Madeni yağ sektöründe uzun yıllardır faaliyet gösteren Total, oldukça yoğun bir rekabete sahne olan sektörde istikrarlı büyümesine hız kesmeden devam ediyor. Madeni yağ sektöründe %11'lik bir pazar payına sahip olan firma, Türkiye'nin önde gelen enerji kaynakları üreticilerinden biri konumunda bulunuyor. Madeni yağ endüstrisinin en prestijli segmentlerinden biri olan binek araç motor yağları alanında Total ve Elf adlı iki marka ile boy gösteren şirket, %18'lik pazay payını elinde bulunduruyor. 

Son yıllarda araç üreticileri ile yaptığı iş birlikleri sayesinde sektörde adını daha fazla duyuran firma; Renault, Ford, Honda gibi önemli markaların fabrika ilk dolum ürünlerini temin ediyor ve sektörde ayrıcalıklı bir konuma ulaşmayı başarıyor. Enerji talebinin giderek arttığı dünyada olabildiğince fazla kişinin enerji ihtiyacını karşılama prensibi ile sorumlu bir şekilde hareket eden Total, sadece Türkiye'de değil; uluslararası arenada da önemli bir konumda bulunuyor. Petrol, gaz ve petrokimya sektörlerinde lider şirketlerle birlikte hareket eden firmanın gelecek hedefleri arasında biyokütle ve güneş enerjisinde de global çapta önemli bir oyuncu olma isteği bulunuyor. Total, bu hedeflere ulaşma konusunda etkin bir stratejik planlama ile hareket ederken farklı iş alanlarıyla örtüşen entegre bir iş modeli kullanıyor. Etik, toplumsal ve çevresel sorumluluk yanında güvenlik gibi noktalar da markanın önem verdiği unsurları oluşturuyor. Enerjinin geleceğini garanti altına almak ve daha temiz bir çevre bilincine ulaşmak için biyokütle ve güneş enerjisine odaklanmak, kârlı ve sürdürülebilir büyüme elde etmek, üst seviyede kaliteli rafine ve pertokimya platformları geliştirmek ve enerji verimliliği konusunda yenilikçi çözümlerle müşteri ihtiyaçlarına cevap vermek, şirketin stratejik planlama maddelerini oluşturuyor.

130'un üzerinde ülkede faaliyet gösteren Total, ürünlerinde emniyet ve güvenlik taahhüdünün yanı sıra sağlık ve çevrenin korunmasına da maksimum özen gösteriyor. İnsan hakları standartlarına uygun üretim koşulları sayesinde sektöründe "ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti" sertifikasını almaya hak kazanan ilk ve tek firma olan Total, alanında öncü ve lider bir duruş sergiliyor. Toplumsal dayanışma ve sosyal sorumluluk faaliyetlerine önem veren şirketin yol güvenliği, eğitim ve karbon salınımını azaltma alanlarında örnek projeleri bulunuyor. 

Üstün teknolojilerin bir araya gelmesi ile üretilen Elf yağları, binek araçların motorunun güçlenmesine ve uzun ömürlü olmasına katkı sağlıyor. Sentetik teknolojisi kullanılarak formüle edilen ürünler, üst düzey performans sunmanın yanında yakıt ekonomisine de katkı sağlıyor. Binek araçlar için özel olarak hazırlanan yağlar, egzoz gazının iyileştirilmesi ve daha verimli bir motor sistemi için ekstra avantaj sunuyor. Benzinli ve dizel motorlu araçlara özel seçeneklerin bulunduğu markanın ürün gamı, LPG'li araçlara yönelik yağ çeşitlerini de içeriyor. Elf yağlar, yeni nesil araçların motor sistemlerine uygun özellikleri ile dikkat çekiyor. Değişen ihtiyaçlara göre farklı litre seçeneklerine sahip olan motor yağları tercih edilebiliyor. Motosikletler için de motor yağları üreten firmanın scooter ve motor çeşitlerine göre sentetik bazlı ürünleri satın alınabiliyor. Özel olarak güçlendirilmiş formülleriyle motor sistemine maksimum katkı sağlayan seçenekler, performans artışı sağlıyor.

Binek araçların dışında ticari araçlara özel ürünler de hazırlayan Elf, turbo veya doğal emişli dizel motorlara uygun yağ çeşitleri ile kamyon, otobüs, minibus ve pick-up araçların ihtiyaçlarını karşılıyor. Tork dönüştürücü özellikte ve hidrolik sistemlere performans sağlayan ürünler, aşırı kısaltılmış yağ boşaltım aralığını önlerken performans gerektiren motorlar için ideal özellikler sergiliyor. Markanın sürdürülebilir kaynaklara yaptığı yatırımlar ve çevrenin korunmasına verdiği önem, global çapta stratejik büyüme hedeflerine adım adım ulaşmasını sağlıyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...