Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Delailül Hayrat Salavatı Şerifler Açıklamalı Türkçe Okunuşlu - Abdullah Muhammed Bin Süleyman El-Cezuli

Haktan Yayınları
125,00 TL
( / adet)
%
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (12)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

126,37 TL
149,00 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/80196010/1502105
Delailül Hayrat Salavatı Şerifler Açıklamalı Türkçe Okunuşlu - Abdullah Muhammed Bin Süleyman El-Cezuli
Göklerin ve yerin maliki Yüce Yaratan, kutsal kitabımız Kur''an-ı Kerim''de Allah ve melekleri, Peygamber''e çok salavât getirirler. Ey müminler! Siz de ona salavât gelirin ve tam bir teslimiyetle selam verin. (33/Ahzâb Suresi. 56. Ayet) buyurmuş. Tabiki Burada Allah (c.c.)’ın Salatı, Nebisini Rahmetine Mazhar Etmesi, onun Şanını yüceltmesidir.
Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) ise tüm insanlara yolu göstermiş; "Kıyamet günü insanların bana en yakın olacak olanı, bana en çok salavat getirenidir." (îbn Mâce, îkâme, 25). Allah ve Rasulü''nün gösterdiği yolda yürüyen Şâzelî yolunun büyük velîlerinden Cezûlî hazretleri (k.s). hadis kitaplarında bilinen tüm salavât ile pek çok velinin dualarını bu eserde bir araya getirmiştir.
Gaye tek. hedef bir: Allah''ın Sevgilisi''ne yakın olmak, O''nu her an yanında hissetmek, âdeta O''nun önünde biricik sevdiğine "Selâm..." diyebilmek. Cezûlî hazretlerini takdir etmeyen hiçbir velî yok. Bundan dolayı "Delail''İ Hayrat"ı okumuşlar, okutmuşlar, tavsiye etmişler. Muhabbetin kaynağına, Muhammed
Mustafa''ya (S.A.V.) ulaşabilmek için. İhtimal bu niyetle olsa gerek el-Cezûlî Hazretleri, eserinin adını "Seçilmiş Peygamber''e salât konusunda nurların kaynağına ulaştıran salât ve selâmlar" anlamında "Delâilü''I-Hayrât ve Şevâriku''i-Envâr fi Zikri''s Salât ale''n-Nebiyyi''l-Muhtâr" koymuştur.
Nasıl Okuyalım?
Her gün veya haftanın belli günleri olmak üzere, her velî daha çok salât okumak için kendine Özgü bir metot belirlemiş. Kendilerine sadât-ı kiram adı verilen Nakşibendi yolunun büyükleri ise, "Delaili hayrat"ı okumada genelde şu şekilde bir yol takip etmişler:
Haftanın belli günleri, belirlenen yerleri okumayı tercih etmişler. Bu belirli yerleri de abdestli olarak, rahat bir oturuş düzeninde edeple okumuşlar. İslâmi gün kavramında, geceler gündüze tâbi olduğundan -diyelim ki perşembe gününün akşamı, o günün akşamına cuma akşamı deniliyor- genelde akşam namazından sonra "Delail''i Hayrat"ı okumaya başlamışlar. Ertesi günün akşam namazına kadar, bu belli yerleri okuyup bitirmişler.
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltli
Sayfa Sayısı 231
Yayın Tarihi 2013
Yazar Abdullah Muhammed Bin Süleyman El-Cezuli
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu KHAKTAN30165
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön