Cooler Master mouse modelleri, kullanıcılara maksimum performansı ve rahat kullanımı sunmak amacıyla üretiliyor. Tamamen kullanıcıların talepleri ve alışkanlıkları doğrultusunda tasarlanan bu ürünler, rekabetçi oyunlarda oyuncuları zirveye taşıyacak özelliklere sahip oluyor. Ayrıca Cooler Master tarafından üretilen mouselar, oyuncu kültürünü yansıtan bir tasarım ile donatılıyor. RGB aydınlatmalar ile taçlandırılan bu tasarımlar, kullanıcılara yüksek performans sağlarken estetik kaygılarını da gideriyor.

Cooler Master Mouse Modelleri ile Oyunların Zirvesine Yerleşin

Mouselar, özellikle rekabetçi oyunlarda büyük bir öneme sahip oluyor. Her tıklamanın ve her hareketin hayati bir öneme sahip olduğu rekabetçi oyunlarda Cooler Master tarafından geliştirilen mouse modellerini kullanmak, kullanıcılara muhteşem bir performans sağlıyor. Gelişmiş optik sensörler refleks sonucu oluşan en hızlı hareketleri dahi algılayabiliyor ve altın USB konnektörü sayesinde veriyi en hızlı şekilde bilgisayara iletebiliyor. İleri teknoloji yöntemleriyle donatılan Cooler Master mouse modellerinin öne çıkan özellikleri şunlardır:

  • Ergonomik Tasarım: Oyuncuların birçoğu mouseları sağ elleriyle kullanıyor olsa da bazı oyuncular sol elini kullanmak durumunda kalıyor. Cooler Master, hem sağ el ile kullanıma özel hem de sağ ve sol ele uygun simetrik mouse modelleri üretiyor. Böylece kullanıcılar alışkanlıklarına uygun bir mouse modeline sahip olabiliyor. Cooler Master mouse modellerinde mouseun kavranışını kolaylaştırmak amacıyla çeşitli tasarımlara ve el desteklerine yer veriliyor.
  • Yüksek ve Ayarlanabilir DPI: Oyun türleri ve oyuncu alışkanlıkları doğrultusunda mouseların DPI ölçekleri zaman zaman değiştiriliyor. Cooler Master tarafından üretilen bu ürünlerde DPI ölçekleri 24000 değerine kadar ulaşabiliyor. Bazı modellerde DPI ayarları mouse üzerinde yer alan tuşlarla gerçekleştirilirken bazı modellerde ise yazılım arayüzü aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Böylece oyuncular mouse hızlarını hem kendi alışkanlıkları hem de oyun türleri doğrultusunda değiştirebiliyorlar.
  • Makro Tuşları: Cooler Master, ürettiği tüm oyuncu mouselarında makro tuşlara yer veriyor. Genellikle mouseun sol panelinde yer alan bu tuşların sayısı 6’ya kadar varabiliyor. Yazılım arayüzü sayesinde atama yapılan bu makro tuşları, oldukça kolay erişilebilen noktalara yerleştiriliyor. Böylece oyuncular hem karışık kombinasyonları makro tuşlarına atayabiliyor hem de makro tuşlarına ufacık bir parmak hareketiyle erişebiliyor.
  • Kauçuk Kaplama: Cooler Master Mouse modellerinin birçoğunda ince kauçuk bir kaplama kullanılıyor. İnce yapısı uzun süreli kullanımlarda dahi aşınmayı önlüyor ve mouseun kendi yüzeyiymiş gibi görünmesini sağlıyor. Kauçuk kaplamanın ise asıl misyonu, kullanıcının mouseu daha rahat kavramasını sağlamak oluyor. Yapısı sayesinde iz ve kir tutmayan bu yüzey tipi, oyuncuların ellerinin kaymasını da başarılı bir şekilde önlüyor. Kauçuk kaplama genellikle yan panellerde yer alırken bazı modellerde tüm mouse yüzeyinde yer alabiliyor.

