Dövme

Dövme insan bedenine deri üzerine adım adım işlenerek çizilen işaret, desen ya da genel adı ile çizimlere denir. Bütün dövme modelleri uygulaması sırasında birbirinden farklı teknikler kullanılır. Yenilikçi modern yöntemler ile yapılan dövmeler, eski yapım tekniklere göre daha az can yakar. Dövme uygulamasına yardımcı ekipmanlardan olan ekipmanların yardımıyla yüksek hızda ve devirde deriye girip çıkan iğne düzeneği deri üzerinde bir kalem ile çizim yapılıyormuş gibi görünür. Güzel görünüm sağlayan dövme çeşitleri; istenilen desenleri vücuda çizmek için uygulanır. İnsan cildi hassas olduğundan, uygulanacak olan ürünlerin de insan sağlığını tehdit etmeyen ürünlerden üretilmiş olmasına özen gösterilir. Tek tek iğne ile deriye çizilen dövmenin kendisine has özel dövme bıçak seçenekleri bulunur. Tamamen müşterinin ihtiyacına göre şekillenen dövme görüntüsü, istenilen çizimin uygulanması ile ilerler. İstenilen çizime göre müşteriler için göz alıcı bir görünüm sağlar. Uygulamanın başından sonuna kadar büyük bir titizlikle çalışılır. Dövmenin süresi, rengi, deseni gibi özellikler tamamen müşterilerin seçimlerine göre şekillenir. Ortaya çıkan sonuç da müşterilerin beğeni özelliklerine göre değişiklik gösterir. Dövme yapımında kullanılan ürün çeşitleri tamamen doğal olan malzemelerden üretildiğinden, cildin yapısında kötü bir sorun oluşturmaz. Böylelikle günlük kullanımda doğal bir görünüm sağlayarak, yapaylıktan uzaklaşır. Müşterilerin dövmeyi uygulamak istedikleri alanın yapısı da istekleri kadar seçilecek ürünün şekillenmesinde önemli bir kriterdir. Dövme uygulaması, işin uzmanları tarafından yaklaşık bir buçuk ile iki saat arasında sürer. Bu süre istenilen dövmenin şekline, boyutuna, yoğunluğuna göre değişiklik gösterir. Periyodik bakımları yapıldığı takdirde uzun süre renk solmadan kullanım sağlanır. Tüm dövme ekipmanlarının içeriği insan sağlığını tehdit etmeyen özel materyaller kullanılarak yapılır. Bu ürünler hipoalerjenik olduğundan insan sağlığını tehdit etmez. Dövmenin yapıldığı cilt çevresinde doğrudan ya da dolaylı hiçbir zarar vermez. Deri yüzeyine kalıcı bir uygulama olarak yapıldığından sudan, sabundan ya da şampuandan etkilenmeden yıllar boyu sizinle kalır. Uygulamanın işin uzmanı tarafından yapılması oldukça önemlidir. Bu nedenle doğru uygulama, kullanım ve periyodik bakım sağlandığında uzun yıllar kullanılır. Bu süre müşterilerin her birinde farklılık gösterir. Bunun nedeni; seçilen dövmedeki farklılıktan seçilen dövme bakım kremi seçeneklerinin içeriklerine kadar değişiklik gösterir. Yeni nesil dövme silme makineleri sayesinde istediğiniz zaman dövmenizi sildirebilirsiniz. Sunduğu etkili görsel etkisi nedeniyle müşteriler tarafından sık sık tercih edilir. Bir çizimi kalıcı bir şekilde bedeninde yıllar boyu taşımak isteyen müşteriler için doğru bir seçimdir.

