelliklerde çöp kovaları yan yana sıralanarak kullanıma sunulur.

Çöp kovaları ve konteynerler; geri dönüşüm, kumbara ve kompost atıklar için işlevsel eşyalar oldukları gibi dekoratif özellikler de taşıyabilmektedir. Dış mekanlarda bulunduğu çevre ile uyumlu, yeşil ve mavi çöp konteynerleri ön plana çıkarken iç mekanlarda onlarca farklı çeşide rastlanabilmektedir.

Kullanıldığı iç mekanın dekorasyonuna uygun olarak çöp kovaları metalden hasıra, bambudan plastiğe, PVC kaplamadan seramiğe çok farklı materyallerle ve tasarımlarla tüketicilere sunulmaktadır.

İç mekanlarda çöp kovaları, en çok mutfak ve banyo gibi evsel atığın sık sık üretildiği noktalarda kullanılmaktadır. Ayrıca kâğıt gibi atıkların çokça ortaya çıktığı ofislerde ve çalışma odalarında da çöp kovalarına fazlasıyla ihtiyaç duyulur.

Çöp kovalarının en çok ihtiyaç duyulduğu yaşam alanlarından biri de çocuk odalarıdır. Çocuklar ödev yaparken, projelerini hazırlarken, oyun oynarken sık sık atık üretmektedir. Bu atıkları biriktirmek ve çocuk odalarında düzeni sürekli kılmak için çöp kovaları, sıklıkla kullanılmaktadır.

Küçük ya da orta ebatlı çocuk çöp kovası modellerinde otomatik kapaklı, manuel kapaklı, sallanır kapaklı çöp kovası; pedallı çöp kovası, sensörlü çöp kovası ve dolap içi çöp kovası gibi modeller ön plana çıkmaktadır. Çocukların yaşları ve ihtiyaçları doğrultusunda bu modeller arasından biri tercih edilebilmektedir.

Söz konusu çocuklar ve çocuk odaları olunca çöp kovalarında hem işlevsellik hem de dekoratif özellik olmasına dikkat edilmektedir. Çocukların odasını onlar belli bir yaşa gelene kadar dekore eden anne babalar, bir yaştan sonra çocukların seçimleri doğrultusunda dekorasyon yapmaya yönelmektedir. Bu nedenle çocuk odası çöp kovalarını da çocukların zevkleri ve istekleri şekillendirmektedir.

Çocuk çöp kovası denilince akla farklı renkler ve tasarımlar gelmektedir. Çocuklar için penguen, panda, aslan, baykuş, ördek, kurbağa, köpek, panda gibi hayvan desenlerine ya da hayvan formuna sahip çöp kovası seçenekleri bulunmaktadır.

Ayrıca, çocukların çok sevdiği çizgi film karakterleri de çöp kovalarını süslemektedir. Spiderman çöp kovası, Mickey Mouse, Minnie Mouse, Barbie, Sindrella, Moana, Kaptan Amerika, Batman, Superman, Winnie the Pooh, Buzlar Kraliçesi, Şirinler, Power Rangers, Pepee, Minecraft, Buggs Bunny, Minions, Cars çöp kovası seçenekleri arasından çocukların zevklerine ve favori çizgi film karakterlerine göre tercihler yapılabilir.

Uzay temasını seven çocuklar için robot, uzay gemisi, güneş sistemi desenleri ile bezenmiş çöp kovaları; su altını seven çocuklar için ahtapot, balina, yunus, deniz yıldızı ile süslenmiş çöp kovaları; uçaklara düşkün çocuklar için helikopterli, uçak desenli çöp kovaları bulunmakla birlikte dinozorlu, prensesli, uğur böcekli ve daha birçok zevke hitap eden çöp kovalarını satın alarak odaların dekorasyonuna hareket ve renk katmak mümkündür.

Çocuk çöp kovası, genellikle çocukların uyuyup uyandığı odalarında yer almaktadır. Çocukların bu çöp kovaları ile sürekli teması bulunmaktadır. Bu nedenle, çocuk çöp kovası seçerken kullanılan materyalin sağlığa zararlı olmaması da anne babalar için önem teşkil etmektedir. Bu nedenle çocuk çöp kovası ürün bilgilerinde yer alan bilgileri dikkatle inceleyerek en sağlıklı malzeme ile üretilmiş çöp kovalarını seçmekte fayda bulunmaktadır.

Çocuk Çöp Kovası

4 ürün var
 1. Markalar
  1. Moje
  2. Barbie
  3. Primanova
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı
DSACategoryId/2147483639/23031884/60002099/80138062
BAŞA DÖN