Cooler Master, Tasarımlarıyla Oyuncu Ekipmanlarına Yeni Bir Soluk Getiriyor

Gelişen ve genişleyen oyun sektörü sonucunda çoğu ürün belirli trendler doğrultusunda üretiliyor. Bu nedenle ürünler farklı markalar tarafından üretiliyor olsa dahi birbirlerine oldukça benzeyen bir görüntüye sahip oluyor. Cooler Master, ürettiği mouse modellerinde hem trendlere uygun hem de zamansız tasarımlar kullanıyor. Bazı modeller üzerinde oyuncu kültürünün tüm ihtişamını ve ağırlığını taşırken bazı modeller ise ofis ortamında dahi kullanılabilecek kadar zarif tasarımlara sahip oluyor. Tüm bu tasarımlar Cooler Master’ın estetik logo şekli ile süslenirken RGB teknolojisi ile de taçlandırılıyor. Mouse üzerinde dikkat dağıtmayan ancak etkili bir görünüm sağlayan yerlere yerleştirilen RGB aydınlatmalar, yazılım arayüzü sayesinde 16.7 milyon farklı renk tonuna ayarlanabiliyor. Modelden modele değişiklik göstermekle birlikte bu aydınlatmaların parlama yöntemleri 6 farklı moda ayarlanabiliyor. Sizler de performansınızı en üst seviyeye çıkarırken görünümüyle kendine hayran bırakan oyuncu Mouselarına sahip olmak isterseniz Cooler Master’ı tercih edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Cooler Master Mouse

20 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Bağlantı
Toplam 20 / 20 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
KablosuzKablosuz ifadesi temelde kablo olmadan veri alıp gönderebilme özelliğine işaret eder. Akıllı ev sistemleri, otomobiller, otomatik sulama veya endüstriyel otomasyon sistemleri gibi birçok uygulamada kullanılan kablosuz özelliği, internet erişimi için de yaygınca tercih edilir. Teknolojik cihazların birbirleriyle irtibatını sağlamak adına tesis edilen internet alt yapısı, karmaşık ve büyük bir ağdır. Ev ve iş yerlerinde kullanılan yerel bilgisayar ağları kablolu LAN ve kablosuz WLAN olarak ikiye ayrılır. Özellikle mobilitenin önemli olduğu dizüstü bilgisayarlarda veya akıllı cep telefonlarında kablosuz bağlantı özelliği yer alır. Bu haberleşme yöntemi modem üzerindeki antenlerle cihaz bünyesinde bulunan kart arasında gerçekleşir. Kablosuz haberleşmenin başarılı bir şekilde gerçekleşebilmesi için cihazla modemin uyumlu olması ve erişim şifresinin doğru bir şekilde girilmesi gerekmektedir. Wi-Fi şeklinde de anılan kablosuz özelliği dünya çapında bazı standartlar kapsamında geliştirilmiştir. Bu standartlar The Institute of Electrical and Electronic Engineers (Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü) tarafından belirlenir. IEEE 802.11b standardı 2.4 GHz frekansında 11 Mbps hızla veri aktarımını mümkün kılar. Daha sonra geliştirilen IEEE 802.11g standardında ise kablosuz iletişim yine 2.4 GHz frekansında fakat ortalama 22 Mbps hızla yapılır. 2.4 GHz frekansını kullanan kablosuz cihazların çok sayıda olmasından dolayı tek bir yerde aynı anda birçok kablosuz bağlantı olabilir. Bundan dolayı Wi-Fi internet bağlantısı elektromanyetik girişimden etkilenerek bozulabilir. Kapsama alanını genişletmek ve veri aktarım performasını artırmak amacıyla kullanılmaya başlanan 5 GHz frekansı 2.4 GHz yayın kalabalığından da kurtuluş sağlamıştır. IEEE 802.11n standardı da MIMO (Multiple Input, Multiple Output) teknolojisi sayesinde 2.4 GHz ve 5 GHz frekanslarını aynı anda kullanmayı mümkün kılmıştır. Dual band yayın da denilen bu yöntemle yaklaşık 130 Mbps veri aktarım hızına ulaşılabilmektedir. IEEE 802.11ac standardı ise sadece 5 GHz frekansında yayın yapmasına rağmen 1.3 GHz gibi çok yüksek değerde bir bant genişliği kullanabilir.
