Doğu Felsefesi Kitapları; okurların düşünce dünyasını zenginleştiren metaforlar ve imgeleri sade ve anlaşılır bir dille sunuyor. Bireylerin farklı bakış açıları kazanmalarına yardımcı olan eserler, doğu felsefesinin kapılarını sonuna kadar açıyor. Günlük hayat içerisinde yaşanan problemlerin nedenlerini irdeleyerek, ahlaki anlamda kendini gerçekleştirebilen bir birey olma konusunda öğütlerde bulunan kitaplar, iç huzuru yakalamak isteyen okurların tercihleri  arasında yer alıyor. Genel ahlak kurallarının felsefi arka planını çeşitli öğretilerle harmanlayarak sunan eserler, örnek hayat hikayelerine yer veriyor. Kitaplarda dile getirilen düşünceler ve fikirler; yazarların, uzun yıllar süren bilgi birikimi ve tecrübelerinden yola çıkılarak ya da toplum nezdinde etki bırakan; düşünür, felsefeci ve liderlerin hayatlarından ilham alınarak kaleme alınıyor.

Doğu Felsefesi Kitapları Hangi Konulardan Bahseder?

Bireylerin enerjilerini iyi ve erdemli işler için kullanmaları gerektiğini vurgulayan doğu felsefesi kitapları, zaman yönetimi konusunda da okurları bilinçlendiriyor. Doğu felsefesinin önemli mihenk taşlarından olan Budizm öğretisi hakkında ayrıntılı açıklamalara yer verilen eserler, insan psikolojisini anlama konusunda önemli ipuçları sunuyor. Bir amaca sahip olmanın insan hayatını şekillendiren en önemli unsurlar arasında yer aldığını okurlara hatırlatan doğu felsefesi kitapları; dürüstlük, erdem, alçak gönüllülük gibi değerlerin önemine de değiniyor. Bireylerin kendi yeteneklerinin farkına varmaları gerektiğini vurgulayan Budizm öğretisi, beden ve ruh bütünlüğünü sağlamayı amaçlıyor. Kitaplarda geniş bir bölüm olarak ele alınan Budizm öğretileri; kişilerin yaşadığı tatminsizlik duygusu ve açgözlülük gibi istenmeyen durumlarla nasıl başa çıkılabileceği konusunda okurlara tavsiyelerde bulunuyor. 

Doğu Felsefesi Öğretileri Nelerdir?

Kişilerin daima geçmişi düşünerek ya da geleceğe odaklanarak acı çekmelerinin ve an'ı yaşayamamalarının yol açtığı sorunları felsefi ve psikolojik açılardan ele alarak açıklayan kitaplar, insani kaygıların temel sebeplerini açıklıyor. Nesnelerle ve diğer insanlarla kurulan bağların sağlıklı bir temele oturtulması gerektiğini vurgulayan doğu felsefesi kitapları, bireylerin maddi eşyalara tutunarak kendi bencilliklerinden kurtulmak istediklerini gerekçeleriyle birlikte sunuyor. Maddi ve geçici nesnelere bağlanma konusu kitaplarda kendine geniş bir yer buluyor. Doğu felsefesi kitapları; bu tutarsız bağlılıkların kişileri yaşam amaçlarından uzaklaştırdığını iddia ediyor. Kontrol edilemeyen arzuların ve her zaman daha fazlasına sahip olma isteğinin bireylere acı bir tecrübe olarak geri döneceğini bildiren eserler, davranışlarda ölçülü ve tutarlı olma konusunda okurları bilinçlendiriyor.

Doğu Felsefesi Hangi İlkeler Üzerinde Durur?