Estetik Tasarımları ile Dövme Özellikleri

Derin ve anlamlı tasarımları vücutta yıllar boyu taşıma imkanı sunan portre dövme özellikleri müşterilerin ihtiyaçlarına ve isteklerine göre değişiklik gösterir. Bunun nedeni de her insanın dövme tasarımı zevki ve uygulama alanı isteklerinin farklı olmasıdır. Aynı zamanda sahip olunan cilt tipine göre tercih edilecek dövme seçeneklerini belirler. Kalıcı dövme malzemeleri ile uygulandığı günden birkaç gün sonra yavaş yavaş iyileşir. İyileşme sürecinde streç film ile korunan cilt yüzeyi düzenli bakım ile desteklenir. Kalıcı makyaj cihazları gibi uygulandıktan sonra uzun yıllar ciltte kalan dövmeler, dövme aletleri ile uygulanır. Kullanılan boyaların içerikleri doğal olduğundan müşterilerin dövme uygulanan cilt kısmına zarar vermez. Dövme uygulaması yapılacak olan cilt oldukça hassas olduğu için kullanılan malzemelerin steril ve doğal olması da büyük önem taşır. Dövme kalemi doğru kullanıldığında uzun süre acı hissettirmeden bozulmadan uygulanır. Kalıcı ya da geçici dövmelerin kullanım süresi birbirinden farklıdır. Adından da anlaşıldığı üzere geçici dövme su ve sabun gibi maddelerden etkilenerek belirli bir süreden sonra cilt yüzeyinden çıkar. Dövmenin uygulama sonrası düzenli bakımları da uygulaması gibi uzmanlarca yapılmalıdır. Çıkarılması gereken durumlarda da yine uzmanlara danışılmalıdır. Kesici ya da cilde zarar verici yöntemlerle dövme çıkarmaya çalışmak cilde de zarar verebileceğinden tercih edilmez. Bu nedenle kullanılan ürünün kalitesi kadar nerede ve kime yaptırdığınız da çok önemlidir. Kaliteli ürün seçilerek doğru uygulanması uzun süre kullanmanın ilk adımıdır. Düzenli bakım ve doğru kullanım ile kullanım süresi uzar ve eşsiz bir deneyim sağlar.

Her Zevke Uygun Dövme Modelleri

Dövme malzemeleri seti seçenekleri yüzlerce marka ve ürün arasında oldukça fazladır. Bunun nedeni müşterilerin ihtiyaç ya da isteklerinde meydana gelebilecek farklılıklardır. Dövmelerin birden fazla formda, uzunlukta, boyutta, kullanım şeklinde ürün seçenekleri bulunur. Dövme başlangıç seti çoğunlukla kalıcı ve geçici olmak üzere iki grupta incelenir. İğneli makineler ile uzmanlar tarafından yapılan kalıcı dövmeler gibi özel içerikli boya malzemeden üretilmiş seçenekleri mevcuttur. Dövme çizimlerinin de çeşitleri her zevke, ihtiyaca ya da isteğe göre şekillenir. Bu nedenle uzunluğu, yoğunluğu, boyutu hatta rengi bile birden fazla çeşit ile müşterilerin zevkine sunulur. Dövme tabancası ile uygulanan çizimler alışılmış siyah ve alışılmışın dışında kahverengi, mavi, yeşil, kırmızı gibi yüzlerce renk çeşitleri ile müşteriler için tasarlanır ve uygulanır. Kullanım amacına göre farklı alanlarda tercih edilen renklerin de farklı boyutta ve uzunlukta çeşitleri vardır. Farklı yoğunluk isteklerine göre tasarlanan ürünlerden biri olan dövmeler, dövme gizleme bandı ile görülmesi istenmeyen bir durumda gizlenerek kolayca saklanır. Kalıcı uygulamalarda uzmanların yönlendirmeleri büyük önem taşır. Dövmenin şekline, kullanacak olan müşterinin giyim tarzına, zevkine kadar her detay dövme seçiminde dikkat edilmesi gereken detaylardır. Kalıcı olmayan dövmelerde de uygulanacağı yer ya da giyim seçimleri gibi unsurlar devreye girerek seçimleri etkiler. Kalıcı ve geçici dövme uygulamasında kullanılacak olan iğneli makinelerin seçimi oldukça önemlidir. Doğrudan ve uzun süre cilt ile teması olduğundan alerjik etki yaratmayacak, doğal içerikli boya malzemelerinin kullanımına uygun yapılmış olmalıdır. Uygulama esnasında derinin içine girmesini kolaylaştırmak için kalıcı uygulamalarda ince iğneli ve yüksek devirli makineler tercih edilir. Kalıcı ya da geçici dövmelerin ortak noktası etkileyici sonuçlar oluşturmalarıdır. Sundukları kullanım kolaylığı ile müşterilerin sık sık kullandığı ve beğendiği ürünlerden sayılır.

