El Terminalleri

Barkod, karekod veya manuel işlem yaparak bilgiyi depolama ve aktarma görevi gören portatif cihazlara el terminali adı verilir. El terminalleri, el bilgisayarlarının işlevlerine benzer bir görev görürler. Özellikle üretim sektöründe sıkça kullanılan terminaller; sayım yapma, depodaki ürünlerin detaylı analizini elde etme ve bilgi aktarımını sorunsuz bir şekilde gerçekleştirme gibi işlere yararlar. Zebex, Gigaset gibi markaların ürettiği el terminali modelleri ile işlerinizi daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

El Terminali Fiyatları

Önceleri sadece manuel işlem yapabilmek için geliştirilen el terminalleri, teknolojinin de gelişmesiyle birlikte adeta birer mini bilgisayar haline geldiler. El terminal ürünleri; barkod veya karekod okuma, manuel işlem yapma ve bilgileri geniş bir alan içinde depolama gibi özelliklere göre farklı fiyat etiketlerine sahip olabilir. Barkod okumaktan çok daha fazla özelliğe sahip olan gelişmiş modellerin; mesaj atabilme, arama yapabilme ya da geçmiş verileri dahili hafızasında saklayabilme gibi özellikleri de vardır.

Suya, toza ve darbeye dayanıklı modelleri bulunan el terminallerini seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli husus; hangi işte ve nerede kullanacağınız konusudur. Soğuk hava depolarında güçlü ve dayanıklı bir model seçmeniz gerekebilir. Daha küçük çaplı bir mağaza sayımında ise daha işlevsel bir model beklentilerinizi karşılayabilir. Seçim yaparken ürünün fiyatından çok işlevine ve sizin gereksinimlerinizi karşılayıp karşılamayacağına bakmanız size yarar sağlayacaktır. Çok soğuk veya çok sıcak ortamlarda düşük maliyetli bir ürün kullanmanız size daha pahalıya mal olabilir. Ayrıca güncel teknolojiyi takip eden ve parça tedariki daha kolay sağlanan ürünler de size uzun süreli ve rahat bir kullanım imkanı sunar.

El Terminali Nedir?

Kısaca cep bilgisayarı olarak niteleyebileceğimiz el terminali, çeşitli programlar kullanarak veri depolama işlemine yarayan bir cihazdır. Bu cihazların öncelikli amacı bilgi transferini gerekli kaynaklara doğru ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmektir. Bu transfer işlemleri teknik detaylara, kullanılan programlara ve cihazın alt yapısına göre değişkenlik göstermektedir. Barkod okuma, karekod okuma gibi otomatik işlemlere sahip olan el terminalleri olduğu gibi manuel olarak el yordamıyla işlem yapmanızı sağlayan cihazlar da seçenekler arasında yer almaktadır. Teknolojik gelişmeler ile birlikte el terminallerinde de dokunmatik ekran bulunan modeller üretilmektedir.

El terminallerinin amacı bilgiyi toplamak ve toplanan bu bilgiyi önce güvenli bir şekilde depolayıp sonra gerekli yerlere transferini sağlamaktır. Terminaller bu işlemi yaparken, offline ve online olarak iki farklı şekilde çalışmaktadır. Offline modeller, cihazın doğrudan kaynak ile olan bağlantısı yardımıyla işlemi gerçekleştirir. Online modeller ise bu işlemleri uzaktan ve güncel bir şekilde yapabilmektedir. Ayrıca yeni nesil el terminali modelleri; arama yapabilme, mesaj gönderebilme gibi daha detaylı özellikleriyle de kullanıcısının farklı taleplerine de cevap verebilmektedir.

El Terminali Kullanım Alanları

El terminalleri; büyük işletmelerin, imalathanelerin, fabrikaların ve ürün tedarikçilerinin işlemlerini daha hızlı ve daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilmesi için geliştirilmiş cihazlardır. Mağazalar ve marketler; sayaç okuma sistemleri ve otopark gibi alanlarda bu cihazların özelliklerinden yararlanılmaktadır. Birçok ürünün bir arada satıldığı işletmelerde özellikle bu cihazlara ihtiyaç vardır. Manuel yapılacak işlemleri bir bilgisayar yardımı ile daha kolay bir şekilde yapabilmeyi mümkün kılan terminaller; depo, stok, üretim, mal kabul, saha satış ve lojistik gibi konularla ilgilenen hemen hemen her işletme tarafından tercih edilmektedir.

Soğuk hava depoları gibi zorlu koşullarda da suya, soğuğa, toza ve darbeye karşı dayanıklı el terminali modelleri kullanılmaktadır. Depo yönetimi, ürün izleme, saha kontrol ve sayım gibi işlemleri kolay ve sorunsuz bir şekilde çözmek için bu cihazlardan yardım alabilirsiniz. Hızlı barkod okuma ve bilgiyi güvenli bir şekilde depolama özellikleri ile el terminalleri size büyük kolaylık sağlayacaktır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

El Terminalleri

182 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 182 ürün
DSACategoryId/2147483646/3013118/162/95088