En özel zamanlarınızdan biri olan hamilelik süreci tamamlanıp, bebeğinizi kucağınıza aldığınızda emzirme dönemi başlar. Emzirme dönemi, hem bebeğinizin sağlıklı gelişimi hem sizin konforunuzun sağlanması bakımından oldukça önemlidir. Bebeğinizle en yakın bağı kurduğunuz emzirme aşamasında, emzirme sütyeni kullanarak, rahat edebilirsiniz. Özellikle aktif bir anne iseniz, bebeğinizi dışarıda emzirirken, emzirme sütyeni kullanmak size büyük kolaylık sağlar. Lohusalık döneminin bitmesi ile birlikte, dilediğiniz zaman, acıkan bebeğinizi emzirme imkânı veren emzirme sütyeni ile anneliğinizin ilk aylarını konforlu geçirebilirsiniz. Emzirme sütyeni sayesinde, göğüslerinizin doğum sonrası sarkmasını engelleyebilirsiniz. Ayrıca göğüs bölgenizin baskı ve tahrişlere karşı korunmasını sağlayarak, geceleri rahat bir uyku çekebilirsiniz.

Emzirme Sütyeni Ne İşe Yarar?

Emzirme sütyeni sayesinde, bebeğinizi emzirmek için sütyen çıkarmak zorunda kalmazsınız. Emzirme sütyenleri çok kolay açıldığından, günlük işleriniz ve bebeğinizin bakımı için zaman kazanabilirsiniz. Emzirme sütyeninin özel dizaynı sayesinde, sütünüz dışarı akmasını önleyebilirsiniz. Ayrıca meme ucunda oluşabilecek tahrişin önüne geçebilirsiniz. Gebelik sonrası, her annenin yaşadığı gibi göğüslerinizde olabilecek şekil bozukluklarının önüne emzirme sütyeni kullanarak geçebilirsiniz. Sizi oldukça rahatlatacak bu iç çamaşırı sayesinde, ev dışındaki emzirmelerde mahremiyetinizi koruyabilirsiniz. Farklı renklerde, özel tasarlanmış emzirme sütyeni modelleri sayesinde şıklığınızdan ödün vermezsiniz.

Emzirme Sütyeni Ne Zaman Alınmalıdır?

Lohusalık döneminizin bitiminin ardından, emzirme sütyeni kullanmaya başlayabilirsiniz. Bebeğinizi yaz aylarında doğurduysanız, lohusa döneminden hemen sonra; kış aylarında dünyaya getirdiyseniz, havalar biraz daha ısınmaya başladığında emzirme sütyeni kullanarak, üşümeye karşı gerekli tedbiri alabilirsiniz.

Emzirme Sütyeni Kaç Beden Alınmalıdır?

Doğumunuza çok vakit var ise, emzirme sütyenini, normal göğüs ölçünüzden bir ya da iki beden büyük almalısınız. Doğumdan sonra süt kanalı faaliyetlerine ve bebeğinizin emme alışkanlığına bağlı olarak göğüs ölçüleriniz değişeceğinden, emzirme sütyenini henüz almadıysanız, doğumdan sonraki dört hafta geçtikten sonra almanız size yarar sağlar. Dört hafta sonrasında, göğüs ölçünüz çok değişmeyeceğinden, size en uygun bedeni kolaylıkla bulabilirsiniz. Emzirme sütyeni alırken, göğüs altı ve göğüs üstü olmak üzere iki ölçüden yararlanırsınız. Göğüs altı çevrenizin ölçüsünü, ne sıkı ne gevşek olacak şekilde mezura ile ölçebilirsiniz. Göğüs çevrenizi ise göğsünüzün en geniş yerinden ölçebilirsiniz. Emzirme sütyeninizi, bu ölçülere uygun olarak satın alırsanız, daha uzun süre, verimli şekilde kullanabilirsiniz.

Hangi Emzirme Sütyeni Daha İyidir?

Günlük sütyenlerde, destekleme için alt tel (balen) sistemi bulunurken, emzirme sütyeninde bulunmaz. Balenin yaratacağı baskı, ağrı ve şişmelere sebep olacağından, emzirme sütyenleri özel olarak dizayn edilmiştir. Balene sahip olmamasına rağmen göğsünüzü desteklemelidir. Emzirme sütyenlerinden balensiz olmasına rağmen destekleme özelliği olanlar, amacına hizmet etmesi bakımından daha iyidir. Ayrıca emzirme sütyeninizin % 100 pamuk olması, tahrişi önler ve sağlığınızı korur. Emzirme sütyeninin iç bölümünün daha yumuşak bir dokuya sahip olması gerekir. İyi bir emzirme sütyeninin, artan ağırlığı desteklemek için askıları geniş olmalıdır. Sağlıklı ve kesintisiz bir emzirme deneyimi yaşamak için emzirme sütyeninin kanca ya da klipsinin kolay açılıp kapandığından emin olmalısınız. Ayrıca tek elle kolayca takılıp, çıkarılabilen modelleri tercih etmelisiniz. Sütyeninizi sık sık yıkayacağınız için birden fazla sütyen alabilirsiniz. Emzirme sütyenini alırken size en büyük konforu sunan, göğüs ölçünüze en uygun olandır. Ayrıca, sırt bölgesi çoklu kanca sistemi içeren modeller ile emzirme sütyenini rahatlıkla ayarlayabilir, omuz ve sırt bölgeniz için daha sağlıklı bir kullanım sağlayabilirsiniz. Basıncı yayan geniş askılarla, doğru duruş pozisyonunuzu ve göğüs şeklinizi koruyabilirsiniz.

Emzirme Sütyeni Nasıl Kullanılmalıdır?

Emzirme sütyenini, evde ya da dışarıda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Her iki taraftaki askınıza klips ile sabitlenmiş, üst katmanı açarak, bebeğinizi pratik şekilde emzirebilirsiniz. Emzirme bittikten sonra, açmış olduğunuz katmanı, askınızda bulunan klips ile yeniden sabitleyebilirsiniz. Dilerseniz yalnızca ev harici ortamlarda kullanabilir, dilerseniz gece yatarken dahi güvenle kullanabilirsiniz. Emzirme sütyeni, sütünüzün dışarı sızıntı yapmasını engelleyeceğinden, ekstra göğüs pedi kullanmaya gerek duymayabilirsiniz. Emzirme sütyeninizin yıkama talimatlarına uymalı, yıkama sırasında kimyasal kalıntı bırakacak temizlik ürünleri kullanmamaya dikkat etmelisiniz.

Emzirme Sütyeni

40 ürün var
 1. Markalar
  1. Hotmilk
  2. Elija Lingerie
  3. Baby Jem
  4. Hilarity
  5. Sema Baby
  6. HMD
  7. Ships Baby
  8. Sevi Bebe
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Beden A-Z
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483639/23020380/80382025
BAŞA DÖN