Dövme Yapımında Müşteri Yorumları ile Alışveriş Deneyimi

Dövme yaptıran müşterilerin günlük aktiviteleri boyunca kendi ciltlerinde deneyimleyerek yorumlarını henüz dövme denememiş müşteriler ile kolayca paylaşır. Bu sayede daha sonra dövme tercihi yapacak olan müşterilere yol gösterir ve kendi alışveriş yöntemlerini oluşturmalarına yardımcı olur. Müşteri yorumlarında dövme önerileri incelendiğinde, bir uzmanla ya da kendi ev ortamında yapılmış olması da belirtilerek diğer müşterilerin planlamalarına yardımcı olunur. Dövmenin çiziminin tercihi tamamen müşterilerin isteklerine göre şekillenir ve çok doğal bir sonuç vermeyi hedefleyen seçenekler sunar. Aynı zamanda sunduğu farklı estetik görüntüler ile müşterilerin ihtiyaçlarını iyi şekilde karşılar. Ev ortamında yapılırken dövme yapma malzemeleri periyodik bakımlarının gerekliliği fiyatı ve ayrılacak zamanı doğrudan arttırdığı için müşterilerin tercih sıklığını da etkiler. Kalıcı dövme kullanım ömrü, suya dayanıklılığı, kolay kullanımı, özel medikal temizleyicileri sayesinde müşterilerin beklentilerini süsler. Dövme transfer malzemeleri hakkında müşterilerin yorumları birbirinden oldukça farklı sonuçlar alır. Bunun nedeni her müşterinin beklentisi, istekleri ya da vücut şeklinin birbirinden farklı olmasıdır. Bunun dışında seçilen dövmenin boyutu, formu, hacmi, yoğunluğu, uygulama şekli, rengi gibi özellikler müşterilerin isteklerine göre seçildiği için doğrudan farklı sonuçlar vermeye yatkındır. Bu nedenle kalıcı dövme yorumları açısından incelendiğinde kullanışlı ve estetik özellikleriyle müşterilerin kriterlerini doğru bir şekilde karşılayarak olumlu yorumlar aldığı görülür. Dövme uygulamalarının sonuçları kadar uygulama sonrası çıkarma işlemi de müşteriler için bir sorun ve endişe belirtisidir. Bu soruna yeni nesil cihazların cilde hasar vermeden dövmeyi ciltten çıkarma özelliği sayesinde güvenle tercih edildiği görülür. Siz de kendinize uygun dövmeyi ve dövme yapma malzemelerini alışverişinizde kendi yönteminizi oluşturarak satın aldıktan sonra kendi yorumlarınızı, uygulama sonucu görsellerinizi ve vermek istediğiniz puanınızı paylaşarak sizden sonra satın alabilecek müşterilere yol gösterici olabilirsiniz.