Detaylar
RGBAçılımı "Red-Green-Blue" olan RGB; kırmızı, yeşil ve mavi renklerden farklı renkler ortaya çıkarmaya yarayan bit metottur. Renk uzayı olarak da bilinir. RGB bazen bir ekranın ya da monitörün özelliklerini açıklarken kullanılır. RGB, farklı renkler oluşturmak için karıştırılabilen üç farklı tona sahip ışık anlamına gelir. Kırmızı, yeşil ve mavi ışığı birleştirmek; televizyonlar, bilgisayar monitörleri ve akıllı telefon ekranları gibi ekranlarda renkli görüntüler üretmenin standart yöntemidir. RGB teknolojisi, oyuncu ekipmanlarının popülerleşmesiyle birlikte daha da yaygınlaşmıştır. Ekranda bir renk görüntülediğiniz zaman, her piksel kendine özgü bir RGB değerine sahip olur. RGB tarafından desteklenen renk sayısı, kırmızı, yeşil ve mavi için kaç olası değerin kullanılabileceğine bağlıdır. Bu durum "renk derinliği" olarak bilinir ve bit olarak ölçülür. En yaygın renk derinliği, "gerçek renk" olarak da bilinen 24 bit renktir. 24 bit renkte, bu değer 0 ile 255 arasındadır; bu durumda 0 değeri renk ortaya koymazken, 255 tam doygunluktadır. RGB sistemi kullanılarak elde edilebilecek renk yelpazesi son derece geniştir ve CMYK adı verilen diğer sisteme kıyasla oldukça gelişmiştir. Örneğin; mor bir piksel çok sayıda kırmızı ve mavi piksel içerirken neredeyse hiç yeşil piksel içermez. Mor bir piksel oluşturmak için gereken RGB değerlerini aşağıda görebilirsiniz: Kırmızı: 132 Yeşil: 17 Mavi: 170 Son yıllarda RGB teknolojisinin yaygınlaşmasıyla beraber, donanım üreticileri bu teknolojiyi alışık olmadığımız ürünlerde de kullanmaya başladılar. Ekran kartı, anakart, RAM, soğutma fanı gibi bilgisayar donanımları, RGB teknolojisi kullanılarak kullanıcıların kişiselleştirebileceği bir hal aldılar. Gaming ekipmanlarda sıklıkla rastlanabilecek bu durum, sıradan ve sıkıcı görünümlere sahip donanımların kullanıcılar tarafından çeşitli renklerle modifiye edilebilmesine olanak sağlıyor. RGB destekli bilgisayar donanımlarına sahip olduğunuz takdirde, favori renklerinizi seçerek kasanızı zevkinize göre biçimlendirebilirsiniz.
