Güneş Gözlükleri

Ofis yaşamının vazgeçilmez araç gereçleri arasında yer alan telli dosyalar, öğrenciler ve öğretmenlerin de sıklıkla kullandıkları kırtasiye ürünleridir. Farklı renk seçenekleri ile tasarlanan telli dosya modellerini, konu tasnifi ve evrakları koruma amaçlı olarak kullanabilirsiniz. Klasörlerin içinde, istiflemenize ve çıkarıp takmanıza kolaylık sağlayan delikli tasarımlar, evrakları uzun süre yıpranmadan koruma imkanı sağlar. Belgelerinizi; yırtılmaya, ıslanmaya ve tozlanmaya karşı koruyan telli dosyalar, plastik ve hafif tasarımıyla son derece kullanışlı ürünlerdir. 

Telli Dosya Nasıl Kullanılır?

A4 boyutundaki kağıt ve evrakların sol tarafından delgeç yardımıyla açacağınız ikili delikler sayesinde belgeleri kolayca telli dosyaların içine takabilirsiniz. Telli dosyanın sol iç kısmında bulunan plastik aparat sayesinde belgeleri dosya içerisine sabitleyerek kaymalarını ve düşmelerini önlemiş olursunuz. Şeffaf kapaklı olarak tasarlanan telli dosyalar, içinde bulunan evrakların hangi bilgileri içerdiğini görmenizde kolaylık sağlar. Evrakları yerinden çıkarmadan içerdiği bilgileri şeffaf kapak üzerinden rahatça gözlemleyebilirsiniz. Telli dosyanın kenarında bulunan ikili delikler sayesinde birden fazla telli dosyayı tek bir klasörde birleştirebilir ve konu bütünlüğü elde edebilirsiniz. Telli dosyaların kenar bölümünde bulunan hareketli şerit etiket üzerine, dosyanın içeriğinde bulunan belgelerin konularını yazabilirsiniz. Bu sayede sunumlar ya da bilgilendirme için klasörden çıkaracağınız dosyaların konularını kolayca takip etmeniz amaçlanır. 

Telli Dosya Çeşitleri Nelerdir?

Plastik materyal ile tasarlanmış ve en yaygın olarak kullanılan telli dosya modellerinin dışında, farklı kullanım amaçları için üretilmiş dosya çeşitleri de vardır. Sayısız dosya sirkülasyonu olan ve üzerine dosya numaraları yazılan tam kapaklı karton telli dosyalar bu modellere örnektir. İçindeki belgelerin mahremiyetini koruma amaçlı olarak tam boy karton kapaklı olarak tasarlanan dosyaların askılı modelleri mevcuttur. Askı özellikli telli dosyalar, dosya havuzu adı verilen ve özel bir askı sistemine sahip havuzlu çekmecelerde asılarak muhafaza edilir. Dosyaların kimliği ve içerdiği bilgilerin yazılı olduğu etiketler, çekmecenin açılmasıyla birlikte dosyaların üst bölümünde kolayca gözlemlenir. Üzerine hem dosya numaraları yazılan hem de içindeki evrakları kısmen görmenize imkan veren yarım kapaklı karton telli dosyalar da yine sıklıkla resmi evrakların muhafaza edilmesi için tercih edilen dosya çeşitleridir. 

Telli Dosya Fiyatları Nelerdir?

50'li ve 100'lü paketlerde satın alabileceğiniz telli dosyalar, materyal ve adet özelliklerine göre farklı fiyat seçenekleri ile sunulur. Plastik telli dosyalar, farklı markaların tasarımlarıyla çok seçenekli fiyat teklifleri sunar. Telli dosyaların yanı sıra kayıp ya da yıpranma nedeniyle artık kullanılamaz duruma gelen dosya iç telini de dilediğiniz miktarlarda satın alabilirsiniz. Tam boy kapaklı karton dosyalar ve yarım boy kapaklı karton dosyalar da adet ve marka farklılıklarına göre fiyatlarda değişiklik gösterir. Askılı dosyalar ve yardımcı materyaller; ürünlerin marka, adet ve özelliklerine göre değişik fiyat seçenekleriyle satışa sunulur. Telli dosyalar, dilerseniz evrakları direkt olarak içine yerleştirebileceğiniz ya da dilerseniz şeffaf dosya ile birlikte saklayabileceğiniz biçimde tasarlanmıştır. 

Şeffaf dosya çeşitleri de çoklu ambalaj seçenekleri ile yine telli dosyalar ile aynı kategoride yer alır. Evraklarınız güneş ışınlarının etkisiyle solmaya, tozlanmaya ve ıslanmaya karşı şeffaf dosyalar sayesinde iki kat daha fazla korunmuş olur. Şeffaf dosyalar ayrıca A4 boyutunda olmayan daha küçük ebatlardaki kağıtların, telli dosyalar içerisinde saklanmasına imkan tanır. Bu sayede birden fazla küçük boyuttaki kağıdı, şeffaf dosyaların içinde sınıflandırarak telli dosya içine kolayca yerleştirebilirsiniz. Oval kenarları sayesinde evraklara zarar vermeden dosyalama yapmanıza imkan veren sırtlık çeşitleri, farklı renk ve model seçenekleri ile satışa sunulur. Ürünlerin fiyatları, kalite ve fiyat dengesinde tüketicilerin memnuniyetini kazanır. 

 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çocuk Güneş Gözlükleri

174 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 174 ürün
DSACategoryId/2147483639/23031884/80138057/302243/315056