Malzeme Çeşidine Göre Dövme Modelleri

Dövme malzemeleri doğrudan insan cildi ile teması olduğundan temiz içerikli materyallerden üretilen özel bir formülde yapılmış olmalıdır. İnsan sağlığına zarar vermesi muhtemel olan hiçbir ürün dövme uygulamalarında kullanılmaz. Bu noktada önemli olan ilk unsur ucuz dövme malzemeleri yapımında kullanılan boyaların üretiminde kullanılan malzemelerin kalitesidir. Dövmenin yapılacağı cilt kısmı ile uzun süre ve direkt teması olacağından hem cilt temiz hem de cide zarar vermeyecek kalitede olmalıdır. Bir diğer unsur ise boya makinelerin iğnelerinin seçimidir. Boyayı cilde yerleştirecek olan iğneler hipoalerjenik ve kullanılan boya seçenekleri temiz içerikli olmalıdır ve insan sağlığını tehdit eden herhangi bir malzeme içermez. Birden fazla boyutta, renkte, desende ve formda dövme çizimleri bulunur. Dövme çelik malzemeleri, dövmenin boyutlarına ya da şekline göre değişiklik gösterir. Profesyonel uygulamalarda uzmanların temel aldığı ölçüt kullanılan iğnelerin numaralarıdır. Geçici dövme malzemeleri de içerisindeki ürünlerin üretimlerinde temiz içerikli materyaller bulunur. Satın alırken ya da uygularken materyal kalitesi müşteriler için oldukça büyük önem taşır. Ev ortamında dövme uygulaması yapmak geçici dövme paketleri sayesinde artık çok kolaydır. Müşteriler verilen talimat metinlerine uyarak evlerinde kendi dövme uygulamalarını kolayca yapar. Zaman açısından olduğu gibi bütçe bakımından da tasarruf sağlar. Zengin ürün çeşitliliği arasında boyut ve hacim kadar önemli olan renkler de büyük bir ürün yelpazesine sahiptir. Kalıcı dövmeden farklı olarak dövmenin yapıldığı yüzeyde kalma süresi kısalır. İstenilen renkte ve desende yapılan dövmenin boyutları da müşterilerin zevklerine göre belirlenir. Kalıcı dövmeler yıllar boyu kalırken, geçici dövmeler sudan etkilenerek belirli bir süre sonra cilt yüzeyinden kalkarak yok olur. Renkli dövme seçenekleri müşterilerin ihtiyaç duyduğu, çoğunlukla konsept tasarımlar şeklinde tercih edilen çizim çeşitlerinin cilde uygulanmış halidir. Birçok renkte, boyutta çizimler hazırlanarak üretilen renkli dövmelerin de farklı boyutları vardır. Aynı zamanda renkli dövmeler de uzmanlar tarafından kalıcı yapılan ya da kısa süreli kullanılan geçici formunda üretilir. Bu sayede her ihtiyaca ve isteğe yönelik olmayı hedefler.

Dövme Malzemeleri Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Cilt çok hassas bir alan olduğu için dövme iğnesi ile dövme uygulaması alanında uzman kişiler tarafından yapılır. Kullanılan dövme boyası da insan sağlığını tehdit etmeyen içeriğe sahip olur. Önemli iki kriter tam olarak sağlandıktan sonra ürünün uygulanmasına başlanır. Öncelikli adım müşterinin isteklerine uygun tasarımı bulmaktır. Dövme malzemeleri set halinde ya da ayrı ayrı satın alınabilen malzemelerdir. Uygulamaya başlarken cilt yüzeyi varsa kıllardan ve kirden arındırılır. Seçilen tasarım transfer kağıdına basılarak, ciltte istenilen yere yerleştirilir. Ardından dövme uygulamasına başlanır. Özenli ve dikkatli olmak oldukça önemlidir ve müşterilerin uygulama sırasında salon mobilyaları seçeneklerinden dövme sandalyesinde konforlu sağlanır. Geçici dövme çeşitleri de ev ortamında kolayca uygulanır. Dövme uygulamalarından sonraki ilk kırk sekiz saat cilt çevresi su ve nemden korunur. Makyaj ya da banyo yapılmaz. Aksi halde cilde ve tasarıma zarar verilebilir. Düzenli bakımı da uzman kişilerce yapıldığında kısa sürede iyileşerek yaşam boyu size eşlik etmeye hazır olur. Yaptırdığınız dövme hakkında fikriniz değiştiğinde yeni nesil cihazlar ile sildirebilirsiniz. Cihazların yanı sıra dövme silme kremi gibi ürünler ile silme işlemi desteklenir.

