Corsair’i ideal yapan şey neredeyse her şeyi elde edersiniz edin, bazı kullanışlı yeni özelliklerle birlikte sürekli daha iyiye ulaşabileceğinizi bilmenizdir. Hafif bir modele rağmen, hala üstün tasarım ve özellik setine sahip fantastik klavyeler ortaya koyan Corsair, bu anlamda kendisini piyasadaki en iyi mekanik klavyelerden biri yapmaya devam eder.

Eksiksiz, Tam Paket Halinde Hazırlanan Klavyeler

Corsair, kitlelere renkli, LED arkadan aydınlatmalı klavyeler hazırlar. RGB, Corsair'in özelleştirilebilir arka plan aydınlatmasına sahip olan ve kullanıcılara anahtar başına milyonlarca renk seçeneği sunan en yeni Cherry MX mekanik klavyelerle sunulur.

Corsair'in RGB yazılım paketinde Profiller, Eylemler, Aydınlatma ve Ayarlar içeren çeşitli sekmeler bulunur. Profiller sekmesi, klavye için bir profil özelleştirmenizi ve oluşturmanızı sağlar; daha sonra dosya olarak dışa aktarabilirsiniz.

İşiniz bittiğinde, dosyaları kullanıcılar tarafından oluşturulan yüzlerce profili bulabileceğiniz Corsair'in RGB forumuna yükleyebilirsiniz. Birçok klavyeye kıyasla bu profilleri özelleştirmek için saatler harcamanıza gerek kalmaz.

Yazılım paketi, öncelikle LED aydınlatmasını özelleştirmek için kullanılır ancak tek işlevi bu değildir. Uygulamayı kısa yol tuşlarıyla kısa yollar oluşturmak için de kullanabilirsiniz. Ayrıca, klavyenin belleğini daha da güncelleyebileceğiniz bir yerdir. Genel olarak, tüm Corsair klavyeler sağlam avuç içi dayanağından ağır kasasına kadar iyi bir şekilde inşa edilmiş ürünlerdir.

Eylemler sekmesi kısa yolları oluşturabileceğiniz yerdir; Işık sekmesi ise ışık efektleri oluşturmanıza olanak tanır. Son olarak, Ayarlar sekmesi klavyenin bireysel program ayarlarını değiştirmenizi sağlar. Güçlü bir yazılım, klavye tercihi noktasında önemli bir referans noktası oluşturur. Corsair klavyeleriyle canlı LED aydınlatma efektleri yaratmayı başarabilirsiniz.

Corsair, aydınlatma efektinin hızı, zamanlaması ve parlaklığı güvenli bir kontrol sağlar. Bu tür bir yazılımla çalışmaya alışkın değilseniz, klavyenin sunacağı geniş kontrol ağı olumlu anlamda sürpriz olacaktır. Bununla birlikte, saatlerce ayarlarla uğraşmak istemiyorsanız, Corsair'in forumlarından her zaman önceden hazırlanmış, kullanıcı tarafından oluşturulan bir profili indirebilirsiniz.

Corsair Klavyeleri İkna Konusunda Başarılı

  • Uzun süreli kullanıma açık dayanıklı yapı kalitesi
  • Görünüşe verilen önemin karşılığı olarak göz alıcı mat yüzeye sahip ürünler
  • Cherry MX anahtarları
  • Sağlam avuç içi dayanağı
  • Güçlü yazılım paketi, dik öğrenme eğrisi
  • Sıvıya karşı direnç gösteren çeşitli modeller
  • Aydınlatma sevenler için parlak RGB aydınlatma teknolojisi
  • Klavyenin masada kaymasını engelleyen kaymaz ayakçıklar
  • İşlemlerinizi daha hızlı gerçekleştirebilmek için kısa yol tuşları

Çeşitlilik Yaşamın Çeşnisidir

Yeni Corsair klavyeleri için en belirgin güncelleme, Cherry'nin yeni Speed Silver anahtarları için ek seçenek sunmasıdır. Bu yeni anahtarlar daha kısa bir çalıştırma mesafesine sahiptir ve bu modelle birlikte sunulan standart Kırmızı, Mavi, Kahverengi anahtarlardan daha az güç gerektirir. Anahtarlarınızı kişiselleştirebilmek klavyelere ekstra bir katkı sağladığı gibi kullanım esnasında daha iyi hissetmenizi mümkün hale getirir. Tuş kapaklarınızdaki renk veya yazı tipi gibi küçük estetik değişiklikler, Corsair klavyelerini diğerlerinden ayırmada büyük bir fark yaratır. Yeni Speed Silver anahtarlar, daha yüksek hız ve yanıt hızı sunar ve diğer anahtarlara kıyasla hafif bir dokunma hissi içerir. Bu his, biraz daha az güç gerektiren Kahverengi bir anahtara benzer. Daha kısa çalıştırma mesafesi, bu anahtarı oyun oynamak için ideal hale getirir, girişleriniz arasında mümkün olan en düşük direnci sağlar ve ekranda farkı görürsünüz. Yeni Speed Silver anahtarları ve küçük estetik güncellemeleri de dâhil olmak üzere yeni nesildeki bazı ayarlamalar, yeni Corsair klavyelerini oyun klavyesi alanında da güçlü bir rakip yapıyor. Daha anlamlı hale getirmek için ekstra yeniliklerle güçlendirilen klavyeler daha kaliteli performans sağlamanız için büyük çaba gösterir.  Bünyesinde bulunan tüm yükseltmelerin yanı sıra daha kapsamlı RGB aydınlatma ve bir sıra içeren makro tuşları kümesi hayatı daha kolay hale getirir.

