Dövme, seçilen modellere göre vücuda işlenerek yapılan ve yazı, resim gibi birçok seçenekten oluşan kalıcı ya da geçici simgelerdir. Uzmanlar tarafından ve hijyenik koşullarda yapılan dövmeler, vücudun farklı yerlerine işlenebilir. Cildin yapısına, hassasiyete ve kişilerin zevkine göre seçilen desen ve aksesuarlar ile dövme yapılır. Uzmanlar, işlem esnasında cildi rahatlatmak için uyuşturucu kremler kullanır. Kullanılan makineye, kişilerin acı eşiğine ve hassasiyetine göre kullanılan materyaller de değişiklik gösterir. Dövme uzmanlarının işlemlerde kullanabilecekleri malzemeleri ve bakım araçları marka ve modellerine göre kolaylıklar temin edilebilir.

Dövme Malzemeleri Çeşitleri 

Dövme malzemelerinin içinde dövme makineleri ve aksesuarları bulunur. Adaptör, pedal, kablo gibi gerekli aparatları ve başlıkları çeşitler arasında bulabilirsiniz. Dövme makineleri, bobinli ve rotary olmak üzere ikiye ayrılır. Bobinli makineler yapılarına göre Liner ve shader olarak çeşitlenir. Liner çizgi için kullanılırken shader, boyama için tercih edilir. Rotary makineler ise zaman içinde gelişen teknoloji ile hızla değişime uğramış ve son teknoloji ile yenilenmiş türlerdir. Farklı iğne çeşitleri bulunan bu makineler, ince işçilik gerektiren realistik tasarımlar için tercih edilir. Renkli ve siyah dövme boyaları, gölge boyaları, kalıcı ve geçici dövme yapımında kullanılan boyalardır ve talebinize göre bu boyalardan istediğinizi seçebilirsiniz. Dövme boyaları içeriklerine göre de çeşitlenmektedir.

Hazır dövme setleri, kişiye özel oluşturulan setler, başlangıç setinden profesyonel düzeydeki araçlara kadar farklı modeller kullanıcılara sunulur. Tek kullanımlık olan iğneler, çoklu kutu halinde alınabilir. İğnelerin kalınlıkları ve tekniği modele göre değişiklik gösterir. Dövme iğneleri arasında kartuş iğneler ve normal iğneler yer alır. Dövme tipleri ve gripler materyaline göre çeşitlenir. Tek kullanımlık setler, plastik, alüminyum, akrilik ve çelik gripler, silikon holder bulundurur. Dövme malzemeleri arasında piercing ekipmanlarına da rastlanır. Dövmenin kalıcı olarak derinize işlemesini istemiyorsanız yapışkan dövmeler de tercih edebilirsiniz.

Kalıcı makyaj araçları da dövme ürünleri arasında yer alabilir. Kaş şekillendirici cetvelden yüzüklere, microblading boyasından iğnelere, çalışma pedine kadar birçok farklı kalıcı makyaj malzemesi dövme ürünleri arasında sayılabilir. Bu ürünlere ek olarak cilt temizleme mendili, anestezik krem, study ekipmanları, sehpalar, sterilizasyon araçları, çizi masaları, set up örtüleri ve dezenfektanlar da dövme sonrası kullanılan araçlardır.

Dövme Seti Kullanırken Nelere Dikkat Etmelisiniz? 

  • Dövmeye yeni başlayanların kendi setlerinin olması gerekir. Dövme yaparken kullanılan ekipmanların tamamı olmadan profesyonelce bir işlem yapmak mümkün değildir. Makine, adaptör ve kablo sistemleri alınarak hazırlıklara başlanabilir. Cihazı çalıştırabilmek ve durdurmak için pedal kullanılır. Makinenin yanında pedal da ana set içinde yer almalıdır. Elektronik gereksinimlerin yanında, dövmede kullanılacak iğne ve grip bulunmalıdır. 
  • Dövme yapılmadan önce boya, boyada kullanılacak pota, krem, steril su, peçete gibi malzemeler temin edilmelidir.
  • Dövme yapacaksanız ürünleri seçerken kalitesini gözetmelisiniz. Bu konuda hem hijyen hem de kişilerin konforunu ön planda tutulmalıdır.
  • Dövme stüdyolarında kullanılan kalıcı kitlerin yanı sıra geçici dövme araçları da bulunabilir. Profesyonelleşme aşamasındaki kişiler, kalıcı dövme araçlarına geçmeden önce geçici ürünlerle pratik yapabilir. Dövme şablonlarını seçerek sprey boya veya kına yardımıyla dilediğiniz şekilleri kişilerin üzerinde görebilirsiniz. Kına gibi geçici dövme uygulamalarının aparatları farklıdır. Çubuklar yardımıyla kınayı vücuda işleyebilirsiniz
  • Kendiniz için evde yapabileceğiniz geçici bir dövme arıyorsanız yapıştırma dövmelerden alabilirsiniz. Cilt ıslatılarak uygulanan yapışkanlar, saniyeler içinde cilde nüfuz eder ve kısa sürede geçici dövme yapılır. Birkaç yıkamada ve sürtünme sonrasında silinecek bu dövmeler, sık sık değiştirilerek farklı modellerin denenmesine de olanak sağlar.

Siz de dilediğiniz dövme ürününü hemen sipariş verebilir; stüdyonuzu profesyonel araçlarla donatabilirsiniz. 

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Dövme

Xline
Helta
Samur
Rosevelt
Biomaser
Hızlıx Avm
Skygo
HENO BUTİK
Master Tattoo
Darkness
New Obsessions
Flash Tattoos
Artikel
Bahels
Aulyte
Nusrat Bilişim
Herbul
Intenze
Leb
Micro Pigmentation
Konumseçilmedi
Toplam 24 / 565 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/80111004/80445032