Çeşitli prensipleri sistematik bir şekilde ele alan doğu felsefesi kitapları, bireylerin kendi iç dünyalarını yeniden şekillendirmelerine ve geleneksel kabulleri sorgulamalarına yardımcı oluyor. Sahip olunan kişisel özelliklerin değerini fark etmeyi kolaylaştıran eserler; cömertlik, sevgi, sağlık ve bilgi gibi çeşitli olguları ele alarak, okurları düşünmeye davet ediyor. Bireylerin, evrenle olan bağına kutsallık atfederek bu doğal bağa odaklanan doğu felsefesi; zarar vermeme ilkesi üzerinde duruyor. Okurları gerçeği aramaya davet eden kitaplar; dikkati belirli bir iş üzerinde toplayarak konsantre olmanın içsel bütünlüğü sağlayacağını savunuyor. Kitaplar; kişilerin hayat amaçlarını bulduklarında o amacı gerçeğe dönüştürmeleri gerektiğini öğütlüyor.

Doğu Felsefesi Kitaplarının Odak Noktası Nedir?

Eylemlerin etkilerine ve sonuçlarına dikkat çeken doğu felsefesi kitapları, düşünce gücünün önemine değiniyor. Düşüncelerin, hayatı şekillendirme konusunda hayati bir öneme sahip olduğunu ifade eden eserler, fikirlerin içsel bir etki yarattığını savunuyor. Herkesin bir bütünün parçası olduğunu ifade eden doğu felsefesi kitapları, evrende var olan dengeyi korumak gerektiğine ilişkin çeşitli çıkarımları okurların zihin dünyasına sunuyor. Kişilerin kendilerini iyileştirme gücü olduğunu ve kendini iyileştirebilen bir bireyin başkalarına da yardımcı olabileceğini ifade eden doğu felsefesi öğretileri, insanları bu doğrultuda çalışmaları ve hedeflerini gerçekleştirmeleri konusunda cesaretlendiriyor

Doğu Felsefesi ile İlgili Kitaplar; Kitap Film Müzik, Edebiyat, Kitap ve Akademik kategorilerimizin altında Halil Cibran, Rabindranath Tagore, Okakura Kakuzo, Lao Tzu, Yu Dan, Thierry Hentsch, Tevfik El-hakim, Tahit Uluç, Swami Vivekananda, Sun Bin, Sokya Ono, Senem Kurtar, Roy Eugene Davis, Raymond B. Smulyan, Rahibe Nevidita, Peter Adamson, Pamela Ball, Osman Pamukoğlu, Osho, Nasiruddin Tusi, Muhittin Macit, Miyamato Mushi, Mehmet Ali Işım, M. Yılmaz Öner, İbrahim Hakkı Aydoğdu, İbrahim Çapak, Henri Borel, Hanri Benzus, Hakan Karahan, H. A. Giles, Günhan Özhan, Gönül Bünyadzade, Francois Jullien, Farabi, Fahrettin Olguner, E. Sonnur Özcan, Deepak Chopra, Cemil Meriç, Fahrettin Olguner, Feriduddin Attar,Huanchu Daoren, Asaf Halet Çelebi, Anne, Ali Behdad, Ahmet Mithat Efendi, Ahmet İnam, Abdulkerim Suruş, Abdulhamit El Katib gibi yazarların doğu felsefesine ilişkin yazdıkları Japon Zihniyeti, Savaş Sanatı, Farabi Felsefesi ve Ortaçağ Düşüncesine Etkisi, Stao Mantığı ve Farabi’ye Etkisi, Kişilik Bozuklukları, Mevlana ve Mevlevilik, Süreç mi Yaradılış mı, Hayatın Ritmi, Tao Te Ching, Yitik Savaş Sanatı, Zösler, Sohbetler, Beş Çember Kitabı, Bilgenin Kanatlı Sözleri, Doğu Bilgeliği, Bahçıvan, Mistisizm, Konfüçyüs, Aşk Mektupları, Eğitimci Olarak Schopenhaur, Mükemmelk Mürit, Kendimle Konuşmalar gibi pek çok kitabı kolaylıkla bulabilirsiniz.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Doğu Felsefesi Kitapları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 79 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033031/9943/1515548