Geniş İçeriği İle Her İhtiyacınızda Yanınızda

Corsair adı ve logosu, yerleşik profille gösterimler, anahtar başına çok renkli arka ışığı ve Cherry MX anahtarlarının kullanımı ile birlikte yer alır. Klavyenin yaşam boyutuna yakın görüntüsü ve altında alüminyum üst çerçeve, dâhili depolama ve altın kontak anahtarları dikkat çekicidir. Bellek, aydınlatma ve anahtar türünün ötesinde, optimum rahatlık için çıkarılabilir yumuşak dokunuşlu avuç içi dayanağının yanı sıra özel multimedya ve ses denetimlerinden de sağladığı faydaları göz ardı etmek mümkün değildir.

Aydınlatma, depolama, anahtar tipi, NKRO ve Anti-gölgelenme desteğini ve hatta birlikte verilen ekstra tuş kapaklarını kapsar. Alüminyum bitler, doğrudan geçiş portu ve özel multimedya tuşları da Corsair klavyelerinin çeşitli ürünlerinde ele alınmıştır. iCUE yazılımını ve neler yapabileceğini gördüğünüz anda yüzünüzde oluşacak tebessüm kaçınılmazdır.

Bilek dayanağı klavyenin ön kenarına klipslenir, daha fazla kavrama eklemek için altında kauçuk ayaklar vardır ve üst kısım avuç içlerinizin kaymasını önlemek içindir. Geride kalan kısımlar açılıdır, bu da bilek desteğini geliştirir ve olası el ve bilek ağrılarını ortadan kaldırır. MOBA ve FPS tuş başlıkları ile birlikte, tuş başlıkları açılıdır, bu yüzden karanlıkta hissetmek kolaydır, ayrıca standart bir tuş kapağı da elde edebilirsiniz.

Ekstra Performans İçin iCUE Yazılımı

Corsair’in iCUE yazılımı verimli çalışır ve sık sık güncellenir. Genel olarak, kontrol paneli minimalist bir his verir. Temel olarak PSU, Kulaklık, klavye, RGB, AIO soğutucusu ve izlenebilen, adreslenebilen ve programlanabilen her şey iCUE ile yönetilir.

Yazılım, bağlı Corsair cihazlarını arayüzün üst bölümünde yer alan görüntüler için bir kez daha elden geçirildi ve oldukça iyi görünür. Hem klavyenin aydınlatma bölümlerini yapılandırmak hem de makrolar, yeniden eşlenebilir tuş atamaları, zamanlayıcı geri sayımları, dpi ayarlamaları ve daha fazlası gibi güçlü eylemler oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Standart tuşlar, birlikte çalışan hem eylemler hem de ışıklandırma ile yapılandırılabilir. Temel olarak bir düğmeye basarak bir kombinasyon ve tuş sırası eylemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu nedenle, özel bir makro yüklemek, programlamak kolaydır.

iCUE yazılımı çeşitli eylemler içerir. Ayrıca, metnin boyutunu, saydamlığını ve / veya rengini ihtiyaçlarınıza en uygun şekilde yapılandırabilirsiniz. Aynı zamanda oyunun ortasındayken uygulamayı kontrol edebilmeniz için en popüler medya oynatıcıların önceden doldurulmuş listesinden seçim yapabilir veya kendi medyalarınızı ekleyebilirsiniz.

İCUE yazılımı, birden fazla renk profili ve ayarlanabilir bir OSD (ekran görüntüsü) ile oyuna veya uygulamaya dayalı aydınlatma ve eylem yapılandırmaları sağlayacak farklı modlar oluşturmanıza izin verir. Profilleri / işlemleri / aydınlatmayı dışa ve içe aktarabilirsiniz. Anahtar başına LED arka plan aydınlatması ve animasyonunuz oluşur. Bu renk seçeneğine bu nedenle “arka plan” denir. Ön plan aydınlatmasının belirli çeşitlerini vizör, yağmur, nabız dalgası vb. gibi farklı şekillerde yapılandırabilirsiniz. Klavyenizi bazı belirli oyunlara bağlayabilir ve daha derin bir düzeyde, gösterge paneli seçenekleriniz ve sensör günlüğü tercihleri için kullanabilirsiniz.

Kusursuza Yakın Güncellenmiş Klavyeler

Yeni klavyeler; estetik, yeni bir kapak ve gömülü Corsair logosu (RGB aydınlatmalı) ile geliştirildi. Tabanın bazı yönlendirme seçenekleri ve geliştirilmiş kauçuk tutamakları vardır, böylece klavye masanız için bir örtü görevi görür. Anahtar başına açma / kapama / RGB / dimm / parlaklık ayarları kontrolünüz altındadır. Bu işlevsellik aynı zamanda ürünün anlaşılmasını ve kontrol edilmesini kolaylaştırır. Yeni iCUE yazılımının avantajı, Corsair'in artık her şeyin birleştirilmiş ve senkronize edilmiş olmasıdır ve bu çok daha fazla işlevsellik sağlar. Güncellenen haliyle Corsair klavyeleri, optimum bütünlüğü sağlar ve geniş kullanıcı kitleleri düşünülerek her kesime hitap eder.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Corsair Klavye Fiyatları ve Modelleri

14 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Klavye Tipi
Toplam 14 / 14 ürün
DSACategoryId/2147483646/3013120/1/51/corsair