Uygun Fiyat Seçenekleri ile Dövme Ekipmanları

Bir ürünün fiyatındaki belirleyici unsur aynı kategoride olduğu ürünler arasında bulunan ayırt edici özellikleridir. Dövme fiyatları açısından incelendiğinde, yüzlerce marka arasından seçilmiş bütçe dostu bir ürün olduğu görülür. Sahip olduğu boyut ve hacim alternatifleri, hipoalerjenik iğnelere sahip dövme yapma makineleri ve zengin renk seçenekleri, birden fazla ürünü tek paket ile sunma gibi özellikler sayesinde müşterilerin dikkatini üzerine çekerek tercih edilme sıklığını belirler. Dövme malzemeleri fiyatları üzerinde yapıldığı materyalin fiyatından doğrudan etkilenir. Kaliteli ve kıymetli malzemelerden olan boyların fiyatları da yüksektir. Müşterinin ihtiyaçlarına yönelik hazırlanan dövme yapma paketleri de her bütçeye uygun olmayı hedefleyen fiyat seçeneklerine sahiptir. Birden fazla fonksiyonu tek ürünle müştere sunan dövme uygulama seti oldukça ekonomik olması nedeniyle, müşteriler tarafından sık sık tercih edilir. Ürünün tercih edilme sıklığı da fiyatını etkileyen önemli bir unsurdur. Ürün içeriğindeki kullanım kolaylığı sağlayan ürünlerin miktarı fiyatını etkiler. Ürünün rengi, boyutları, kullanım ömrü, kullanım kolaylığı, çıkarma kolaylığı, hafifliği gibi özellikler fiyatını belirlerken temel alınan kriterlerdendir. Dövme makinesi fiyatları da ürün paketlerinin fiyatını belirler. Satın alma fırsatları ile birden fazla kolay uygulama sağlayan ekipmanı tek ürün ve fiyatla müşterilere sunması da seçilmesinde önemli bir etkendir. Dövme transfer kağıdı seçeneklerine kadar her ürün detayını düşünerek hazırlanan ürün paketleri fiyat açısından bakıldığında işlevsel özellikleri, paket içerisindeki ekipmanların miktarı, sunduğu estetik ve görsel sonuç ve zengin renk, boyut ve yoğunluk özellikleri ile çoğu bütçeye uygundur. Siz de hem evde hem de bir uzmanla kolayca uygulanabilen dövmelere zengin fırsat seçeneklerinden yararlanarak kolayca sahip olabilir, etkileyici dövmeleriniz ile herkesi kendinize hayran bırakabilirsiniz. Düzenli dezenfekte edildiği takdirde güvenle kullanılan ürünlere Hepsiburada’daki zengin fırsat seçeneklerinden yararlanarak siz de kolayca ulaşabilirsiniz.

Dövme Yapımında Kullanılan Ekipmanlar Nelerdir?

Dövme yapımında kullanılan materyallerin tümü kişiye özel ve tek kullanımlıktır. Dövme makinesi, iğne çubuğu, iğne, boya ve boya kabı gibi işlevsel birden fazla ekipman ile yapılır. Sabit bir şekilde kullanılması tercih edilen ekipmanların her işlemden sonra düzenli temizliği yaparak tekrar tekrar kullanıma hazır hale getirilir.

Doğru Kalıcı Dövme Modelleri Nasıl Seçilir?

Bir dövme modeli, müşterilerin ihtiyacını ve zevkini karşıladığı takdirde iyi ya da kötü yorumlar alır. Sizin için doğru kalıcı dövme modelini seçmenizde işlev karşılama kriteri göz önüne alınır. Tasarımı, boyutu, rengi, yapım süresi gibi özellikleri müşterilerin beklentisine sunar. İşlevlerini ve zevk ihtiyacını gerçekleştirdiğinde müşteriler için doğru dövme seçilen ve kullanılan modeldir.

En Uygun Fiyatlı Dövme Ekipmanları Nerede Satılır?

Dövme yapımında yardımcı birden fazla ekipman kullanılır. Bu ekipmanlar seçilen dövmenin tasarımına, boyutuna ve rengine göre değişiklik gösterir. Tek kullanımlık versiyonları sağlık açısından sık sık tercih edilen versiyonlardır. Dezenfekte edilerek sürekli kullanılan versiyonları da bütçe dostu olduğu için müşteriler tarafından tercih edilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Dövme

3273 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 56 / 3273 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?