Diş sağlığı ve ağız hijyeni için günde en az iki defa dişleri fırçalamak ve belli aralıklarla gargara yapmak son derece önemlidir. Dişlerin üzerine yerleşen plakalar ve bakteriler, diş macunu ile iyice temizlenmediği takdirde diş çürükleri, diş eti hastalıkları ve ağız kokusu gibi istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Colgate markasına ait günlük diş ve diş eti bakımı için özel olarak formüle edilen diş macunları ile ferah bir nefese ve bembeyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

Colgate Diş Macunu

Diş macunu, ağız bakımı için en az diş fırçası kadar önemlidir. Ağız sağlığınız için dişlerinizin, diş eti yapısına uygun sertlikte fırçalarla gün içinde iki veya üç defa temizlenmesi ihmal edilmemelidir. Her insanın diş yapısı birbirinden farklıdır. Bu nedenle, diş macunu seçimi yaparken bazı hususlara dikkat edilmesinde fayda vardır. Colgate diş macunları, farklı sorunlara karşı profesyonel çözümler sunan ürünlerle ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayacaktır.

İyi bir diş macununun içeriğinde fosfat, kalsiyum ve florür gibi dişi doğrudan besleyen ve koruyan maddelerin yer alması gerekir. Colgate diş macunları, diş minesine ve diş etlerine zarar vermeden bakteri plaklarını temizler. Total koruma özelliği sunduğu için dişlerinizin hem parlak ve beyaz bir görünüme kavuşmasına, hem de bakteri ve çürüklerden korunmasına yardımcı olur.

Colgate diş macunu çeşitleri, dişlerinizin sağlıklı olmasını sağladığı gibi diş plakalarını ve bakterileri yok ederek daha beyaz gülüşlere sahip olmanıza da yardımcı olur. Güzel bir gülümsemeye ve temiz bir nefese sahip olmak, çevrenize karşı kendinizi daha iyi hissetmenizi ve öz güveninizin artmasını da sağlayacaktır.

Ağız temizliğinin bir diğer amacı da kendinizi iyi hissetmektir. Özellikle sabah uyandığınızda ağızda oluşan bakteriler ve yemek artıkları kötü kokuya neden olur. Koku ve pas tadı veren bu hissi dişlerinizi fırçalayarak giderebilirsiniz. Nane aromalı ve misvaklı çeşitleri bulunan ve geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Colgate diş macunu çeşitleri içinden, ihtiyacınıza en uygun ürünü tercih edebilirsiniz.

Colgate Diş Macunu Fiyatları

Colgate diş macunu fiyatları; diş macununun özelliklerine, etki alanlarına ve gramajına göre farklılık gösterir. Aile boyu kullanıma uygun olan 100 gramlık ambalajında sunulan Colgate diş macunları, hem daha makul fiyatlar ile temin edilebilir hem de uzun süreli kullanıma uygundur. Dişleriniz doğal rengini kaybetmeye başladıysa, Colgate Optik beyaz ve profesyonel beyazlık sunan Colgate Total diş macunlarını tercih edebilirsiniz. Eğer dişleriniz soğuk ve sıcak gibi gıdalara karşı hassas ise, diş minesi üzerindeki hassasiyeti gideren Colgate diş macunu çeşitleri, diş yüzeyindeki sızlamaları da azaltacaktır.

Diş minesine en çok zarar veren hususların başında asit aşındırması yer alır. Yemek yedikten sonra dişlerinizi fırçalamadığınız takdirde dişlerin aralarına ve diş yüzeyi üzerindeki boşluklara plaklar ve bakteriler yerleşir. Ağız hijyenine önem verilmezse bu alanlarda çürümeler oluşmaya başlar. Ufak bir nokta olarak başlayan çürük, kısa sürede dişin önemli bir bölümünü yok edebilir. Yapılan araştırmalar çürük dişin etrafında bulunan diğer dişlerin de zaman içinde çürümeye yatkın hale geldiğini gösteriyor. Bu nedenle, diş sağlığınızı ihmal etmemek ve çocuklarınızı küçük yaşta diş fırçalamaya teşvik etmek son derece önemlidir.

İşiniz gereği veya keyfi olarak çok sık seyahat ediyorsanız; taşıma çantası içinde diş macunu, beyazlatıcı, diş fırçası ve diş fırçası kabı bulunan seyahat setlerini kullanabilirsiniz. Seyahat setleri ile diş ve ağız sağlığınız için ihtiyaç duyduğunuz tüm ürünleri, hijyenik ve düzenli olarak tek bir çanta içinde yanınızda taşıyabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Colgate Diş Macunu

Güncel Değerlendirme
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 626 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012110/26012118/colgate