Detaylar
Örgü KabloElektrik akımını iletmede kullanılan, üzeri yalıtkan bir maddeyle kaplı iletken tellere kablo denir. Bir kablonun uzun süre dayanıklı ve sorunsuz kullanımı adına dış etkenlerden korunması oldukça önemlidir. Örgü kablo türünde kullanılan kaplama yöntemi, kabloların en iyi şekilde izole edilebilmesi amacıyla kullanılır. Kablolar izole edilmedikleri takdirde elektromanyetik alana maruz kalır. Bu durumda kablodan geçen sinyal bozulabilir, kablonun içinde bulunduğu sistem aksayabilir ya da tamamen çalışmaz hale gelebilir. Kablolarda ekranlama olarak da adlandırılan çeşitli izolasyon yöntemleri ise bu tür durumların olma olasılığını ortadan kaldırır. Yüksek iletkenlik değerine sahip, kabloyu dış elektriksel cisimlerden koruyacak bir kılıf türü, arıza ve yıpranmaların önüne geçmede birebirdir. Kablolarda temel kaplama yöntemleri sargı, folyolama ve örgüdür. Örgülü kaplama yönteminin en büyük faydası kablonun fiziksel dayanıklılığını artırmak olarak öne çıkar. Örgü kabloda elektrik sinyali korunduğu gibi iletişim de çok daha kaliteli ve güvenli hale gelir. Esneklik kazanan kablo çok daha rahat hareket ettirilir ve sert bir şekilde büküldüğünde dâhi zarar görmez. Örgü kablolarda kabloyu kapsama oranı %40 ile %98 arasındadır. Bu da izolasyon kalitesini artırır. Örgülü kaplama yöntemi her çapta tele uygulanabildiği gibi özellikle otomasyon ve robotik alanlarında kullanılan kablolarda daha çok tercih edilir. Bir diğer kaplama yöntemi ise örgü ve folyonun bir arada kullanıldığı koruma yöntemidir. Örgü folyo kombinasyonunda izolasyon oranı %100'dür. Örgü ve folyonun birlikte kullanılması mekanik dayanıklılığı artırır. Bunun yanı sıra kablo içerisinde yer alan teller çok daha etkili şekilde kavranmış olur. Örgü kablolarda fiber örgü ya da tekstil örgü gibi kılıf malzemeleri kullanılabilir. Farklı renklerde olabilen örgü kablo çeşitleri hem dekoratif hem de hafif olmalarıyla da oldukça kullanışlıdır.
Detaylar
RGBAçılımı "Red-Green-Blue" olan RGB; kırmızı, yeşil ve mavi renklerden farklı renkler ortaya çıkarmaya yarayan bit metottur. Renk uzayı olarak da bilinir. RGB bazen bir ekranın ya da monitörün özelliklerini açıklarken kullanılır. RGB, farklı renkler oluşturmak için karıştırılabilen üç farklı tona sahip ışık anlamına gelir. Kırmızı, yeşil ve mavi ışığı birleştirmek; televizyonlar, bilgisayar monitörleri ve akıllı telefon ekranları gibi ekranlarda renkli görüntüler üretmenin standart yöntemidir. RGB teknolojisi, oyuncu ekipmanlarının popülerleşmesiyle birlikte daha da yaygınlaşmıştır. Ekranda bir renk görüntülediğiniz zaman, her piksel kendine özgü bir RGB değerine sahip olur. RGB tarafından desteklenen renk sayısı, kırmızı, yeşil ve mavi için kaç olası değerin kullanılabileceğine bağlıdır. Bu durum "renk derinliği" olarak bilinir ve bit olarak ölçülür. En yaygın renk derinliği, "gerçek renk" olarak da bilinen 24 bit renktir. 24 bit renkte, bu değer 0 ile 255 arasındadır; bu durumda 0 değeri renk ortaya koymazken, 255 tam doygunluktadır. RGB sistemi kullanılarak elde edilebilecek renk yelpazesi son derece geniştir ve CMYK adı verilen diğer sisteme kıyasla oldukça gelişmiştir. Örneğin; mor bir piksel çok sayıda kırmızı ve mavi piksel içerirken neredeyse hiç yeşil piksel içermez. Mor bir piksel oluşturmak için gereken RGB değerlerini aşağıda görebilirsiniz: Kırmızı: 132 Yeşil: 17 Mavi: 170 Son yıllarda RGB teknolojisinin yaygınlaşmasıyla beraber, donanım üreticileri bu teknolojiyi alışık olmadığımız ürünlerde de kullanmaya başladılar. Ekran kartı, anakart, RAM, soğutma fanı gibi bilgisayar donanımları, RGB teknolojisi kullanılarak kullanıcıların kişiselleştirebileceği bir hal aldılar. Gaming ekipmanlarda sıklıkla rastlanabilecek bu durum, sıradan ve sıkıcı görünümlere sahip donanımların kullanıcılar tarafından çeşitli renklerle modifiye edilebilmesine olanak sağlıyor. RGB destekli bilgisayar donanımlarına sahip olduğunuz takdirde, favori renklerinizi seçerek kasanızı zevkinize göre biçimlendirebilirsiniz.
Detaylar